אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ערוכים לקראת אירועי לג בעומר וחגיגות הילולת מירון


המרכז הרפואי זיו: ערוכים לקראת אירועי ל"ג בעומר וחגיגות הילולת מירון

במרכז הרפואי זיו נערכו לקראת הילולת ל"ג בעומר בקבר הרשב"י במירון, שתפתח במוצאי שבת ה- 13.5.2017, אך מבקשים מהחוגגים לנקוט במשנה הזהירות לבל תיפגם השמחה עקב מקרי פציעה או כוויות.

בימי קיום ההילולה וחגיגות ל"ג בעומר, יתוגברו הצוותים הרפואיים בכל המרכז הרפואי זיו ובפרט במחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון).

כמו בכל שנה, מתקיים שיתוף פעולה מלא עם משרד הדתות, עיריית צפת, משטרת ישראל, צוותי מד"א, איחוד הצלה וגורמים נוספים, הפועלים באזור בימי ההילולה במירון, בהעברת נפגעים שיזדקקו לטיפול בבית החולים.

כמו כן, בתיאום עם מפקד תחנת משטרת ישראל בצפת, תתבצע הכוונה ופתיחת צירים לבית החולים עבור הצוות הרפואי ואזרחים שיזדקקו לסיוע רפואי.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, קיים ישיבת היערכות עם מנהלי המחלקות ועם יחידות הביטחון והסיעוד בבית החולים, לקראת הילולת מירון בשבוע הבא ואמר, כי מדי שנה מטופלים במרכז הרפואי זיו עשרות נפגעים מהילולת מירון, הסובלים מכוויות, חבלות, והתייבשות וכן אנשים עם מחלות כרוניות המשתתפים בהילולה, בה לוקחים חלק מאות אלפי אנשים, נשים וטף. עוד מציין ד"ר זרקא, כי במהלך ל"ג בעומר, נוצר לחץ כבד על מחלקת הרפואה הדחופה במרכז הרפואי זיו, כאשר המחלקה ממשיכה לטפל גם בתושבי וחיילי הצפון  ובמטיילים באזור ולכן יתוגבר צוות חדר המיון בימים אלו, אך עדיין תידרש סבלנות וסובלנות מצד הפונים אל מול העומסים החריגים הצפויים. "במרכז הרפואי זיו ערוכים תמיד לטיפול במקרה של אירוע רב נפגעים, אך אנו מבקשים מציבור החוגגים במירון ובחגיגות ל"ג בעומר, נקיטת זהירות והקפדה על אמצעי בטיחות ובעיקר שמירה על הילדים והקשישים ומאחלים לכולם חג שמח ובריא" אומר ד"ר זרקא.

יש לציין, כי הכביש שבין מירון לצפת יהיה סגור ולכן מומלץ, ככל שניתן, לתושבי האזור להשתמש בדרכים האחרות המובילות למרכז הרפואי זיו.

תגיות נושא: 

Comments

העסקנים המטפלים בנושא מזועזעים ואומרים כי לא האמינו שהם ...

איומים על חייו של הרב מאיר שטרן שליט"א - הוא חוזר בו ולא אוסר על הרבי מבויאן להדליק תוך כדי חילולי שבת מחשש שזה יהיה סופו ר"ל: זה מזעזע ולא יאומן עד להיכן אותם עסקנים רמאים רשעים אכזרים ושקרנים מי שלא איכפת להם כלל וכלל על חילול שבת קודש למען אינטרסים לא טהורים מסוגלים להגיע, הם עשו הכל בעולם כולל איומים קשים על כל מי שקשור היה בענין לעשות להם סוף בכל המובנים אם לא יחזרו בהם מיד ויאפשרו לבויאן ההדלקה במוצאי שבת תוך כדי חילולי שבת בפועל ממש.

רבה של מירון, הרב הגאון הצדיק ר' מאיר שטרן שליט"א היה מעורב בשבועות האחרונים בכל המהלכים וידע כי האדמו"ר מבויאן מתעקש על הזמן שלו להדליק [אע"פ שקשור לחילול שבת] ואף נקבע איזו פשרה שמחייבת חילולי שבת, הוא לא הסכים עם הפשרה ואף פרסם השבוע מכתב שבו הוא קובע כי ההדלקה אסורה עד לשעה 4 בבוקר וכי האוטובוסים אסור להם לצאת לכיוון מירון לפני השעה 12 בלילה. שומו שמים עד היכן היגענו בעולם החסידות של ביאון.

והנה היום פתאום הרב שטרן חוזר בו, ומתיר לבויאן להדליק מוקדם, והכל שואלים האם הוא לא ידע את הפרטים לפני כן? האם לא היה מעורב בכל התהליכים השיחות והמשא ומתן שהיה? הלא הוא היה בענין כל הזמן וידע כל פרט, והגיע למסקנה כי זה אסור מדאורייתא, אז איך הוא פתאום רץ לחזור בו?

אלא מתברר כי מכרים מהחסידות בויאן איימו על חייו ועתידו ממש..... וכל הקשור בו ובכמה עסקנים אחרים אם לא יחזור בו מיד, מכתבו הכניס את חסידי בויאן ובמיוחד את הרבי לבעיה כי עתה הם עושים נגד המרא דאתרא של העיר מירון, המכתב הזה היה חשוב מפני שלאחר מכתב כזה אסור להדליק לפני 4 לפנות בוקר ולכן איימו עליו ועל עתידו, ויש האומרים כי אף אמרו לו כי יסיים את חייו מהר מאוד ח"ו.

העסקנים המטפלים בנושא מזועזעים ואומרים כי לא האמינו שהם ירחיקו כל כך עד כדי איומים על חייו כמו שעשו הנעצים בגרמניה, המעשה הזה הוא שפל ונבזה מאוד, ומוכיח עד להיכן הרחיקו מיהדות החרדי.

אחד מגדולי הרבנים ששמע על כך אמר כי אין זה פלא, מי שמסוגל לתת יד לחילול שבת קודש, שכזה מסוגל אף לרצוח רבנים חשובים בפועל ממש.

תורתנו הקדושה היא חיינו

מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו - מחריבי השבת הם החרדים ובראשם אדמור וחסידות בויאן מירושלם, וכל מי ששתקו על חילולי השבת הנוראים במירון. אין זה סוד כי בארץ ישראל במיוחד, הנושא ששמו שמירת השבת חצוי ולקוי מאוד, מצד אחד מי שהתנכרו כליל לשבת, מן העבר האחר פשרנים למיניהם נותני הלגיטימציה של 'סטטוס קוו' הקובע כי מי שחילל ימשיך לחלל ומי שלא חילל לא יחלל, אבסורד הזועק לשמים, והקבוצה השלישית זו שעדיין נשארה והיא קטנה מאוד בימינו, של מי שזועקים ובוכים על המצב הנורא בארץ ישראל שיהודים הנקראים 'חרדים' הם עושי הפשרות בענין שאסור היה לזוז ממנו אפילו סנטימטר, השבת הוא לא נושא למיקוח כלל, מפני שהוא יסוד היסודות ביהדות.

לצד כל אלו ישנם הצבועים, מי אשר טובים בדיבורים אבל רחוקים מאוד ממעשים, ברגע של אמת כשהם צריכים להוכיח לעולם כולו כי למען השבת ימסרו את הנפש אפילו אם זה יעלה ב'חזקה' או באם חלילה מי ידליק לפנינו, השבת קודמת ועושים הכל למען חיזוק שמירת השבת בארץ ישראל, כאן מגלים את ערוותם.

על כל אלו יש לנו את רבי שמעון בר יוחאי, המתגלגל בקברו ממה שעושים במירון בל"ג בעומר שחל במוצאי שבת, אין לי אפילו מינימום של ספק כי אם היו שואלים אותו מה עדיף הילולא בהיקף כפי שרואים אבל עם חילול שבת הוא היה מוותר על הכל, ובמיוחד כשאפשר לדחות בכמה שעות ואז מונעים את חילול השבת, גם אם לא במאת האחוזים אלפים לא היו צריכים לחלל שבת

מראש היה ברור כי אין כל דרך למנוע חילול שבת במצב כפי שביקשו הדלקה בשעה 1 בלילה, גם פסיקת המרא דאתרא כי לא ידליקו לפני השעה 4 היא בדיעבד שבדיעבד, ההגיון אמר כי היו צריכים לדחות לפחות עד לבוקר ולאסור בלילה חגיגות כלשהם במירון כולל למי שכבר הגיע ביום שישי, מפני שבגללם ממהרים במוצאי שבת להגיע, ואלו מגיעים במאות או אלפי אוטובוסים שנהגיהם נאלצים לחלל את השבת

מציאות היא כי חיללו את השבת במוצאי שבת ל"ג בעומר בהיקף שלא היה כמוהו בהיסטוריה, ומי היו אלו אשר התעקשו ונלחמו כאריות שלא לעצור את חילולי השבת חכי"ם 'חרדים' המשכילים המשומדים וקהילה ששמה בויאן שהעלו על המוקד את השבת כולה, מפני שאם אנחנו ה'חרדים' לא מוכנים להתפשר על המינימום הזה, מדוע מי בתל אביב שאינו שומר שבת יסכים להצעות חוק או לכל מיני פשרות בענין, אם החרדים לא יכולים לדחות הדלקה בכמה שעות למנוע חילולי שבת, מדוע שהחילונים יוותרו מדי שבת על בתי עסק ותחבורה שיהיו פתוחים בשבת.

יצויין כי החרדים לא ויתרו על התחבורה שפעלה כבר בשבת, הרבנים זעקו כי אסור לנסוע לפני 12 בלילה וחברות ההסעות בגלל ההדלקות הכינו אוטובוסים מיד עם צאת השבת, דבר שהיה נמנע אם ההר היה סגור להדלקות כלשהם עד הבוקר. אין לשבת בימינו אוייב גדול יותר מן החרדים, מפני שהוכח כאן שוב כי החרדים צבועים. שימו לב, 'העדה החרדית' [החזירית] נאבקת בחילונים בעלי מוניות שנוסעים בשבת, ואילו בל"ג בעומר במירון אנשיהם שלהם נסעו למירון באוטובוסים שכבר היו מוכנים שעה לפני צאת השבת.

פעם הבא כשתעסקו בשבת קודש נאמר לכם בפנים צבועים, אם בל"ג בעומר היכן שיכולתם למנוע חילולי שבת לא מנעתם, תתביישו לכם, אין כל ערך לתביעותיכם, אינכם מתכוונים לשבת, החשבון שלכם פוליטי ולא יותר מזה...

בפרשת השבוע אומרת תורתנו הקדושה ומזרעך לא תתן להעביר למולך

בפרשת השבוע אומרת תורתנו הקדושה ומזרעך לא תתן להעביר למולך מסביר רש"י הק' שמולך זה שעושים מדורות ומעבירים את בניו ביניהם להעביר למולך מסביר רש"י זו העברת אש. ורבינו האריז"ל גילה לנו רזי תורה ואת שמחתו של רשב"י זה כדי להוסיף בתורה וקדושה ושמירת המצוות וכל יהודי קשור לרשב"י. אבל אם חלילה כל טקס העברת האש והמדורות נהפך לאירוע פולחני של חסידות מסויימת ובטוחה שבכך היא תופסת מלאכים ובדרך להחטיא רח"ל יהודים קדושים בעבירות חמורות כשמירת השבת ששקול בחומרתו לעבודה זרה. במצב כזה כל המדורות הם בבחינת העברת אש למולך.

אני הקטן עוקב במהלך כל השבוע אחרי הידיעות כל פוסקי הדור רבנים שאינם משוחדים בכסף ותאוות הכבוד המדומה ומזהירים שאסור להדליק כל המומחים האמיתיים אומרים שמכשילים יהודים ואונסים אותם בכפיה לחלל שבת קודש ר"ל. ומנגד עומדת קבוצה שמשחקת בשם האידישקייט [פליטיקה] והדברים הכי נעלים משחק שקרי עם הצגה לתפארת. אנא תעזבו את רשב"י לנפשו. השמרו לכם עלות בהר ונגוע בקצהו: כל-הנוגע בהר, מות יומת.

מה שמבקשים מכם גדולי ההוראה והפוסקים לטובתכם ולטובת נפשכם תאחרו את ההדלקה בשלש שעות. הרי אתם יודעים יותר טוב מכולם שהמצב במירון בשנים האחרונות מחייב להדליק רק בבוקר. למה שתתנו את ידכם למרמס.

אזהרה רציני לכל מתכנני חילולי השבת בהר. על פי פסק הרבנים כל פעולה ציבורית בהר מירון במוצ"ש לפני השעה 4 לפנות בוקר תיחשב לחילול שבת קודש ר"ל. לכל מי שמנסה לאכוף את ההוראה שיידע שהדבר יתקל בתגובה הולמת ושיבוש האירוע. לצורך כך נשכרו עשרות אברכים שתפקידם יהיה לפקח. אף אחד לא יוכל לבוא בטענות על כך שהאירוע שלו ינוטרל.

החותם בכאב: הרב הגאון הכותב בדמע ובתקווה שברגע האחרון מישהו יתעשת כי בנפשנו היא.
ואם ח"ו לא, יצאתי ידי חובת מחאה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.