אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אירועי השקת הספר חמישים - סופרות וסופרים מן העולם כותבים על הכיבוש


עטיפת הספר - חמישים. ספרית עליית הגג (באדיבות שירלי יצחק)
עטיפת הספר - חמישים. ספרית עליית הגג (באדיבות שירלי יצחק)

אירועי השקת הספר "חמישים - סופרות וסופרים מן העולם כותבים על הכיבוש" בעריכת איילת ולדמן ומייקל שייבון (ספרי עליית הגג וידיעות ספרים)

הספר החדש "חמישים : 2017-1967  סופרות וסופרים מן העולם כותבים על הכיבוש" שרואה אור השבוע בארץ ובעולם מביא את קולם של 26 סופרים וסופרות בכירים מהעולם, שכתבו על החוויות והרשמים שלהם מביקור שעשו בחצר האחורית שלנו, בליווי ארגון 'שוברים שתיקה'. את הספר יזמו וערכו הסופרים איילת ולדמן ומייקל שייבון שישתתפו באירועי ההשקה שיתקיימו בשבוע של ה 18-23 ביוני 2017 . אירוע בהשתתפות הסופרים מייקל שייבון, איילת ולדמן, אסף גברון, פידה ג'רייס ואבנר גבריהו (שוברים שתיקה) ובהנחיית בראדלי בורסטון יתקיים ביום ראשון 18.6.17 בשעה 19:30 בבית שמואל, ירושלים. האירוע יתקיים בשפה העברית.

 אירוע בהשתתפות הסופרים מייקל שייבון, איילת ולדמן, אסף גברון, עלא חליחל ויולי נובק (שוברים שתיקה) ובהנחיית אסף הראל יתקיים ביום חמישי 22.6.17 בשעה 19:30 במרכז עינב בתל-אביב. האירוע יתקיים בשפות עברית ואנגלית.

הכניסה בחינם ומותנית בהרשמה מראש במייל: [email protected]  ובקבלת אישור.

סופרות וסופרים מארצות שונות בעולם חברו לכתיבת הספר, שנערך בידי איילת ולדמן ומייקל שייבון, זוג סופרים אמריקאים, שניהם יהודים אוהבי ישראל. הסופרות והסופרים מציעים 26 מבטים על מה שמתרחש כבר חמישים שנים בחצר האחורית שלנו, ב"שטחים". במהלך שנת 2016, המחברים המשתתפים בספר הזה הגיעו לישראל-פלסטין בקבוצות קטנות שנעו מאדם אחד עד שבעה אנשים, במשלחות שארגנו אנשי "שוברים שתיקה". מרגע בואם הם בילו את רוב הזמן בשכונות של ירושלים המזרחית, בערים ובכפרים בגדה המערבית וברצועת עזה. הם נפגשו עם פעילים לזכויות אדם, אנשי עסקים וחקלאים, בני כל הגילים. הם נפגשו עם מתנחלים ישראלים ועם מתנגדי כיבוש ישראלים ופלסטינים, עם עורכי-דין, אקדמאים וסופרים

בכל אחד מהמקרים, הנטייה וההתעניינות האינדיבידואליות של המחבר או המחברת קבעו את מסלול הסיור. לדברי איילת ולדמן ומייקל שייבון, לא היו להם ציפיות פוליטיות מוקדמות מן הכותבים. הם הוזמנו להשתתף בפרוייקט הזה על בסיס המצוינות הספרותית שלהם והשפעתם על קהלי קוראים רחבים ומסורים בארצותיהם ובעולם כולו. הם לא צונזרו ולא הוגבלו בכתיבתם.

הספר חמישים רואה אור במקביל באנגלית, בעברית ובערבית, ויופיע בקרוב בתשע שפות נוספות.

במהדורה העברית הסיפורים-תיעודים מתורגמים משבע שפות: אנגלית צרפתית, גרמנית, נורווגית, ספרדית, הולנדית וערבית. 

הכותבים בספר הם אֶווה מֶנָסֶה, איילת וַלדמן, אֵיימר מק-בְּרַייד, אמילי ראבּוֹטוֹ, אניטה דֶסַאי, אסף גברון, ארנון גרוּנבּרג, ג'קלין ווּדְסוֹן, גֶ'רַלְדין בְּרוּקְס, דֵייב אֶגֶרְס, הארי קוּנְזְרוּ, הֶלוֹן הַבּילָה, טָאייֶה סֶלָאסי, לארס סוֹבּי כּריסטֶנְסֶן, לוֹרֵין אַדַמְס, מדלן תְיֶין, מַייקל שֵייבּוֹן, מֵליסה דֶה קֶרַנְגאל, מָריוֹ וַרְגַס יוֹסָה, עָלַא חְלֵיחֶל, פּוֹרוֹצ'יסטה חאקְפּוּר, פִידַא גִ'ירְיִיס, קוֹלוּם מק-קאן, קוֹלְם טוֹיבּין, רג'א שחאדה ורֵייצְ'ל קוּשְנֶר

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עליית גג

.