אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רצים עם עגורים


רצים עם עגורים: נבחרת הרצים של המרכז הרפואי זיו השתתפה במרוץ העגור ה-6 באגמון החול 

כ-60 רצים מנבחרת הרצים של המרכז הרפואי זיו בצפת ״רצים בזיו", השתתפו במרוץ העגור 2016 באגמון החולה, שנערך מאז 2011, מדי שנה, ביוזמת החברה להגנת הטבע וחברת ארנסט אנד יאנגבשיתוף קק"ל ואגמון החולה. חברי הנבחרת זכו עם חציית קו הסיום לקריאות עידוד ותשואות מהקהל הרחב. ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר, שנשא דברים בטקס הסיום בירך את הקבוצה מזיו באופן מיוחד. 

בין הרצים ליאור יוזגוב, בן30, סניטר בחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת שבעבר הגיע למשקל שיא של 150 ק"ג ולאחר ניתוח לקיצור קיבה ובהדרכת מומחיהמרכז הרפואי זיו, החל באימוני ריצה והשתתפות במרתונים. כיום הוא שוקל 77 ק"ג. "צוות בית החולים למעשה הציל את חיי והכניס אותי לשגרת כושר.זו הפעם החמישית שאני משתתף במרוץ. בדרך כלל אני רץ חצי מרתון, אבל הפעם נרשמתי למקצה עשרתהקילומטרים ביחד עם שאר עובדי המרכז הרפואי זיו", סיפר יוזגוב. 

שרית שראל, אחות במחלקה האורתופדית השתתפה אף היא במרוץ. לפני יותר מעשור הייתה מעורבת בתאונת דרכים קשה ששיבשה את בריאותה וגרמה גם לעלייה במשקל. לפני 3 שנים עברה ניתוח שרוול קיבה אצל ד"ר איגור דשקובסקי, כירורג בכיר בזיו ומאז השילה 53 ק"ג ממשקלה. 

במהלך המרוץ, הוענק טיפול במתחם אוהל הרפואה לארבעה רצים שסבלו מהתייבשות. אחד מהם היה בסכנת חיים. אוהל הרפואה הוקם על ידי קק"ל, המארגנים, המרכז הרפואי זיו ומד"א ונוהל על ידיד"ר רון גולן, מנהל היחידה לשיקום לב במרכז הרפואי זיו, מומחה לרפואת ספורט ויו"ר התאחדות רופאי הספורט בישראל וד"ר יוסף נביה, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בזיו.

במקרה של סכנת החיים היה גבר בן 60 ממרכז הארץ,שחש ברע בריצה בקילומטר ה-18 של 1/2 המרתון. הוא נבדק על ידי ד"ר גולןשאבחן, כי האיש פיתח מכת חום. חום גופו עלה ל-41 מעלות. הוא טופל בעירוי נוזלים וקירור באמבטיות קרח. לאחר שמצבו יוצב, פונה באמבולנס של מד"א במצב בינוני-קל לחדר המיון בזיו.

ד"ר גולן אומר,כי חשיבות האבחון המהיר והטיפול בשטח הינם לעיתים קרובות מצילות חיים או מונעות סיבוך יתר בהמשך: "ככל שמשך הזמן שאדם נמצא תחת טמפרטורת גוף גבוהה, כך הנזק רב יותר. במקרה שטופל היום, הרץ היה במצב של מכת חום.לכאורה האדם מדבר ומתפקד, אך מערכות הגוף פנימה בקריסה ולכן האבחון המהיר והטיפול הנכון הם בפירוש מצילי חיים". 

בנוסף, רצה כבת 30 התלוננה בפני הצוות הרפואי על כאבים קשים בשרירי הגפיים, טופלה ופונתה במצב קל לחדר המיון בזיו לבדיקות נוספות.רץ נוסף שנפצע בשוק הרגל במהלך הריצה טופל במתחם ושוחרר.רץ אחר עם תשישות וחום טופל במקום משך זמן ארוך,יוצב ושוחרר. 

מרוץ העגור נולד במטרה להגביר את המודעות לשימור העגורים והציפורים באגמון החולה וכן לקרב חובבי ריצה לצפרות וחובבי צפרות לספורט הריצה. בין הרצים והמריעים ניתן היה לפגוש גם במשלחת שהגיעה מירדן ונופפה בגאווה בדגלהממלכה השכנה ואף שוחחה עם צוות המרכז הרפואי זיו. 

משרד יחסי ציבור שולח: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.