אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ילד בן 13 בלע נעץ


צילום הנעץ בתוך הסימפון בכניסה לריאה
צילום הנעץ בתוך הסימפון בכניסה לריאה

רופאי המרכז הרפואי זיו בצפת שלפו נעץ שבלע ילד בן 13 והגיע עד לריאותיו כך מנעו חסימה בדרכי הנשימה וסכנת חיים 

מצבו של הילד מוגדר כעת טוב והוא מאושפז להשגחה

ילד בן 13 תושב הגלילהובא בסוף השבוע על ידי הוריו לחדר מיון ילדים, במרכז הבריאות החדש לילד, שבמרכז הרפואי זיו בצפתלאחר שבלע בטעות נעץ ממתכת בעל קדקוד מפלסטיק. "ליוויתי את אמא לקניות ושמתי לב שנתקע לי נעץ בנעל, שלפתי הנעץ ושיחקתי איתו בפהכמו קיסם לניקוי שיניים, פתאום נשמתי נשימה ארוכה ובטעות בלעתי את הנעץ. זה היה מאוד מבהיל" סיפר הילד במשפטים קטועים לאחר שכבר הוצא ממנו הנעץ "אמא התקשרה לאבא ומיד לקחו אותי מרכז הרפואי זיו"הוא הוסיף.

ד"ר ליאוניד ליפשיץ רופא בכיר במחלקת אף אוזן גרון אומר:"לילד נערכו בדיקות מקיפות וצילומי הדמיה שהראו,כי הנעץ חדר דרך קנה הנשימה לתוך הסימפון , ממש בכניסה לריאה. הילד הורדם בהרדמה כללית והוכנס לחדר הניתוח,שם הכנסנו לקנה הנשימה שלו צינור גמיש (ברונכוסקופ) שבתוכו סיב אופטי ותופסן ושלפנו בהצלחה נעץ בגודל של סנטימטר עם ראש פלסטיק גדול"

 לדבריו של ד"ר ליפשיץ , הפעולה מנעה סיבוכים כמו ניקוב או חסימה בדרכי הנשימה ואף דימום מהריאות, שהיו מצריכים ניתוח מסובך בפתיחת החזה.

ד"ר פיטר גילבי,מנהל מחלקת אף אוזן וגרון במרכז הרפואי זיו אומר:"ברצוני לפנות בהזדמנות זו להורים ולמחנכים, עם פתיחת שנת הלימודים והשימוש בנעצים וכלים חדים אחרים, בבקשה למנוע מילדים לשחק עם חפצים זרים בחלל הפה. פעולה זו מסכנת את חייהם. ניתן בקלות ובחוסר תשומת לב לשאוף אותו לתוך הגרון ואף לריאות. זה בהחלט מסכן חיים" אומר ד"ר גילבי ומוסיף,כי בכל מקרה שבו יש תלונה או חשד לבליעה או שאיפה של חפץ זר יש לפנות מיידית לחדר המיון הקרוב.

אמו של הילד הודתה לרופאים ואמרה,כי היא מקווה שיותר הילד לא יכניסחפצים זרים לפה. "אין ספק שמאוד נבהלנו. הבנו את הסיכון הרב שבבליעת נעץ חד בגודל כזה לריאות. ילדים לעיתים עושים דברים שלהורים אין כל-כך שליטה עליהם. אבל הבן שלי למד את הלקח וגם חשבנו לספר על כך בכיתה לילדים האחרים על מנת למנוע הישנות של מקרים מסכני חיים כאלו. בכלל כדאי לחשוב על הסברה בעניין זה בבתי הספר ובבית ולמנוע הישנות מקרים כאלו" אמרה האם.

ד"ר גילבי הוסיף עוד, כי מצבו של הילד טוב והוא אושפז במרכז הבריאות החדש לילד במרכז הרפואי זיו להמשך השגחה במהלך הסופ"ש וישוחרר עוד היום  

שם מחבר: 
ג'ולי בן שושן
משרד יחסי ציבור שולח: 
תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.