אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

השכרת רכב בישראל


דודי שרון's picture
רכב

בין אם אתם מטיילים לבדכם עם בת/בן זוג, עם חברים או בין שבחרתם לטייל עם כל המשפחה - אין כמו טיול בארץ ישראל. הדבר היחיד שיכול להעיק על הטיול הוא עניין הלוגיסטיקה  והארגון. אתה יודע שהאוטו שלך לא כל כך מתאים לנסיעה ולא בטוח שהוא יעמוד בנסיעה לצפון ואבא שלך, שבדיוק קנה אוטו חדש, לא כל כך מעוניין להעמיס עליו קילומטרים מיותרים אז מה עושים?

הפתרון נמצא מתחת לעיניים והוא נגיש לכולם ואפילו במחירים שווים לכל כיס – השכרת רכב. בעבר השכרת רכב הייתה נעשית אך ורק בלית ברירה – בעיקר בידי אלו שאין ברשותם רכב או לעת מזור כשרכבם היה מושבת מסיבה זו או אחרת.

כל אחד יכול למצוא את הרכב המתאים לו ביותר מבין המגוון הרב שיש לחברות ההשכרה השונות להציע, החל מרכבים זולים אשר נועדו לתקציב מצומצם ועד לרכבי מנהלים מרווחים בתקציב גבוה. לא משנה איזה רכב תבחרו אתם יכולים להיות בטוחים כי עם הרכב אותו בחרתם תוכלו להגיע לכל מקום. הרכבים, ברובם חדשים ומצוחצחים, וכולם בלי יוצא מן הכלל, מטופלים באופן קבע ברמה הגבוהה ונהיגה בהם מבטיחה חווית נהיגה מהנה.

אם בעבר השכרת רכב בישראל הייתה מטלה קצת מייגעת, הרי שהיום זו פעולה קלילה שניתן לבצע כמעט מכל מקום. אין צורך לנחש מה הסניף הקרוב אליכם, לחפש את הטלפון שלו – לברר בע"פ את המחירים ואת סוגי הרכבים הקיימים ואת אלו שמומלצים עבורכם. היום כל מה שאתם צריכים זה אינטרנט ומכשיר כלשהו לגלוש בו, ובשתי לחיצות כל המידע שאתם צריכים נמצא מולכם – הבדיקה, ההשוואה וההזמנה מעולם לא היו פשוטים יותר.

אבל נוחות זה לא הדבר היחידי. כיום מחירי ההשכרה נמוכים משמעותית ממה שהיו, והם שווים לכל כיס ולעיתים משתלמים אפילו על פני נסיעה ברכב הפרטי שלכם.

מה חשוב לבדוק?

סביר להניח שהמחיר וודאי יהווה הפקטור הראשי שלכם בעת ביצוע הזמנת רכב. בנוסף למחיר חשוב מאוד שתשימו לב גם לדברים הבאים: האם המחיר כולל ביטוח או שמא עליכם להוסיף את רכיב הביטוח ולהתאים אותו לצרכים שלכם.  מה מכסה הביטוח? מי יכול לנהוג ברכב?

זה נכון שברוב הפעמים הנסיעות יעברו באופן חלק וללא תקלות – אך מרפי נוהג לבקר בדיוק מתי שלא מצפים לו... אחד הדברים שני נוהג לברר הוא מה כולל השירות של חברות ההשכרה – ולאו דווקא בשעות הסטנדרטיות.

בנוסף, כאשר אתם מקבלים את הרכב מחברת ההשכרה ולפני שתצאו לדרך, קחו לכם זמן לעבור על הרכב שקיבלתם ובדקו אותו היטב – חפשו האם ישנן איזשהן שריטות ודפיקות או כל דבר שאינו טבעי על האוטו.

בדיקה נוספת שעליכם לבצע היא גם בפנים הרכב -  בדקו שכל האורות תקינים, החלונות יורדים ועולים ושהריפוד שלם ולא קרוע או מוכתם. במידה ומצאתם משהו שאינו תקין דאגו ליידע את חברת ההשכרה וודאו כי הדבר סומן ונרשם בכדי שלא תצטרכו לשלם עבור נזק שלא היה לכם קשר אליו.

והכי חשוב סעו בזהירות ותיהנו מהדרך!

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.