אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

החיים בורוד איתי רון-גלבע


ורה פלפול's picture
אוצר התערוכה: 
ורה פילפול

עבודות בחוט ברזל, 2016
עבודות בחוט ברזל, 2016

פתיחה: חמישי, 13.10.2016, בשעה 19:30, נעילה 5.11.2016, בית האמנים, תל אביב

איתי רון גלבע מציג בתערוכה היחיד הראשונה שלו, מיצב ציור ומיצב פיסולי המורכב אובייקטים מחוטי ברזל.

השפה של רון גלבע היא הומוריסטית ומקאברית. מקורות השפעה טקסטואליים וויזואליים עבורו הם  כותבים וסטיריקנים דוגמת דודו גבע, זאב אנגל מאייר וחנוך לוין. עבודותיו מבטאות מחשבות וביקורת צולבת על החברה הישראלית בפרט, על נושאים אוניברסאליים ועל טבע האדם. כפילות של מבט, חיים ומוות, אהבה ואמפטיה מול בוז לקיום האנושי.

לצד דימויים גרוטסקיים, אלימים, אותם הוא מפסל, ולמעשה כמעט 'מאייר' בחוטי ברזל דקיקים, הוא מציג סדרת ציורים חדשים מהשנה האחרונה. מצע דפי הפרגמנט המיועדים לאפייה, דקיקים ופריכים, מאכלס, דימויים פיגורטיביים, אלגוריים, תוך שימוש  בפלטת צבע אקרילי מינימליסטית שעיקרה שחור וורוד. הציור מאופיין בקווי קונטור שחורים לצד כתמי צבע – תמצות של הכאוס מרובה הערוצים בו אנו מתקיימים בתקופה זו, כאוס פנימי וחיצוני, אומר רון גלבע. והורוד, אומר רון-גלבע, הוא מעין טיפול נפשי באופטימיות.
בתערוכה, מיצב פיסולי גדול שנבנה במיוחד עבור החלל. המיצב, מרובה פסלי ראשים, העושים בין היתר מחווה לעבודה המונומנטאלית של קדישמן "שלכת", הכוללת כ-10,000 "פרצופים זועקים" עשויים פלדה, המוצגת קבע במוזיאון היהודי בברלין.

העבודה בטכניקה של חוטי ברזל דקים מאפשרים לו מפגש בין האסטטי לגרוטסקי דרך טכניקה עדינה, הקו כמעט רוטט נעלם, כמו רישום עדין.

אקריליק על נייר פרגמנט גם הם מ 2016, גודל A3
תגיות נושא: 
גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ורה פלפול

.