אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המקהלה הממלכתית על שם אלכסנדר סבשניקוב מרוסיה


לראשונה בישראל המקהלה הממלכתית ע"ש אלכסנדר סבשניקוב מרוסיה The Sveshnikov State Academic Russian Choir (the State Choir) קונצרט מיוחד לכבוד יום רוסיה הבינלאומי רפרטואר מיוחד הנוגע לטקסטים ונושאים יהודיים, בצד נושאים רוסיים וקלאסיים, יום ב' 12.6.17 בשעה 19:00, אולם טדי בנייני האומה ירושלים, בכיכובו של סולן תיאטרון המרינסקי ממוסקבה

הבריטון עטור הפרסים יורי לפטב. Yuri LAPTEV. מנצח: יבגני וולקוב  Evgeny Volkov

כרטיסים ב 79-149 שקלים בטל *3221 ובאתר בראבו

בתכנית: יצירות מאת סרגי רחמנינוב,ניקולאי מיאסקובסקי, מודסט מוסורגסקי, אנטון רובינשטיין, מוריס ראוול, ניקולאי רימסקי קורסקוב, איוון פרוטופופוב, יורי שפורין, מיכאל גלינקה, אלכסנדר פליארקובסקי.

יום רוסיה היא יוזמה בת שלוש שנים המתקיימת בערים הגדולות בעולם מזה. מקהלת סבשניקוב משתתפת באופן קבוע באירועים. בשנת 2015 היא הופיעה באולם "גאבו" בפריז ובשנת 2016 – בתיאטרון "ברביקן" בלונדון.
המנהל האמנותי של "יום רוסיה" בעולם הוא הבריטון יורי לפטב, שזכה בתואר "אמן העם" של רוסיה.

לקונצרט שיחגוג את יום רוסיה, לראשונה בישראל נבחרו יצירות המשלבות את המורשת היהודית עם המורשת הסלאבית. בצד יצירות קלאסיות, תגיש המקהלה עיבודים קלאסיים ומודרניים של שירי עם רוסיים ויהודיים. בין היצירות: פרקים מתהילים, נעימה לזכר קורבנות הנאצים שיר של המשורר היידי קוויטקו בתרגום לרוסית ויצירות רוסיות על נושאים יהודיים פרטים נוספים על התכנית פה

המקהלה ע"ש סבשניקוב הוקמה בשנת 1936 ומזה 80 שנה היא משמרת ומרוממת את המסורת המוסיקלית הרוסית. המקהלה מבצעת מגוון רחב של יצירות: ממוסיקה דתית ועד שירי עם תוך פנייה לקהל רחב ככל האפשר של חובבי מוסיקה ווקאלית.  יורי לפטב, סולן תיאטרון מרינסקי במוסקבה, הוא בריטון מוערך בעל מוניטין בינלאומי. הוא שימש כסולן במטרופוליטן אופרה בניו יורק, קובנט גארדן בלונדון, תיאטרון לה סקאלה במילאנו, האופרה הישראלית, הפילהרמוניה בבריסל ועוד.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הילה קומם

.