אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המרכז הרפואי זיו זכה במקום השני בהצגת השפעות הקנאביס הרפואי בקרב חולי דיאליזה


נרקיס דוני מציגה את עבודת המרכז הרפואי זיו בצפת בכנס הבינלאומי
נרקיס דוני מציגה את עבודת המרכז הרפואי זיו בצפת בכנס הבינלאומי

 באירוע מיוחד וגדול במיוחד של הארגון האירופי EDTNA שהתקיים בוולנסיה שבספרד, זכה המרכז הרפואי זיו במקום השני המכובד על הצגת עבודה הבוחנת את השפעת הקנאביס הרפואי בקרב חולי דיאליזה, עבודה שבוצעה על ידי צוות יחידת הדיאליזה במרכז הרפואי.

זו השנה הראשונה שהמרכז הרפואי זיו משתתף ומציג עבודה במסגרת הכנס הבין לאומי, בו השתתפו השנה כ- 900 משתתפים מכל רחבי העולם ומרכזים רפואיים נוספים מישראל. את זיו ייצגה בכנס נרקיס דוני, אחות העובדת במחלקה מזה 16 שנים ושותפה מלאה בעבודה  שהתבצעה בקרב חולי הדיאליזהבהשגחת ד"ר גרי רפאל, לשעבר מנהל יחידת הדיאליזה במרכז הרפואי זיו. את העיבוד הסטטיסטי של הנתונים בציעה עדי נוב שרעבי.

העבודה שהוצגה, כללה פוסטר ובו הסבר על השפעות הקנאביס הרפואי בקרב חולי דיאליזה. ממצאים אלו הינם תוצאה של עבודה במסגרתה נמצא, כי הקנאביס הרפואי יכול לשפר באופן משמעותי סימפטומים שכיחים בקרב חולי דיאליזה ולשפר את איכות חייהם. ראוי לציין, כי השימוש בקנאביס רפואי ניתן רק בכפוף לאישור משרד הבריאות.

נרקיס דוני ציינה, כי "זו הפעם הראשונה שיחידת הדיאליזה מציגה עבודה  בכנס, העבודה יצרה עניין רב בקרב המבקרים שהתבוננו בממצאים ושאלו שאלות רבות בנושא". את הציון לעבודות קבע הארגון האירופי- EDTNA שכאמור בחר בעבודה של המרכז הרפואי זיו במקום השני. על הזכייה במקום השני הוסיפה דוני: "זה היה מעמד מרגש מאוד, אני מאוד שמחה על הערכה הבין-לאומית לעבודה ולעשייה שלנו במרכז הרפואי זיו ומקווה, כי גם בעתיד נציג עבודות מצטיינות נוספות".

 

משרד יחסי ציבור שולח: 
תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.