אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פרגולות אלומיניום, הבחירה האולטימטיבית של אדריכלים ומעצבים


דודי שרון's picture
פרגולה

החיים של אדריכלים ומעצבי פנים אמנם מרתקים ומעניינים, הם בכל יום בונים ומעצבים משהו חדש ורענן, אך הם גם מאתגרים: הם צריכים להיות מעודכנים כל העת באופנות החדשות ובטרנדים הלוהטים והם תמיד מחפשים דברים חדשים. 
בשל כך, כאשר אדריכלים ומעצבי פנים מוצאים מוצר או רהיט דינאמי ומודולרי שיכול להשתנות מהותית במינימום השקעה, הם אוחזים בו חזק ולא ממהרים לעזוב. דוגמה נהדרת לכך הן פרגולות אלומיניום. מבולבלים? אל דאגה, מיד אסביר.
פרגולות אלומיניום הן מוצר ידוע ומוכר והוא הבחירה הראשונה של ישראלים רבים בבואם לחפש פתרונות הצללה לגינה או לשטחים פתוחים.

אך אם תתבוננו היטב היטב תגלו כי למרות שלישראלים רבים יש פרגולת אלומיניום, כל פרגולה היא ייחודית ואף אחת לא דומה לשנייה. איך זה קורה? מודולריות וגיוון. יש כל כך הרבה אפשרויות משחק עם פרגולות אלומיניום עד שכל אחד יכול לעצב ולתכנן לעצמו פרגולת אלומיניום שאין שנייה לה. כזו שמותאמת לצרכים והאילוצים הייחודיים של כל אחד אך גם מותאמת לטעמו ולהעדפותיו האישיות.

הנה כמה מהאפשרויות המודולאריות של פרגולות אלומיניום:

צפיפות השלבים של הפרגולה. בניגוד לפרגולות העשויות מחומרים אחרים פרוגלות האלומיניום מאוד גמישות. ניתן לבחור את הצפיפות הרצויה לכל לקוח ולקוח, החל מצפיפות של 50 אחוזים (צפיפות של שלב כן ושלב לא) ועד לצפיפות של 100 אחוזים, כלומר ללא כל מרווח בין שלב לשלב.

מגוון רחב של צבעים וגוונים. יש תחושה שכאשר מדברים על אלומיניום אין לנו הרבה אפשרויות. אם קנינו מוצר אלומיניום הוא בוודאי יהיה  בצבע כסוף. ובכן, האמת מאוד רחוקה מכך. את פרגולת האלומיניום שלכם תוכלו לקבל בכל צבע וגוון שרק תעלו על הדעת. כדי להמחיש עד כמה הבחירה גדולה נסו לחשוב על מניפת הצבעים והגוונים של צבעים הנועדו לקירות ואם לא די בכך ניתן גם לשחק עם הטקסטורות של הצבעים - מצבע בעל מרקם מגורען ועד צבעי "איירון".
תליה או רגליים על הקרקע.

איך אתם רוצים את פרגולת האלומיניום שלכם? תלויה באוויר במעין ריחוף או שמא אתם רוצים שיהיו לה רגליים שיהיו נעוצות חזק בקרקע. במקרים רבים של התקנת פרגולת אלומיניום תוכלו להתלבט בין 2 הפתרונות ולבחור את מה שהכי מתאים לכם, בהתאם לאילוצים המבניים הקיימים. גם זו אופציה שלא קיימת בכל סוגי הפרגולות ומה שהופך את פרגולות האלומיניום לבחירה המועדפת כל כך על מעצבים ואדריכלים.

להנות מכל העולמות. עוד סיבה שבעטיה אדריכלים רבים מעדיפים פרגולות עשויות אלומיניום הן האקסטה, הפרטים הקטנים דווקא. מאוד קל ופשוט לשלב בפרגולת האלומיניום פרופילים שיאפשרו מאוורירי תקרה למשל או אם תרצו גם תאורה. התאורה יכולה להיות תאורת אווירה של נורות לד נטענות שמספיקות לכ-7 שעות. וזה ממש לא נגמר כאן, אם מתחשק לכם לשדרג את הפרגולה תוכלו להזמין מנגנון להתקנת מסכים עולים או יורדים, אותם תוכלו להפעיל או ידנית או באופן חשמלי.

נקנח בקצת יהדות. איך אפשר לסיים בלי קצת יהדות? אם אתם מקפידים על בניית סוכה בכל שנה אז פרגולת האלומיניום כאילו עוצבה עבורכם, בעצם עבורנו – היהודים. בפרגולה הזו יש אפשרות לנתק מקטעים על מנת להקים סוכה ממש מתחת לפרגולה. פשוט מושלם!.

כל בית צריך תריסים (נקיים)

 מחשבות בנושא תריסי אור, תריסים רגילים וההבדלים

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

תקנות לבניית פרגולה

תודה על הכתבה המקיפה והמידע החשוב, אני חושב שכדאי להוסיף את עניין חוק הפרגולות, מתי ואיפה צריך לבנות פרגולה בחצר מבחינה חוקית.
מצ"ב פרטים חשובים לגבי חוקיות ותקנות: https://www.tovtoda.co.il/Article.aspx?id=390

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.