אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מפגשים אישיים


אוצר התערוכה: 
איקי שובל

לאון מינסטר, אימא אדומה, צילום על קנבס, 35X60
לאון מינסטר, אימא אדומה, צילום על קנבס, 35X60

תערוכה חדשה: "מפגשים אישיים"

תערוכה חדשה מציגה נופים בטבריה, הכנרת ואזורים נוספים בישראל, המונצחים בעבודות צילום, אקוורל ושמן על קנבס מלאות ביופי, צבע, להט ותשוקה

התערוכה תוצג בגלריה SPACE-חלל בגן העיר תל אביב החל מתאריך 6.1.2017 ועד ל- 6.2.2017

אירוע פתיחה חגיגי יתקיים ביום חמישי, 12.1.2017 בשעה 19:30 בגלריה.

כניסה חופשית

"מפגשים אישיים", תערוכה חדשה בגלריה SPACE-חלל בגן העיר תל אביב מפגישה יחדיו ציורים וצילומים של העיר טבריה, הכנרת ונופים בארץ ישראל שיצרו שני אמנים תושבי טבריה, פעילים ומוכרים בעיר. האמנים הם זוהר עובד, ראש העיר טבריה בשנים 2003-2013, שצייר את העיר והנופים בעבודות אקוורל ושמן על קנבס, ולאון מינסטר, עוזר מהנדס העיר וצלם עירוני ותיק, שמציג צילומי נופים  מנקודת המבט של עדשת המצלמה.

התערוכה "מפגשים אישיים", שבה משתתפים זוהר עובד ולאון מינסטר, מציגה את העיר טבריה והכנרת, ונופים מקסימים של ישראל, מנקודת מבטם של תושבים שורשיים שחווים את שיגרת היומיום באזור המיוחד מלא היופי. נקודת המבט שבחרו השניים היא אישית, רומנטית ואותנטית, ובאמצעותה הם מציגים קסם של סביבה, כמעט ללא נוכחות אנושית. ביצירותיהם רואים את טבריה, הכנרת והארץ, בתמונות מן הטבע, עם הרים ברקע, שדות, ונופים מיוחדים, המתועדים בשעות שונות של היממה, בעונות שונות, לפעמים באור גדול, לפעמים ברגעי דמדומים וחשיכה. היצירות המיוחדות מעבירות את ההוויה המיוחדת בלהיות ישראלי ולהתרגש מן  הנופים הללו.

על האמנים:

זוהר עובד הינו דור שביעי למשפחה שורשית טבריינית. הוא נולד בשנת 1957 בבית החולים הסקוטי בטבריה בשנים 2003-2013 כיהן כראש עיריית טבריה וכיום הוא איש עסקים, כשבין עסקיו נמנה מלון הבוטיק "אירופה 1917" בעיר. מאז היותו ילד, אהב זוהר את אמנות הציור, אך בשל עיסוקיו הרבים הזניח את אהבתו לציור וחזר אליה באינטנסיביות בשנים האחרונות, כשהוא מביא לידי ביטוי ביצירותיו את נופי ילדותו, אהבתו לכנרת ולים, ונופים רבים ואחרים.

לאון מינסטר, נשוי ואב לשלושה, הוא יליד קישינב. בשנת 1973 עלה ארצה עם אימו, ומאז מתגורר בטבריה. מינסטר למד את אמנות הצילום בנעוריו מאביו שחשף בפניו את סודות "חדר החושך". לאחר שירותו הצבאי החל לעבוד בעירית טבריה באגף ההנדסה, ובמקביל פיתח את אהבתו הותיקה לצילום. כפרילנסר, החל לצלם לעיתונות המקומית והארצית והיה בין צלמי העיתונות הראשונים בטבריה והסביבה. שנים רבות חרש את הגליל לאורכו ולרוחבו, ותיעד את נופי הכנרת והגליל.

התערוכה "מפגשים אישיים"

אוצר: איקי שובל. ביוזמת עמותת "אמני ישראל מתאגדים".

פתיחת התערוכה: 6.1.2017. נעילה: 6.2.2017.

אירוע פתיחה חגיגי יתקיים ביום חמישי, 12.1.2017 בשעה 19:30 בגלריה

גלריה SPACE-חלל לאמנות ותרבות, גן העיר תל אביב (קומת המזרקה, צמוד לסטימצקי). טלפון: 058-6683273.

שעות הביקור בתערוכה: ימים א'-ה' בשעות 10:00-19:00. יום ו' בשעות 10:00-13:00.

*** כניסה חופשית ***

זוהר עובד, כנרת, שמן על בד, 70X100
תגיות נושא: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שירי מאיר-עמותת אמני ישראל מתאגדים

.