אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מחרדה קלה לדיכאון רציני ואיך יוצאים מזה


חרדה יוצרת דיכאון

בשנים האחרונות חל גידול באנשים הסובלים מחרדות והגורם העיקרי הוא - "הזמן המודרני". היום מרבית האנשים חיים בתוך שגרת חיים לחוצה ואנו מנסים לעשות כמה שיותר דברים בכמה שפחות זמן. דבר זה משפיע עלינו, במיוחד על אנשים שאינם יודעים איך להתמודד עם הלחץ. אותם אנשים נמצאים בסיכון לפתח חרדה, פחד משתק שמתפרץ באופן פתאומי ויכול ללוות את הסובל ממנו למשך זמן רב. כמובן שמי שסובל מחרדה לא תמיד מודע לעניין, או במצב גרוע יותר - ישנה התעלמות על אף המודעות.

אותה חרדה שנשארת לאורך זמן גורמת ל"דיכוי", הרגשה של חוסר יכולת או רצון לשלוט במצב. בנוסף עלולה להיות, פגיעה במוטיבציה בכלל התחומים וחוסר עניין להמשיך להתקדם. את התופעה הזאת אנחנו מכירים בתור "דכאון". הכל יכול להתחיל מתסכול קטן ולגדול לבעיה רצינית ופגיע משמעותית באיכות החיים. לכן, אם קיים חשד לחרדה או דיכאון מומלץ לטפל בכך בהקדם.

התנהגות כפייתית כתוצאה מחרדה

החרדה במצב שהיא לא מטופלת יכולה להוביל את האדם למחשבות כפייתיות שאיתן יהיה לו קשה להתמודד בהמשך. צורת מחשבה מטרידה שיוצרת דפוס התנהגות כפייתי. למשל אדם מרגיש אי נוחות קלה שהוא נמצא במקום לא מסודר, או במקרים אפילו אי נוחות בלתי נסבלת לשהות במקום שאינו מסודר. חשוב לציין כי אותה התנהגות כפייתית היא הנסיון לשלוט בחרדה ולהרגיש שולט בסביבה. סוג של התמודדות של הסובל מחרדה עם מצבו. ההתנהגות ה"כפייתית" יכולה להפחית מתחושת החרדה לטווח קצר, אך היא לא תפתור את הבעיה. לכן יש צורך לטפל בבעיה מן השורש - כלומר בחרדה.

טיפול בחרדה

היום יש לנו כבר נסיון וידע רב בכל הקשור לחרדות, דבר זה הוביל את המומחים לפתח את שיטת ה- C.B.T (טיפול התנהגותי קוגניטיבי) שיטה הידוע באחוזי הצלחה גבוהים ובעלת הוכחות בשטח. מדי עשרות רבות של מטופלים נהנים מהשפעת החיובית של שיטה זו. לאחר מספר מפגשים לא רב, ניתן להרגיש הקלה גדולה בכל מה שנוגע להתמודדות עם חרדות.

כותב המאמר: אורי פוקס - פסיכותרפיסט בכיר בעל קליניקה פרטית לטיפול בחרדות באמצעות שיטת C.B.T.

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אורי פוקס

.