אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המרכז הרפואי זיו מארח את כנס אוטיזם ישראל'


צילום - המרכז הרפואי זיו. באדיבות: תקשורות
צילום - המרכז הרפואי זיו. באדיבות: תקשורות

 המרכז הרפואי זיו מארח את כנס 'אוטיזם ישראל' בשיתוף הפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר אילן, הכנס המתקיים לראשונה בגליל ימשך יומיים 9-10 בינואר 2017

המרכז הרפואי זיו בצפת מארח את כנס "אוטיזם ישראל" הראשון בגליל, בשיתוף הפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר אילן. ימים ב'-ג', 9-10 בינואר 2017. הכנס פתוח לקהל הרחב.

הכנס מיועד לאנשי חינוך, אנשי טיפול, חוקרים, עובדי מקצועות הבריאות, הורים ומבוגרים על הספקטרום ובני משפחותיהם ויעסוק בתשתית האבחונית, טיפולית וחינוכית לילדים עם אוטיזם (PDD או ASD) ויתקיים באודיטוריום הממוגן במרכז החדש לרפואת הילד בזיו, במעמד ד"ר יעל מרנץ, סגנית נשיא פרה-קלינית בחברת טבע תעשיות פרמצבטיות, סיגל דואק-חורי יו"ר אוטיזם ישראל, ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו, הנהלת ובכירי הפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר אילן.

בין הרצאות הכנס: תסמונת הספקטרום האוטיסטי- שינויים באבחנה ומשמעותם, מפי פרופ' עופר גולן, המעבדה לחקר אוטיזם והמחלקה לפסיכולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן. אוטיזם- אבחנה נוירוביולוגית,אפיונים רפואיים ותחלואה נלווית, ד"ר מוחמד מחאג'נה, מנהל המכון להתפתחות הילד, ביה"ח הלל יפה, חדרה. הורות, אוטיזם ואקטיביזם, מפי קוני פוטרמן, מייסדת קרן קנדה-ישראל, רשת לשיתוף פעולה חקר אוטיזם בין משפחות מטפלים וחוקרים- ד"ר גו'לי כרמל- מנהלת פרויקט ביובנק של אוטיזם, אונ' בר אילן. הקשר בין מחקר מדעי למיומנות חברתית ותפקוד יומי, ד"ר אוון אליוט, אונ' בר אילן, הפקולטה לרפואה בצפת, הורות מאתגרת-טריאלוג טיפולי במשפחות עם תינוקות בסיכון- ד"ר חנה אלונים מרכז מפנה ואונ' בר אילן, המעבדה לחקר האוטיזם, פרופ' עופר גולן המח' לפסיכולוגיה אונ' בר אילן ועוד.

הנתונים האחרונים בעולם מראים, כי אחד מכל 100 אנשים יאובחן על הספקטרום האוטיסטי והוא מופיע בקרב בנים פי 4 לעומת בנות. הספקטרום האוטיסטי ASD)), המוכר גם כרצף האוטיסטי, או בשם המקוצר אוטיזם, הינו שורת תסמונות שיש להן מכנה משותף ברור עם האוטיזם הקלאסי. בין התסמונות הנכללות בקשת האוטיסטית: אוטיזם סוואנט, תסמונת רט, אספרגר וכו'. אוטיזם הוא מצב התפתחותי- נוירולוגי המשפיע על שני תחומים עיקריים ביכולתו של האדם: תקשורת חברתית עם הסביבה והתנהגות ותחומי עניין חזרתיים ומצומצמים. כלל התסמונות קרויות בז'רגון המקצועי גם הפרעה התפתחותית נרחבת (PDD). האוטיזם כולל מגוון רחב של הפרעות התפתחותיות המתבטאות בדרכים רבות. ממחקרים שנערכו בשנים האחרונות עולה, כי ניתן לאבחן סימפטומים לאוטיזם גם בגיל חצי שנה.

אוטיזם הינה הפרעה נוירוביולגית הנמשכת לאורך כל החיים. אין תרופה תרופה לאוטיזם. אך בטיפול מוקדם ככל האפשר ניתן להשפיע על התפתחות הילדים על הספקטרום האוטיסטי בעתיד ובמימוש הפוטנציאל שלהם. ייעוץ, טיפול תמיכה ומידע הכרחיים לטיב איכות החיים של בוגרים עם אוטיזם.

על כל אלו ועוד ידון הכנס

הכנס פתוח לקהל הרחב. ההשתתפות בתשלום.

לפרטים ותכנית הכנס: [email protected] או: 054-7000084 (אלונה קדישביץ)

משרד יחסי ציבור שולח: 
תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

חבל שלא מארחים אוטיסטים ברמת

חבל שלא מארחים אוטיסטים ברמת תפקוד כמוני . אנשים שיכולים להסביר את השונות. אני למשל אתקשה לשקר, לשחק משחקים והצגות. אבל אני מודע לגמרי לכול הפוליטיקה סביבי. זאת לא נכות חברתית אם אני חכם וגאון. גם לא אם אני מתבעס לחיות בסרט של הכול בכאילו וכזה , חלאס רדו מזה כמו שלבנאדם יד צורך בשקר לנו יש צורך באמת. מי דלא יודע לשקר מופרע?

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.