אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דר ענאן עבאסי מהמרכז הרפואי זיו בצפת בין נבחרי תכנית ענבר


 ד"ר ענאן עבאסי מהמרכז הרפואי זיו בצפת בין נבחרי תכנית 'ענבר' דור העתיד של מנהיגות מובילה במערכת הבריאות הציבורית בישראל שהוזמנו לאוניברסיטת 'הרווארד'

 ד"ר ענאן עבאסי, עוזר מנהל המרכז הרפואי זיו ועמיתי המחזור הראשון של תכנית "ענבר"- עתודה ניהולית רפואית, מטעם משרד הבריאות וארגון 'מעוז', הוזמנו לבית הספר למנהל עסקיםבאוניברסיטת הרווארד, במסגרת פרויקט ייחודי לחקר האתגרים במערכת הבריאות הישראלית והובלת יוזמות לשיפורה. 

ד"ר ענאן עבאסי אומר: "מטרת הפרויקט הינה העשרה בתחום הניהול בכלל ומתן כלים להובלת שינוי במערכות בריאות בפרט, באמצעות מפגש עם מערכת הבריאות האמריקאית על רבדיה השונים.דגש מרכזי הושם בביקור על קידום חוויית המטופל והאופן בו יש לייעל את תהליכי העבודה בתוך בתיהחולים.התרשמתי עמוקות מהיעילות במוסדות הרפואיים בהם ביקרנו ומעבודת הצוות המשלבת רופאים, אחיות, עוזרי רופא ורוקחים קליניים. בנוסף, בבתי החולים בארה"ב מופעל מנגנון שנקרא Patient Adviserלהתייעצות של המטופלים ובני משפחותיהם עם הצוות המטפל ושיתופם בתהליך קבלת ההחלטות. יזמה מבורכת שהמלצנו ליישמה בארץ. למרות זאת יש לציין, כי הרפואה בישראל ברמה מאוד גבוהה. אפשר בהחלט להתגאות בשירותי הרפואה המתקדמים, האנושיים והאכפתיים שלנו, אותם צריך לשמר ובמקביל לדאוג לשפר את מה שטעון שיפור".

סוגיית הצבתו של המטופל במרכז, נמצאת בליבת הכוונה והעשייה של משרד הבריאות. עמיתי "ענבר"הם אלו העתידים להוביל את השינויהתפיסתי במערכת הבריאות הציבורית כולה.לצורך כך סיירו המשתתפים בפרוייקט במרכז בריאות האישה, בריגהאם, בבית החולים 'בית ישראל', השתתפו בהרצאות ודיונים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארדונפגשו עם אנשי ממשל, צוותי ביטוח רפואי, רופאים, מנהלים בכירים, אחיות, עובדים סוציאליים ורוקחים. 

עם חזרת המשלחת לארץ, גובשו תובנות הביקור לכדי משנה סדורה שתהווה נדבך נוסף בתכנון הרפורמה להיטיב את השירות והטיפול עבור כלל האזרחים. 

תכנית "ענבר"משותפת למשרד הבריאות ולארגון מעוז והיא מקנה תואר MBAעם התמחות במנהל מערכות בריאות. התכנית נועדה לייצר דור עתידי של מנהיגות מובילה במערכת הבריאות הציבורית,באמצעות איתור רופאות ורופאים מצוינים, מוכשרים וערכיים.ההכשרה במסגרת התכנית היא רב-תחומית ומקיפה וכוללת מסלול התפתחות אישי וקבוצתי, רכישת מיומנויות ניהול ומוכוונת ערכים ושליחות ציבורית.

המסע נבנה על ידי צוות תכנית "ענבר" ד"ר ספי מנדלוביץ', אלה רינגל, ענבר פירר ואחרים, בשיתוף בין משרד הבריאות וארגון מעוז ובעזרת חברת IDEA ‏(International Development Accelerator) ונציגתה סמדר ארבל. את הצוות ליווה בנוסף גם ד"ר גיל פייר, המשנה הרפואי למנהל המרכז הרפואי סוראסקי, וחבר ועדת התוכן של התכנית, שסייע בתהליכי עיבוד וניתוח התכנים.

משרד יחסי ציבור שולח: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.