אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיפולים טבעיים ביתיים לעור יבש


אביגיל אגלרוב's picture

השכבה החיצונית של העור עובדת כמו מכונה עצמאית משומנת, אך לעיתים תפוקת השמן אינה יכולה להדביק את הצורך. צרות מתרחשות לאחר מקלחות מרובות, שימוש בסבון המייבש את העור, או חיים בבית שבו האוויר חם מדי. מה הטיפול הטוב ביותר לעור יבש? רוב מוצרי הלחות, אשר אינם מוסיפים באמת לחות לעור, אלא נועלים את הלחות הקיימת, עושים את העבודה. לחלופין, ניתן לנסות מספר טיפולים ביתיים.

אמבטיית חלב לעור

חומצה לקטית בחלב מקלפת תאי עור מתים ועשויה גם להגביר את יכולת העור להחזיק לחות. משרים מטלית בחלב קר, מניחים את הבד על אזורי גוף יבשים או מגורים במיוחד.

משאירים את הבד במשך חמש דקות, וכששוטפים את החלב, יש לשטוף בעדינות, כך שחלק מהחומצה הלקטית נשאר על העור.

ריכוך אזורי עור מחוספסים

ממלאים אמבטיה במים חמים ומוספים שתי כוסות מלח אפסום, ואחר כך נכנסים ושוהים באמבטיה למשך מספר דקות. כשהעור עדיין רטוב, ניתן לשפשף חופני מלח אפסום על האזורים המחוספסים על מנת לקלף את העור.

התוצאות מפתיעות והעור מרגיש נפלא כשיוצאים מהאמבטיה. אם יש מעט אצות מיובשות, ניתן להוסיפן לאמבטיה על מנת להגביר את השפעת הריכוך.

אכילת דגים

לפחות פעמיים בשבוע, יש לאכול מספר דגים שמנים, או דגי מים קרים כגון דג מלוח או סלמון. הם עשירים בחומצות שומן אומגה 3, אשר מסייעים לשמירת בריאות ממברנות תאי העור. מקורות טובים אחרים של חומצות שומן אלו הם אגוזים, אבוקדו, ושמן זרעי פשתן.

מערבבים עד שתי כפות שמן פשתן מיד יום לרוטב סלט או לשיבולת שועל בבוקר. אם מוסיפים אותו לדייסה, יש לעשות זאת רק לאחר בישול הדגנים.

ג'ל אלוורה לריפוי מהיר של עור יבש. הג'ל מכיל חומצות המכרסמות תאי עור מתים. כדי להשיג את הג'ל, יש לחתוך עלה בבסיס ולפצל אותו בסכין. את הג'ל מגרדים עם כפית.

שימוש בקרם לחות המכיל חומצות אלפא הידרוקסיות. הן מסירות תאי עור רפויים, בעלי קשקשים, ומותירים את העור רך. קרמים המכילים אוריאה הם בעלי השפעה זהה. מגלענים אבוקדו, מרסקים את העיסה, ומורחים על הפנים כמסכת לחות. השמן משמש כמרכך, ומכיל אף ויטמין E מועיל.

חומרים שאינם יקרים הלוכדים את לחות העור. לנולין, המתקבל מצמר, וזלין, שמנים מינרלים, שמן בוטנים או אפילו שמן ירקות. משתמשים בהם במשורה, על מנת להימנע מתחושה שמנונית.

החלפת סבונים. אם אתה משתמש בסבון ריחני, הפסק את השימוש בו. סבונים אלו מייבשים את העור ומכילים בשמים, שהם חומרים מגרים. סבונים נוזליים נוטים אף להיות עדינים על העור. מומלץ להניח בקבוק התזה ליד הכיור לרחיצת ידיים.

מקלחות מתונות. אין להישאר באמבטיה או במקלחת למשך למעלה מרבע שעה. כששוהים יותר מדי באמבטיה, שוטפים את שמני ההגנה של העור. יש להשתמש במים פושרים ולא חמים מדי, הנוטים להפשיט את השמן מהעור.

 

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.