אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חמסה לשלום


אוצר התערוכה: 
חוה גדיש

חמסה לשלום - אמנים שונים: באדיבות: עמותת אמני ישראל מתאגדים
חמסה לשלום - אמנים שונים: באדיבות: עמותת אמני ישראל מתאגדים

תערוכה חדשה: "חמסה לשלום" –תערוכה של חמסות ענק עם מסר של סובלנות, אחווה וכבוד הדדי התערוכה מציגה בגלריה SPACE-חלל בגן העיר תל אביב.

פתיחה: 7.7.2017 נעילה:6.8.2017

אירוע פתיחה חגיגי יתקיים בגלריה ביום שישי, 7.7.17 בשעה 11:00. כניסה חופשית!

"חמסה לשלום" היא תערוכה חדשה בגלריה SPACE בגן העיר תל אביב שמציגה כ-30 חמסות פסיפס ענקיות (120 ס"מ גובה על 60 ס"מ רוחב) המעבירות מסר של סובלנות, אחווה וכבוד הדדי.

כל חמסה גדולה מורכבת מהרבה חמסות פסיפס קטנות אישיות, שנוצרו על ידי קבוצת יוצרים ויוצרות עם מאפיינים שונים, מכל רחבי הארץ – מראש הנקרה ועד אילת. האמנים והאמניות יוצרי החמסות הם בני מגזרים שונים, עדות ודתות שונות, בעלי מצב כלכלי ובריאותי שונה ובגילאים מגוונים. בהרכבת החמסות הקטנות שלהם על גבי החמסה הגדולה הם יצרו משמעות משותפת, והעניקו לחמסה שם ייחודי, המשקף את העושים במלאכה.

בין היצירות: "חמסה לקירוב לבבות" שנוצרה על ידי נשים מטייבה והשרון; "חמסה של כבוד וסובלנות" על ידי נציגים מעמותת "אנוש" בשפלה;  חמסת "מלא גיל" שנוצרה על ידי תלמידי תיכון ונציגי הגיל השלישי מאזור הערבה; חמסת "חיבור לחיים" שיצרו נשים המתמודדות עם מחלות / שכול; חמסת "כולנו שווים" שיצרו נכי צה"ל מבית הלוחם ת"א; "חמסה לתקווה" של נשים יהודיות וצ'רקסיות מהגליל התחתון; "חמסיקה" שיצרו נערות בסיכון מנתניה; חמסה "לחלום להאמין להגשים" של בעלי צרכים מיוחדים מניצנים בעכו, ועוד.

פעילות יצירת החמסות המיוחדות נעשתה בהתנדבות, ביוזמתה ובעידודה של אראלה קדם, אמנית פסיפס מרחובות שגייסה אמניות מפעילות מכל רחבי הארץ, מתוך מטרה להעניק הזדמנות מיוחדת לפסיפס של אנשים מכל הקשת החברתית בישראל. המפגש האמנותי המיוחד שנוצר נועד לקדם מסר חברתי של קבלת האחר מכל הקשת החברתית, הפוליטית והלאומית - יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, חולים ובריאים, נכים ובעלי צרכים מיוחדים, ילדים, בוגרים וקשישים.

"הכוונה היא להדגיש את המשותף שבינינו, שהוא רב מהשונה והמפלג. המסר הוא להכיר את האחר ועל ידי כך ליצור הבנה שאם נכבד זה את זה ונתמוך בהבנה ובתקווה נוכל למתן את ההקצנה ואת האלימות מבית ומחוץ. סבלנות וסובלנות יתנו תקווה אמיתית לשלום. הדרך האמנותית והיצירתית היא פלטפורמה אידיאלית לתהליך ההבנה וההכרה ההדדית", מסבירה קדם.

בין האמניות שנרתמו בהתנדבות לפרויקט יצירת החמסות עם האוכלוסיות השונות: אילת סלע, אראלה קדם, אריאלה שמעון-בכר, גלית ישראלי, דליה מטמון, דניז פיליז, הלינה גרדי, חדוה ביטון, חנה שטנצלר, טליה בכר, יהודית ברק, יעל בלומברגר, לאה פולסקי, מזל גיא, מרב מולכו, מרגלית חג'ג', נירה בן דוד פלד, נעה בן אור, נעמי גרינברג, סיגלית עשת, ענת לוטן, ענת סימונס ברו, קארין זינגר, רונית שטרום, שארה יובל, שירלי שבירו, ושמחה הארט.

אוצרת התערוכה: חוה גדיש.

גלריית "SPACE-חלל" לאמנות ותרבות, גן העיר ת"א, אבן גבירול 71 תל אביב (קומת המזרקה, צמוד לסטימצקי). טלפון: 058-6683273.

שעות הביקור בתערוכה: ימים א'-ה' בשעות 10:00-19:00. יום ו' בשעות 10:00-13:00. כניסה חופשית.

גלריה / מוזיאון: 

Comments

חמסות

כל הכבוד לעושים במלאכה למען מטרה נעלה זו!!!

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שירי מאיר-עמותת אמני ישראל מתאגדים

.