אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תנועה: תערוכת פיסול חוצות בגן העיר תל אביב


אוצר התערוכה: 
סולומון לבייב

מתוך התערוכה: מסע החיים / מיכל אלעזר צור (התמונות באדיבות: שירי מאיר עמותת אמני ישראל מתאגדים)
מתוך התערוכה: מסע החיים / מיכל אלעזר צור (התמונות באדיבות: שירי מאיר עמותת אמני ישראל מתאגדים)

"תנועה"  - תערוכת פיסול חוצות בגן העיר תל אביב

עם מאה פסלים של עשרות אמני פיסול ישראליים, המפרשים את המונח "תנועה", התערוכה מציגה בחודשים ספטמבר 2017 ועד אפריל 2018 במתחם גן העיר תל אביב

אוצר: סולומון לבייב

התערוכה בהפקת עמותת "אמני ישראל מתאגדים", שמטרתה קידום האמנות בישראל

נעילה: 30.4.2018

כניסה חופשית!

המרחב הציבורי של גן העיר תל אביב מתרענן ומקבל חיים חדשים עם תערוכת פיסול חוצות – "תנועה", במסגרתה מוצגים פסלים המביעים תנועה וזרימה, בהם פסלים קינטיים.

תנועה היא מושג פיסיקלי. באמצעות התנועה באים לידי ביטוי יצורים חיים, משאבי טבע, עצמים ותהליכים שונים בסביבת החיים. התנועה היא ביטוי לחיות, להתפתחות ולקדמה. התנועה היא מהות – "ואף על פי כן נוע תנוע".

במסגרת התערוכה "תנועה", שהופקה על ידי עמותת "אמני ישראל מתאגדים" שמטרתה קידום האמנות בישראל, מוצגים ברחבי קומת הכניסה של גן העיר מאה פסלים של מיטב האמנים הישראלים, כולם מבטאים את פרשנותם והאינטרפטציה שלהם למושג תנועה.

בפסלים המוצגים ניתן לראות את המגוון והעושר של דרכים בהן ניתן לראות את התנועה: תנועת רקדנים ורקדניות בפעולה, תנועה בעת פעילות ספורטיבית, תנועה להבעת החופש, תנועה כהפגנת מוטיבציה ורצון להתקדם, תנועת בעלי חיים: ציפורים, סוסים ועוד, תנועה של בני זוג אוהבים, תנועה במלוא הכוח, לעומת תנועה מעודנת ורכה, ועוד.

בתערוכה מוצגים גם פסלים קינטיים שנעים ללא הרף. בין המיצגים המיוחדים - שלושה פסלים קינטיים מוסיקליים של משה שילה, המהווים מחווה למוסיקה העברית הטובה – פסל המנגן את מיטב שירי נעמי שמר, פסל שממנו בוקעים שיריו היפים של אריק איינשטיין, וגם פסל עם שירי היוצר יוסי גיספן.

האמנים המציגים בתערוכה:

אהוד דור, אורה פרלשטיין, אורנה רוזנבלום, אידה ניצני, איזי לוי, אירית לב, אלישבע צבר, אניטה בירקנפלד, אריאלה לייזר, אריאלה מנור, בט ארז, דבורה לוטן, דרורה אפרת, דרורה בן סירה, הרצל דוסטר, ורה גלרט, ורה צ'אושו, חיים בירן, חיים לוי, חנה אפרת, טליה בן ציון, יולנדה אנטל, ימימה גרינשפון, יעל שביט, כרמי אלדמע, מיכל אלעזר צור, מיכל ביין, מינה האס, משה שילה, נדיה קגן, ניצה כהן, ניצה צבעוני, נירה רז, סנא פרח בישארה, עדנה בנס, עדנה לוי, פנינה רופא, ציונה קשיפוב, קלוד אמסלם, רוני הימן, שולה רוס, שלמה עמנואל, תום שמאלי, תמר איסטרין ותמר פוזיילוב.

אוצר: סולומון לבייב. התערוכה בהפקת עמותת "אמני ישראל מתאגדים", שמטרתה קידום האמנות בישראל.

גן העיר ת"א, אבן גבירול 71 תל אביב. טלפון למידע: 058-6683273.

שעות הביקור בתערוכה: ימים א'-ה' בשעות 10:00-20:00. יום ו' בשעות 10:00-14:30.

כניסה חופשית.

בתמונה למטה: בט ארז / שיווי משקל

בט ארז / שיווי משקל

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שירי מאיר-עמותת אמני ישראל מתאגדים

.