אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המרכז הרפואי זיו בצפת מגייס תרומות עבור הפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה


המרכז הרפואי זיו שטיפל כבר ביותר מ-700 פצועי מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה, כולל נשים וילדים, מגייס תרומות עבור הפצועים הסורים בשובם לארצם.

כלל הפצועים מגיעים לגבול, לעיתים, בדרך לא דרך. בין הפצועים ילדים ותינוקות המגיעים בגפם, כי איבדו את הוריהם במלחמה. רובם סובלים מפציעות מלחמה קשות ומורכבות מירי ופגיעות הדף ורסיסים כתוצאה מפיצוצים מדממים עם פגיעות פנימיות או קטועי גפיים.

בניגוד לשגרה, פצועים אלו מטופלים חודשים ארוכים כשהם ללא ליווי משפחה וללא ציוד בסיסי.

עקב החוויות הקשות שעברו, נערך המרכז הרפואי זיו ובנוסף לטיפול הרפואי להצלת חייהם של הפצועים, הרחיב גם את שירותי הטיפול הסוציאלי בפצועים הסורים, הזוכים גם לתמיכה וטיפול של אנשי צוות פרא-רפואי ופיזיותרפיסטים.

בימים אלו, החל המרכז הרפואי זיו בגיוס תרומות כספיות למימון קביים, כסאות גלגלים, פרוטזות וכדומה. זמנם של הפצועים בישראל מוקצב ומהמרכז הרפואי זיו הם חוזרים לסוריה אל הלא נודע, למקומות בהם אין מרפאות, בתי חולים או טיפולים רפואיים המשכיים בכדי שיוכלו להחלים. מציידים אותם בכל הדרוש להתנהלות במקום בו יהיו בעתיד, בכדי שיוכלו לתפקד באופן סביר, דואגים לצייד אותם בציוד רפואי: מכשור, תרופות תחבושות ועוד וגם הנחיות להמשך טיפול עצמי.

ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו אומר: "אנו מבקשים להודות לכל הפונים אלינו ברצון לסייע ולתרום, אנו נפעמים מגל התגובות הרחב שקיבלנו החל מיום חמישי ושמחים על כך שהציבור מבין ומוקיר את העבודה החשובה שהצוות הרפואי בזיו עושה לילות כימים בטיפול בפצועים הסורים. כל תרומה כספית תתורגם לסיוע רפואי וליכולת שלנו לסייע לפצועים הסורים, החוזרים לארץ שסועה ללא כל יכולת להמשיך לתפקד, במידה ולא יצוידו בקביים, פרוטזות וציוד רפואי מינימלי וכד' להמשך" אומר ד"ר זרקא.

דרך המרכז הרפואי זיו ניתן לסייע בתרומות לצורך רכישת ציוד כמו קביים, כסאות גלגלים, פרוטזות וכד' עבור הסורים בחזרם לארצם.

ניתן לתרום באמצעות בנק דיסקונט, בנק 11, סניף 98, לחשבון מספר 44591-עבור קרן מחקרים.

החשבון הינו ייעודי למטרת הסיוע לפצועים הסורים.

כפי שנאמר במסכת אבות- "במקום בו אין אנשים הייה איש" (מסכת אבות).

  

משרד יחסי ציבור שולח: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.