אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אביטל הנדלר וחברים


אביטל הנדלר וחברים, צילום: מריה רוזנבלט (באדיבות: הילה קומם)
אביטל הנדלר וחברים, צילום: מריה רוזנבלט (באדיבות: הילה קומם)

אביטל הנדלר וחברים: מיני פסטיבל לאוהבי כלי הנשיפה ממתכת, שתיים, שלוש וארבע טובות מנגנות ביחד. מייד לאחר הפסטיבל תטוס הנדלר לכנס טובות בקולג' איתקה בניו-יורק 

הטוביסטית אביטל הנדלר מארחת את חיים מזר, שותפה לדואו הטובות הישראלי את בת' מיטשל הטוביסטית האמריקאית ואת הטוביסט הישראלי שי בוקסבאום 

קונצרט ערב – שלוש טובות
יום רביעי 19/04 בשעה 19:00
מרכז רפופורט למוסיקה, טיילת הרמן מנקו  אור-עקיבא
(בצמוד להיכל התרבות)
כרטיסים 40 ₪ בטל. 03-7316561

מדואו ועד רביעייה
בית דניאל , בני דן 62, תל אביב יפו
יום חמישי 20/4 בשעה 2030
כרטיסים 40 ₪ בטל. 03-7316561

קונצרט לכל המשפחה - שלוש טובות 
סיפורים ,הדגמות ועוד שלל הפתעות....
 קונסבטוריון שטריקר, אולם רן ברון , רחוב לואי מרשל 25 (פינת שטריקר) תל-אביב
יום שבת 22.04 בשעה 16:30
כרטיסים: 50 ש"ח / 40 ש"ח לאזרחים ותיקים / 30 ש"ח לילדים.
בטל 03-7316561

למרות גודלה הרב, הטובה יודעת גם להפיק מנגינות עדינות ושקטות, זאת בצד מנגינות קצביות ושמחות. שילוב של כמה טובות ביצירה אחת מפיק הרמוניה ייחודית במינה.

הנגינה בטובה דורשת מאמץ וכושר גופני ולרוב מנגנים בה גברים. בישראל יש נגנית טובה מקצועית אחת ובעולם כולו בודדות. והנה הזדמנות יוצאת דופן לפגוש ארבע טובות
ושתי טוביסטיות על במה אחת.
אביטל הנדלר וחיים מזר – דואו הטובות הישראלי - הם נגני טובה מהמובילים בארץ. ביחד עם האורחת המיוחדת – נגנית הטובה בת' מיטשל מארצות הברית, הם יוצרים חגיגה שלמה : מופע אינטראקטיבי קסום המלמד על מלחינים, על מוסיקה וכמובן על הכלי- הטובה ועל האפשרויות הרבות הטמונות בתוכו.
בשיאו של הפסטיבל יצטרף אליהם טוביסט רביעי: שי בוקסבאום.
מייד לאחר הפסטיבל תטוס הנדלר להשתתף בכנס הטובות והאופוניומים בקולג' איתקה בניו-יורק, אליו הוזמנה

אביטל הנדלר מנגניות הטובה הבודדות בעולם והיחידה בישראל. בילדותה נאמר לה שהטובה היא כלי נגינה של "בנים", אך אביטל התאהבה בכלי. קולו המלודי והמתמשך דיבר אל ליבה, והיא מצאה בו רכות. "צליל הטובה עוזר לילדיי להירדם", היא אומרת. כאם לארבעה ילדים בגילאי 2.5-10 (והחמישי בדרך...) היא אוהבת במיוחד לתקשר עם ילדים והורים ושמחה לחשוף בפניהם את הכלי המיוחד.
אביטל היא נגנית הטובה הראשית של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הלא היא תזמורת האופרה הישראלית. הקימה את דואו הטובות הישראלי. הופיעה כסולנית עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשל"צ, עם אנסמבל סולני ת"א, עם הקאמרית הישראלית, תזמורת הבמה ותזמורת אריאל. בנוסף הופיעה כחלק מהתזמורת עם הפילהרמונית הישראלית, תזמורת הרדיו הצ'כית,  סמפונט רעננה ותזמורת הפסטיבל של  PMF. הנדלר היתה חברה במשך 15 שנה בחמישיית כלי המתכת הישראלית. במסגרת ההרכב זכתה בפרסים בפסטיבל בהולנד ובמלגות רבות כסולנית מקרן התרבות אמריקה- ישראל ומקרן פיתוח האומנים של ניו-יורק. ב.א. במוסיקה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת בוסטון ומ.א. במוסיקה ממנהטן סקול אוב מיוזיק. כמו-כן הנדלר מלמדת באקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים ובקונסבטוריון שטריקר. הנדלר מקבלת פניות ממלחינים מכל העולם, שרוצים לכתוב לה יצירות. 

חיים מזר הוא בוגר בית הספר ג'וליארד היוקרתי. חיים יסד את חמישיית המתכת המובילה בפיטסבורג "  וניגן C Street Brass" ובקונצרטים שונים בקרנגי הול בניו יורק. מאז חזרתו לישראל, חיים הוא נגן פרילאנס עם התזמורות המובילות בארץ. בנוסף חיים הוא גם חבר בלהקת "בלקן במחסן אורקסטרה", הרכב פיוז'ן המשלב מוסיקה בלקנית, צוענית ומזרח תיכונית, ומנגן בהצגות בתאטרון היידישפיל. חיים הוא חבר ומייסד את דואו הטובות הישראלי ביחד עם אביטל הנדלר. חיים הוא גם מורה לכלי נשיפה ממתכת נמוכה בקונסרברטוריון ע"ש אהרון אלקלעי בקרית אונו ובמרכז המוסיקה ברעננה. 

בת' מיטשל היתה הטוביסטית הראשית של תזמורת הנשים הפילהרמונית של סן פרנסיסקו. היא נגנה עם התזמורת הסימפונית של בולטימור, תזמורת הפסיפיק הסימפונית, והפסיפיק אופרה, הסימפונית של מונטריי מקסיקו ביורובראס בגרמניה וסיירה תדיר ברחבי ארצות הברית ואירופה.

בת' למדה טובה בקונסרבטוריון פיבודי בבולטימור ובאוניברסיטה של דרום קליפורניה בלוס אנג'לס.  המורים הבולטים שלה היו דיוויד פדרלי, טומי ג'ונסון, ג'ים סלף ורוג'ר בובו. 

כיום מיטשל מתגוררת בלוס אנג'לס ומנהלת קריירה עצמאית ובה הופעות סולו, רסיטלים,  קאמריים והעברת כיתות אמן ברחבי העולם. היא חברת מנגנת בתזמורת דיסנילנד ומלמדת בכמה קולג'ים ואוניברסיטאות בחוף המערבי. בת' פעילה בעמותה בינלאומית הפועלת ללימוד מוזיקה באפריקה.

שי בוקסבאום מנצח, פסנתרן, מעבד מוסיקאלי, ונגן טובה מקצועי, נולד בשנת 1969. בוגר התיכון לאומניות תלמה ילין, וזוכה במלגות הצטיינות בנגינה מטעם קרן שרת. שירת בתזמורת צהל כפסנתרן וכנגן טובה, ולאחר מכן בוגר בהצטיינות של האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב.

שי עוסק ומתמחה בניצוח תזמורת נשיפה וחינוך ילדים ובני נוער למוסיקה ולמצוינות בתחום הנגינה.  הוא מכהן כראש תחום כלי נשיפה במרכז המוסיקה בית שטיינברג בחולון, ובמסגרת התפקיד מנהל ומוביל את תכנית "בית ספר מנגן" של העיר חולון. כמו כן, הוא משמש כמנהל מוסיקאלי ומנצח של התזמורת העירונית הבוגרת. בנוסף, שי מכהן כמנהל מוסיקאלי ומנצח של אנסמבל הנשיפה הייצוגי העירוני, מנצח ומנהל מוסיקאלי של תזמורת כלי נשיפה באור יהודה (תזמורת חובבים מוערכת בתחום תזמורת הנשיפה בארץ), ומנצחה של התזמורת העירונית הצעירה של עירית תל-אביב.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הילה קומם

.