אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נשמה מזרחית: קלאסיקה אוריינטלית בחלילים


חפציבה זר אביב, צילום: איצקו, באדיבות: הילה קומם
חפציבה זר אביב, צילום: איצקו, באדיבות: הילה קומם

מופע ואלבום חדש "נשמה מזרחית -קלאסיקה אוריינטלית בחלילים" מבית היוצר של אמנית החלילים הרב תחומית, חפציבה זר אביב ולהקתה, אלבום נעימות אינסטרומנטלי ראשון מסוגו כמחווה לקלאסיקות של  הזמר הים תיכוני הישראלי

חפציבה זר אביב – חלילי צד, חליל ניי, חליליות .
רמי יוסיפוב (טיפקס) מפיק המוסיקלי, - גיטרה, בבס, בסיטרן ובבוזוקי,
תמיר לייבוביץ' - פסנתר וסינטיסייזר
תופים – אסף קורנברג
דניאל איבקוביץ' - כלי הקשה ודאף

יום ג' 26/9/17 פתיחת דלתות 20:30 
בית היוצר ,האנגר 22  נמל תל אביב
כרטיסים במכירה מוקדמת 125 ₪. משבוע לפני האירוע 140 ₪
בלוח המופעים באתר של חפציבה  .www.flutediva.co.il

אמנית החלילים חפציבה זר אביב תופיע עם להקתה במגוון חלילים, מחליל הזהב הקלאסי ועד חליל הניי הטורקי, עיבודים בגרוב מיוחד מתוך האלבום לשירים כגון ״נפרדנו כך״, ״מרלן שלי״, ״נערי שובה אלי״, ״פרי גנך״ לצד תפילות ופיוטים תנכ"יים משיר השירים, אשא עיני, עת דודים כלה (ומנגינות משמחות של מלחינים מהזמר העברי) עמנואל זמיר, דוד זהבי (מתוך האלבומים הקודמים של חפציבה).

חפציבה, ילידת נהריה, החלה לנגן בכיתה א', דבקה בחלילית וממנה התפתחה והתמחתה בנגינה על כ-40 סוגי חלילים וחליליות. חפציבה מביאה את מגוון החלילים לקדמת הבמה ויוזמת מופעי מוסיקת עולם, בצד קונצרטים קלאסיים מסוגננים אותם העלתה במקומות ציוריים כמו גם באולמות נחשבים ובפארקים הגדולים.

ב2012 הגישה רסיטל משלה באולם הקרנגי הול בניו יורק. בקיץ 2016 ניגנה סולו במופע המחמם את להקת Deep Purple מול קהל של  12000 איש ובקיץ האחרון חברה לפסנתרן המלחין והמנצח גיל שוחט במופע פארק מול 9000 איש.

מאז ומתמיד חפציבה היא מחוברת גם למורשת המוסיקה הקלאסית האירופאית, אותה למדה וביצעה במשך שנים רבות, וגם לסלסולים ולמאוולים של המוסיקה המזרחית, המהדהדים בתוכה מהשורשים של משפחתה. ומתוך כך יוצרת במופע ובאלבום החדש שילוב מיוחד בין הגרוב המזרחי למערבי.

תגיות נושא: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הילה קומם

.