אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נעמי שמר והביטלס


דנדן ויאן, צילום: זוהר עצמון, באדיבות: הילה קומם
דנדן ויאן, צילום: זוהר עצמון, באדיבות: הילה קומם

נעמי שמר והביטלס - מפגש מוזיקלי מפתיע בין ארבעת המופלאים מליברפול, למופלאה שלנו מהכנרת

דנדן גלאור  – מוזיקאי, יוצא בי"ס רימון, יוצר, מלמד ומופיע בפרויקטים  ברחבי הארץ והעולם. שר ומנגן בגיטרה, פסנתר, מפוחית וכלי הקשה . יאן חיוט – מוזיקאי ואיש סאונד. שר ומנגן בגיטרה, צ'לו, יוקללי וכלי הקשה.

יום חמישי 8.12.2016 בשעה 20:30
בספריה העירונית קרית אונו , רחוב המייסדים 5,קרית אונו. האולם מונגש לנכים 

מחיר כרטיס 40 ₪. קישור לרכישת כרטיסים.  שמירת מקום בטל. 03-5343603

כשחושבים על הקשר בין נעמי שמר והביטלס מייד עולה בראש "Let it be"  ו"לו יהי". אך מה מעבר לכך? דנדן גלאור ויאן חיוט הם שני מוזיקאים חובבי הביטלס שנפגשו על שפת הכנרת, בקיבוץ חוקוק. אותה הכנרת, שעל שפתה גדלה אחת היוצרות הגדולות שלנו, נעמי שמר.
הם מצאו חיבורים רבים בינה לבין החיפושיות, מוזיקליים ואחרים ומיזגו זאת לכלל מופע אקוסטי שנוסע בזמן ובמקום, ובין ישראל לליברפול וללונדון עובר גם דרך הודו.
בין הסיפורים והשירים, דנדן ויאן מחדשים בהרמוניות ייחודיות ומשלבים עם הגיטרות והפסנתר
גם צ'לו ומפוחית.

דנדן גלאור נולד ברעננה עם שורשים במנצ'סטר. הוא בילה תקופות ארוכות בהודו, וניהל במקביל עסק של ביביסיטר לכלבים בירושלים. בגיל27 חזר למוסיקה, אהבת ילדותו, וללימודי מוזיקה ברימון. לפני 12 שנה הצטרף לקהילה אוקולוגית בצפון, שהתיישבה ליד הכנרת (קיבוץ חוקוק).
דנדן חי את הביטלס מילדות, דרך אנגליה והודו של המהרישי וכמובן המוזיקה. באותה מידה הוא מתחבר לנופי הכנרת ולשירי נעמי שמר. בחוקוק דנדן פגש את יאן חיוט, ששורשיו בבוקובינה, סיביר ותל-אביב.
יאן מגיע ממשפחה משכילה, דוברת גרמנית שגורשה מצ'רנוביץ' (אז רומניה, היום אוקראינה) לסיביר על ידי סטלין. בגיל 4 התקבל למקהלת בנים בסיביר לאחר שהתעקש לעבור אודישן ולמרות שהיה צעיר בשנתיים מגיל הקבלה. בהמשך למד כינור ואחרי שעלה לישראל בגיל 7 עבר לצ'לו ובגר את קונסבטוריון שטריקר.
עם זאת המסגרת הנוקשה של המוזיקה הקלאסית הרחיקה את יאן מהצ'לו. הוא החל ללמוד גיטרה באופן עצמאי ובהמשך פנה לעסוק בתחום הסאונד – תחום אהוב נוסף בחייו.
תקופות ארוכות עסק במוזיקה רק כתחביב ועבד כחקלאי, נגר ובנאי.
המפגש עם דנדן בחוקוק החזיר אותו אל המוזיקה ואל הצ'לו. הוא למד להשתמש בצ'לו במוזיקה קלה, לאלתר... לצאת מהמסגרת.
השניים כתבו את המופע "נעמי שמר והביטלס", עימו הם מופיעים בהצלחה באיזור הצפון, ובאחרונה החלו להופיע באיזור המרכז. הם עורכים קבלות שבת וגם יוצרים את המוזיקה שלהם.

 

תגיות נושא: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הילה קומם

.