אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מנסים להפסיק לעשן? נסו וופורייזר


דודי שרון's picture
וופורייזר

בשנתיים האחרונות משהו חדש מתחיל; יש שקוראים לזה טרנד, יש שקוראים לזה אופנה ויש שקובעים שמדובר במוצר שיכול לגמול את המכורים ביותר מהרגלי העישון שלהם. כך או כך, אפשר היום לראות וופורייזרים כמעט בכל מקום: במסעדות, בברים, במכללות, בבתים או סתם כך ברחוב.

וופורייזר הפך למוצר פופולרי מאוד. למעשה על פי סקר שנערך לאחרונה עולה כי השימוש בוופוריזרים נמצא בעלייה הן בקרב מעשנים והן בקרב לא-מעשנים. כדי לסבר את האוזן הנה נתון מעניין - בשנת 2015 לבדה שוק הוופורייזרים גלגל סכום מטורף של כ-4 מיליארד!. ולמרות שיש עדיין מהמורות רגולטוריות בכל מיני מדינות, הצרכנים מצביעים ברגליים וקונים וופורייזרים.

קצת על וופורייזרים...

וופורייזר, המכונה גם מכשיר אידוי, נחשב לאמצעי נקי, יעיל ובריא לצריכת טבק, קנאביס או צמחי מרפא. כאשר צורכים חומרים אלו דרך הוופורייזר הם מתאדים, ולא נשרפים כפי שקורה עם סיגריות. בתהליך האידוי החומרים המזיקים עוברים סינון ונותרים "בחוץ", כך שאנחנו בעצם לא שואפים אותם. דרך מכשיר האידוי אנחנו מקבלים רק את התמצית המזוקקת של החומר ללא כל רעלים.

וופורייזר

להתראות סיגריות, שלום וברכה וופורייזר

אהובה כץ, בת 51, מרמת גן סיפרה לנו: "נהגתי לעשן קופסת סיגריות אחת ביום. זה יקר ולא בריא. שנים ניסיתי להפסיק לעשן ללא כל הצלחה. הכול התהפך לפני שנה וחצי כאשר שמעתי לראשונה על מכשיר האידוי. קניתי לי אחד ומאז אני כבר לא מעשנת סיגריות בכלל. סיגלתי לי פשוט תחביב חדש - הוופורייזר. אני משתמשת בו כמה פעמים ביום בלבד. בהתחלה הייתי מאוד סקפטית, אבל הבנתי די מהר שמדובר באלטרנטיבה יעילה לסיגריות.

עכשיו שאני בטוחה כל כך במוצר וביכולות שלו אני גם ממליצה עליו למעשנים אחרים. זה נהדר: אין לזה ריח רע כמו לסיגריות, זה נקי, זה לא עושה לי בעיות בנשימה, פשוט תענוג."
בנוסף סיפרה לנו אהובה שהמעבר לוופורייזרים גם הביא לחסכון אדיר בהוצאות על סיגריות. וכידוע מדובר בהוצאה גדולה מאוד למי שמעשן קופסת סיגריות שלמה ביום.

וופורייזר - הטכנולוגיה שמסקרנת גם לא מעשנים

אך ה'אפיל' של מכשירי האידוי עובד לא רק על מעשני סיגריות. הוופורייזרים מגרים את הדמיון של רבים ברחבי העולם, וגם אנשים שאינם מעשנים מסתקרנים ומנסים. "הטכנולוגיה המתקדמת, היעילות והבריאות גורמים לאנשים שבכלל לא מעשנים להתנסות במכשירי האידוי. ואכן ב-5 שנים האחרונות הייתה קפיצת מדרגה משמעותית בשכלול ובפיתוח הוופורייזרים, וגם קפיצה משמעותית בתודעה הציבורית", כך סיפר גרג קונלי, עורך דין ונשיא האגודה למכשירי אידוי בארצות הברית.

מכשיר אידוי

וופורייזר וצרכני קנאביס

ואם אנחנו כבר באמריקה אז אי אפשר שלא לדבר על צרכני קנאביס ועל וופורייזרים. אריק מילר מתגורר בוושינגטון (שם יש מדיניות אי הפללה) והוא פתח בר קטן ושכונתי לממכר קנאביס. אריק סיפר לנו: "תמיד חלמתי לפתוח בר קטן ואינטימי ומאז החלה מדיניות אי ההפללה החלטתי לפתוח בר קנאביס וכך עשיתי. אני מנהל את הבר כבר שנה וחצי ואני רואה בעיניים שלי לקוחות שמפסקים לעשן סיגריות וג'וינטים ועוברים לוופורייזרים. זה כבר הפך לתופעה חברתית מדבקת, ואני שמח על כך כי זה הרבה יותר בריא לגוף וגם לסביבה".

אם כן, נראה כי וופורייזר יכול לעזור לעשות מהפכה של ממש. מכשירי האידוי הם נקיים יותר, בריאים יותר, אקולוגיים יותר ועשויים לגמול אותנו מהרגל מזיק, רע ובלתי רצוי כמו – עישון. שווה לנסות.

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.