אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אנשים בשחור ?


תאריך פרסום קודם: 
2003
כרזת הסרט גברים בשחור
כרזת הסרט גברים בשחור

 

הסרטים ההוליוודים "גברים בשחור" וההמשך "גברים בשחור 2" בכיכובם של ויל סמית וטומי לי ג'ונס היו שוברי קופות ברחבי העולם, עלילתם מתארת את הרפתקותיהם של זוג סוכנים המשתייכים ליחידה מיוחדת וסודית. היחידה, שאיש מחוץ אליה אינו מודע לקיומה, שמה את עצמה בראש ההגנה על כדור הארץ מפני קבוצות חייזרים המאיימים להשמידו מפעם לפעם. כמו כן היחידה מתפקדת בראש מערך יחסי החוץ הבין-גאלאקטי בין כדור הארץ לשאר שוכני היקום ובין השאר גם מעניקה אשרות שהייה ומשגיחה על הסדר הטוב. הסוכנים ביחידה מאבדים את שמותיהם הקודמים ומרגע קבלתם לצוות המיוחד הם קרויים בשמות קוד כגון הסוכן קיי או הסוכנת ג'יי, מאותו רגע נכסף הינם מצווים ללבוש חליפה עם מכנסיים שחורים וז'קט שחור למשך שארית חייהם ומכאן שמם – "גברים בשחור". לגברים בשחור יש גישה לכלי נשק נעלים מבחינה טכנולוגית ובידם כל מיני גאג'דטים כגון מכשיר למחיקת זכרון ורכבים שעולים עשרות מונים על כל רכבי ג'ימס בונד לדורותיו. הסרטים עצמם הינם סרטי פעולה קומיים וקלילים אולם הם מבוססים על אגדה אורבנית, תיאוריית קשר(קונספירציה) ארוכת שנים ומהמפחידות שבהן. 

אנשים בשחור, על פי האגדות, הינם טיפוסים מפחידים הלבושים בחליפות שחורות ופוקדים מדי פעם אנשים שחוו אמת מסויימת, צפו בעב"מים או נחטפו לתוך חללית חייזרים. הם משתמשים באיומים והטרדות כדי למנוע מהאנשים אלו לספר את  קורותיהם, הם מעלימים מידע חשוב כגון תצלומים או עדויות כתובות/מוסרטות ודואגים לטשטש כל עקבות בקשר למאורעות מסויימים. אין עקביות מסויימת בדיווחים על פגישות איתם ולפעמים אף צופי עב"מים ידועים מעולם לא נתקלו בהם ולעיתים צפיה קלה ולא בטוחה בעב"ם והם יופיעו שם באיומים והטרדות. אנשים בשחור נראים כולם אותו הדבר ונוהגים ברכבים מפוארים כגון קדילקים, לרכבים אלו ישנם אורות מעומעמים ולוחות בלתי ניתנות לזיהוי, יש כאלה שמקשרים אותם להליקופטרים שחורים מסתוריים. לבושים חליפות שחורות ומשקפי שמש שחורים לא ינוחו לעולם מלרדוף את מחפשי האמת.אנשים בשחור קשורים לתיאוריות בדבר "סדר עולמי חדש" זה שיגיע בעתיד הלא רחוק ואשר לו מחכות אגודות סתרים למיניהם.

עדויות שונות 

אלברט ק. בנדר(נ' 1921) היה עורך של מגזין בשם "ספייס ריוויו" שעסק בצלחות מעופפות ועב"מים, בקיץ 1953 גילה בנדר מספר תגליות שהביאו אותו אל האמת, לדעתו, בדבר הסתרת מידע על עב"מים על ידי הרשויות. הוא התכוון לפרסם את הממצאים במגזין אוקטובר של אותה שנה אולם מפגש עם אנשים בשחור גרם לו לגנוז את הכתבה ולפרק את העיתון. בנדר פגש בשלושה אנשים שקראו את המאמר עוד לפני פרסומו המיועד, המפגש הותיר אותו בחרדה גדולה עד כדי כך שלא פרסם את המאמר אולם השאיר הזהרה " אנו ממליצים למי שחוקר צלחות מעופפות לנקוט במידה רבה של זהירות". לאחר זמן מה נתן בנדר ראיון לתחנת רדיו מקומית בו סיפר על המפגש עם האנשים בשחור ועל האיום בו היה נתון מהם. ב1963 הוציא בנדר לאור ספר בשם "צלחות מעופפות ושלושה אנשים בשחור", הספר הצליח ותרם תרומה לא מבוטלת לתיאורית הקשר. ויש אומרים כי האנשים בשחור סיפרו לו את האמת וכל האמת ולכן החליט לגנוז את הידע שלו על מנת "להציל את האנושות". בעקבות התקרית מכר של בנדר בשם גריי בארקר הוציא ספר בנושא "הם ידעו יותר מדי על צלחות מעופפות" (1956) והשמועה נפוצה לכל עבר.

עוד תקרית מפורסמת עם אנשים בשחור שייכת לדוקטור הרברט הופקינס שעסק בין השאר בהיפנוזה. בספטמבר 1976 לאחר טיפול היפנוטי באדם צעיר שראה עב"ם קיבל הופקינס ביקור מאדם בשחור, ערב אחד ישב לבד בביתו כאשר קיבל טלפון ממכר/עמית שהודיעו על רצונו לבקרו, שניתק את הטלפון שם לב לאדם המטפס על מרפסתו. האיש היה כולו לבוש שחורים מכף רגל ועד ראש כולל כובע ונעליים שחורות, אפו היה קטן ופחוס ושפתיו אדומות כדם, קולו היה מונוטוני להפליא ללא מבטא כלשהוא, ד"ר הופקינס אף שם לב שהוא היה חסר שיער לחלוטין, גם לא הגבות. האיש ידע על מקרה העב"ם ושוחח עימו על כך. לאחר מכן הוציא האיש מטבע של פני ושם אותה בידו של ד"ר הופקינס, להפתעתו הרבה המטבע החל להתאדות עד שנעלם קליל, בעוד הופקינס עומד המום הורה לו האיש בשחור להשמיד את כל הראיות בקשר לקליינט המהופנט. לפני שהאיש הלך קולו הלך "והתקלקל" כמו טייפ שהבטריות בו נגמרו ואף דיווח "האנרגיה שלי פוחתת... חייב ללכת.. ביי". כל זאת לפי עדותו של ד"ר הופקינס שנחשבת לעדות המפורטת ביותר על אנשים בשחור.

פרופסור לפולקלור ומדעי הרוח פיטר רוז'וויץ פגש יום אחד איש בשחור. ביושבו בספרייה של אוניברסיטת פנסלבניה לקרוא ספר על עב"מים (בהמלצת מכר) ניגש אליו איש כזה, אדם גבוה ובריא לבוד בחליפה ונעליים שחורות, צבע עורו היה חיוור ביותר. ללא הזמנה התיישב בכיסא הריק מול רוז'וויץ ופתח איתו בשיחה : מה אתה עושה" שאל ורוז'וויץ ענה לו שהוא קורא ספר על עב"מים, "ראית פעם עב"ם? " ורוז'וויץ השיב בשלילה, "האם אתה מאמין בעב"מים? " ורוז'וויץ אמר שאין לו דיעה לכאן או לכאן ואפילו הוא לא מתעניין בנושא. אז קפץ האיש בשחור כנשוך נחש וצעק " צלחות מעופפות הן הנושא החשוב ביותר במאה ואתה לא מתעניין? " האיש היה שהיה נסער מאד נרגע לאחר שניה וניסה ללחוץ את ידו של רוז'וויץ באומרו " לך לשלום" והלך. פיטר רוז'וויץ היה בטוח שהוא הוזה וקם להסתובב קמעה בספרייה ולהפתעתו היא היתה נטושה, הפחד החל מחלחל בו והוא התיישב שוב על כיסאו מנסה להרגע, לאחר כמה זמן הכל שוב חזר לנורמל והספרייה התמלאה כמקודם. רוז'וויץ שמע על אנשים בשחור רק לאחר התקרית ומאז הוא חוקר את הנושא. 

ג'ון קיל, סופר וחוקר מפורסם בנושאי עב"מים ומחבר הספר הנודע "נבואות איש העש" (1975), פיתח את הנושא ואף טען שתופעת האנשים בשחור היא פנומנה חובקת עולם וחוצה עבר ועתיד. לפיו, אנשים בשחור הם חלק בלתי נפרד מאנושות ומזוהים כערפדים או שדים, פגשו בהם: יוליוס קיסר, נאפוליון, תומס ג'פרסון ואפילו מלקולם אקס. קיל בעצמו היה בקשר עם אדם מסתורי בשם מר אפול, אותו תיאר כישות כלואה בזמן שאינה מבחינה בין עבר להוווה לעתיד.    

מי הם?  

הדעות בנושא זה חלוקות ומגוונות וישנן כמה תיאוריות: 

א. אנשים בשחור שייכים ליחידה סודית ומובחרת של הממשלה, היחידה עוסקת בטיוח העובדות על נחיתות חייזרים ועל צלחות מעופפות שממשלת ארה"ב כביכול מחזיקה בהחבא. שייכת לסי.אי.איי או שעונה ישירות לנשיא ארה"ב או ללא ידיעתו. 

ב. אנשים בשחור הינם אנדרואידים (ר' תקרית הופקינס) בשליחות חייזרים המנסים להסתיר מהאנושות את עובדת שהותם על הארץ. החוצנים רוצים להשאיר את האנושות בבורות ועלטה לגבי מעשיהם הנוראים על כוכב ארץ, מעשים הכוללים חטיפות אזרחים ועריכת ניסויים בהם. 

ג. אגודות סתרים שונות שולחות אותן כדי להגן על אינטרסים שונים כגון גניבה והסתרת מידע, מלחמות פנימיות ועוד. אליסטר קרואלי (1875- 1947) אחד האנשים החשובים ביותר בתחום הכיתות, המאגיה והעל הטבעי יודע לספר על אנשי "האחווה השחורה" או "ההתכנסות השחורה" בספרו 'כישוף ללא דמעות' העוסק בפרקטיקה  (1943?) כותב קרואלי " אני בא להתלונן על מה שאני תופס ברצינות נסיון קונספירצי של 'ההתכנסות השחורה' (black lodeges) כדי למנוע מאנשים לחשוב", קרואלי מייצג כאן תפיסה לפיה אנשים בשחור הינם שליחים של כתות  מסתוריות. יש אלה שמקשרים אותם ל'שמבלה', לאחווה הלבנה' ולעוד מגוון גדול של אגודות סתרים שונות ומשונות.

כיצד לזהות אנשים בשחור 

  1. אנשים שחור תמיד מופיעים לבד או בשלישיה.
  2. לבושים בשחור מכף רגל ועד ראש כולל נעליים וכובע, לפעמים עם חולצה לבנה. בדרך כלל בגדיהם חדשים כאילו נקנו לפני שעה.
  3. כשמופיעים בשלישיה הם הולכים בקצב אחיד ונראים כאילו הם איש אחד.
  4. יש להם ארשת פנים קפואה ולעולם אין להם זקן.
  5. נוהגים ברכבים גדולים ושחורים כגון קדילקים ולינקולן, לוחות הזיהוי של המכוניות אינם ניתנות לזיהוי.
  6. דיבורם מונוטוני מאד והם עלולים להיות גסי רוח.
  7. בעלי ידע נרחב על צלחות מעופפות ועב"מים והם יודעים עליך דברים שמעולם לא אמרת לאיש.
  8. הם מסוגלים לעשות דברים בלתי אפשריים כגון הפיכת מטבעות לאבק ולהעלם כאילו בלעם האדמה.

האגדה בדבר קיומם של אנשים בשחור השתרשה גם בסרטים ובטלוויזיה וכך ראינו אותם ב"תיקי האיקס" דוגמת האיש המעשן ויודע הכל ובסרטי המטריקס כסוכנים של המערכת המונעים מאנשים לגלות את האמת. ואולי הם מייצגים פחד קמאי מאותו נסיך אופל קדמון הרודף את האנושות מזה ימים ימימה, הרי אומרים שהשטן מהלך על פני האדמה בבגדים הכי אופנתיים לתקופה וכמעט תמיד בשחור.

 

תגיות: 

Comments

שימו לב שזה קורה רק בארה"ב

האמריקאים רואים יותר מדי סרטים

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת יעקב עיון

.