אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כוח המחשבה: מחשבה יוצרת מציאות


אביגיל אגלרוב's picture

כוח המחשבה הוא המפתח ליצירת מציאות אישית. כל מה שאתה רואה בעולם הפיסי, מקורו בעולם פנימי בלתי נראה של מחשבות ואמונות. על מנת להיות אדון לגורלך, עליך ללמוד לשלוט בטבע המחשבות הדומיננטיות הרגילות שלך. בכך תוכל למשוך לתוך חייך את ההיבטים אליהם אתה מתכוון, היות שאתה יודע את האמת, שמחשבותיך יוצרות את המציאות שלך.

כוח המחשבה חסר גבולות

קיימת תודעה אחת ואינטליגנטית הממלאת את היקום כולו, שהיא כל יכולה, כוללת את כל הידיעה, כל היצירתיות ונוכחת בכל מקום באותו זמן. זהו המיינד האוניברסלי. המוח שלך הוא חלק מיקום מוחי אחד זה והיות שמחשבותיך הן תוצר המוח שלך, המסקנה היא כי כוח המחשבה שלך אינו מוגבל גם הוא.

ברגע שאתה באמת מבין שהמוח שלך הוא אחד עם מקור כל הכוח, ושכוח זה נמצא בתוכך, עליך למצוא את המקור האמיתי היחיד של כוח אינסופי ששום דבר אינו בלתי אפשרי, ובלתי אפשרי הוא שום דבר. דע כי כוח המחשבה מגיע מבפנים. גישר למקור כל כוח מתחילה מהתבוננות פנימה.

לא כל המחשבות נבראו שוות

כוח המשיכה של כל מחשבה מסוימת נקבע על ידי כמות הפעמים בה מופיעה המחשבה, ועל ידי הכוח הרגשי או הרגשות הקשורים אליה. ככל שאתה נותן למחשבה מסוימת יותר אנרגיה, כך גדל כוח למשוך את הנסיבות המקבילות שלה לעולמך הפיסי דרך חוק המשיכה.

יש לזכור שמחשבות חיוביות נשארות לפרק זמן קצר בלבד מידי יום, אם לאחריהן אתה ממשיך לחשוב מחשבות שליליות או שאינן רצויות. מחשבה שלילית מבטלת את יתרון המחשבה החיובית, ולהיפך. היות שהמציאות היא הסכום הכולל של מחשבותיך, גורמים רבים משפיעים על חייך.

לכל אפקט יש סיבה פנימית. לכל השפעה שיש בעולם החיצוני קיימת סיבה פרטנית שמקורה בעולמך הפנימי או הנפשי. זוהי מהות כוח המחשבה. במילים אחרות, התנאים ונסיבות חייך הם תוצאת המחשבות והאמונות שלך. כל היבט של חייך, ממצבך הפיננסי ועד למצבך הבריאותי ומערכות היחסים שלך, חושף במדויק את מחשבותיך ואמונותיך.

זוהי עבודה פנימית. רוב האנשים מאמינים שהם מרגישים או חושבים בצורה מסוימת בגלל נסיבותיהם, ואינם יודעים את האמת שזהו כוח מחשבתם שיוצר נסיבות אלו, בין אם הן רצויות או שאינן רצויות. באמצעות הפנמה ויישום אמת זו, שהמחשבות הן שיוצרות את המציאות, תעניק לעצמך את הכוח ליצור את השינויים אותם אתה מעונין לראות מתבטאים בחייך. יצירת מציאות היא עבודה פנימית.

למחשבות יש חיים. המיסטיקנים הגדולים ביותר אמרו שכדור הארץ הוא אנרגיה. קביעה זו אושרה לאחרונה על ידי המדע המודרני. מחשבות הן גם אנרגיה. המחשבות הן בחיים. בכל פעם שאתה חושב מחשבה מסוימת, אתה פולט רטט פרטני במיותר, המתאים לתדירות או אנרגיה.

תדירות אישית. הנחת היסוד של חוק המשיכה היא שאנרגיה דומה מושכת אנרגיה דומה. אתה מושך לעצמך את הדברים והנסיבות שנמצאים בהרמוניה עם רטט בתדר הדומיננטי שלך, שהוא עצמו נקבע על ידי היחס הנפשי, המחשבות הדומיננטיות הרגילות שלך ואמונותיך.

שימוש בכוח המחשבה לשינוי החיים. המודע הוא מחסן האמונות העמוקות והתוכניות שלך. כדי לשנות את הנסיבות ולמשוך לעצמך מציאות בה אתה בוחר, עליך ללמוד לתכנת מחדש את התכנית המודעת שלך. הדרך היעילה והמעשית ביותר לעשות זאת, היא ללמוד את התהליך הפשוט של הדמיה יצירתית. זוהי שיטת הבסיס ליצירת מציאות, מה שהופך את השימוש בכוח המחשבה לדמיון באופן מודע, יצירת ומשיכת הדברים בהם אתה בוחר. דמיונך הוא המנוח של מחשבותיך. הוא ממיר את כוח המחשבה שלך לדימויים, המתבטאים בעולם הגשמי.

מודעות למחשבות אבל ללא אובססיביות. חשוב ללמוד להיות מודע למחשבות הרגילות ולהתאימן כראוי כדי לשמור על גישה חיובית נפשית כוללת. יחד עם זאת, יש להיזהר מפני אובססיביות עם כל מחשבה החודרת לתודעה שכן מצב זה לא יהיה יעיל. יש לזכור כי אובססיביות לגבי המחשבות השליליות ושאינן רצויות, מעניק להן כוח. אז במקום להתנגד לכל המחשבות השליליות, יש פשוט ללמוד לבטלן ללא מאמץ באמצעות החלפתן ברגע שהן עולות.

החלפת המחשבות הלא רצויות באופן מידי. יש לנטרל את כוח המחשבה השלילית באופן מידי, בשלווה והחלפתה עם מחשבה הפוכה חיובית. בכל פעם שאתה תופס את עצמך חושב מחשבה שאינה רצויה, אמור לעצמך וליקום: "מבוטל, מבוטל", ובצע זאת מיד עם הצהרה חיובית.

  

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

המחשבות השליליות

לא הבנתי המחשבות השליליות אובסיסביות הם קשורות לocd או שלא?

המאמר כתוב בצורה מעניינת

המאמר כתוב בצורה מעניינת ומובנית שווה לכל נפש.

תודה

בי לאתר הזה

זה אתר נוראי
!
!

בהצלחה

בהצלחה

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.