אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הקברן שלנו – המהדי שלהם


עמוס אריכא's picture

בנימין נתניהו

מכבר היה על כולנו להתמקד בטיבו המסוכן של ראש ממשלת ישראל שהימין האמוני רואה בו בחינת שליח רכוב על חמור לבן הבא לבשר כי האל שאבותינו הושיבו במרומים ניעור מתרדמתו המענגת לקיים הבטחתו לגאול אותנו מכל מצוקותינו. לעומת זאת מבחינת אותם אלה שסבורים אחרת נתפש ראש ממשלתנו כקברן של המדינה העברית-ציונית. אחד המסתבר בקרב הפלשתינאים כמהדי, הגואל שלהם; אחד הבא להגשים את חזונו של אבו-מאזן ומרעיו.

כבר לפני שנים העליתי באחת מרשימותי את מסכת הכזבים של נתניהו הבא להגשים חזון דורות של הפלשתינאים כאילו מדובר בתיאודור הרצל שלהם. השנים שחלפו רק הוכיחו כי אכן זו היתה כוונת חזונו של נתניהו שינק בבית אביו; זהו החזון המתממש כיום אליו דוחף נתניהו בעוצמה, תוך נקיטת הטעיה ערטיאלית שהוא תומך בהגשמת חזון שתי המדינות.

נאמן להבטחות קיים נתניהו עד דקויות את שפלטה לשונו המתעתעת, זו שמעולם לא עמדה במבחן קיום התקוות האווילויות שהיהודים תלו בה. בעשר השנים האחרונות הטביע נתניהו חותם חורך לרע את עתידה השגוי של מדינת ישראל. בעצם היותו ראש ממשלת מדינת יהודה, תוך התעלמות ממדינת ישראל והפריפיריה הזועקת, זו שתושביה התמימים, חזרו ובחרו בו פעם אחר פעם  ובתמורה על נאמנותם קיבלו ממנו אצבע משולשת, צינית עד מרמור מעיים, בעוד בלילות שיירות של משאיות עמוסות בכספים שהיו צריכים להגיע לאזורים המקופחים, מגיעות למדינת יהודה.

כל זה מתקיים בהתאם לרוח צוואתו של זאב ז'בוטינסקי – אחד שלא ראה ולא הבין את הנולד המר מכל, אף לא חזה באיזו דרך מסוכנת תתפרש אמונתו בדבר "קיר הברזל" בידי יורשו לבית מזכירו נתניהו.

גם קיר פלדה מהזן המתקדם ביותר לא יעמוד לנו בתהליך ההיסטורי המצמרר שנתניהו כופה עלינו בדיוק כתחשיביו של אבו מאזן וחבר יועציו; כל מה שההיסטוריה מטילה  עליהם הוא בעיקר לא לעשות דבר, שכן נתניהו עושה עבורם את מלאכת השטן. אכן לא סתם מהדי ייחשב נתניהו בקרבם ביום מימים, שכן המהדי הוא תאומו באיסלאם של המשיח המקובל בחוגינו שבויי הפרשנויותת החשוכות. אמנם המהדי איננו מופיע בקוראן, אלא במסורת האיסלאמית שבעל פה, החדית', אך עוצמת הציפיה לבואו אינה נופלת כפסיק משל אמונת המאמינים היהודים במשיח הרכוב על החמור הלבן.

אי העשייה של הפלשתינאים הוא ניצחונם הדמוגרפי הברור המבטיח את עתיד התקיימותה של מדינה פלשתינאית מהים ועד הירדן. יתכן וסבלנותם  כי רבה תאפשר להם "מעשה נתניהו", להגשים בהפוך על הפוך גם את חזונו של ז'בוטינסקי, בהקמת מדינה ערבית החולשת על שתי גדות לירדן... סכנה ממשית שמלך ירדן הנוכחי ער לה, אך גם הוא יפול בבוא עת.

על הפלשתינאים רק להניח בידיו את נתניהו להמשיך במטווה הנורא במידת האווילות הטמונה בו בבליעת מיליוני הפלשתינאים בעזה וביהודה ושומרון. שכן אנחנו מתקרבים למצב שהדעת השפויה איננה יכולה להשלים אתו; או מדינת כל תושביה, והמשמעות ברורה, עיקור מדינת היהודים, או מדינת אפרטהייד ארורה, כזו שלמעשה כבר מתקיימת כאן בגופנו המסורטן בחמישים השנים האחרונות.

אילו כל אלה במחוזותינו החרדים בלב-שלם להצלת הדמוקרטיה שלנו המפרכסת מול עינינו כדג שגל הטילו ליבשה, היו קמים לפחות בחלקם ויוצרים קשרים עם ציבורי יושבי ערי וישובי הפריפריה שלנו, לסלק מעיניהם עיוורוןו ולהסביר להם מה פירוש חזונו הז'בוטינסקאי של נתניהו גם מבחינת המחר שלהם ושל צאצאיהם, אולי יפתח פתח לתקווה אמיתית לשינוי כל עוד לא נתאחרה שעת-חסד.

אנחנו זקוקים לכל אדם צלול-בינה בפריפריה, ועלינו להגיע לבני הנוער שם. הם זקוקים לנו ואנחנו להם. רק ביחד ניתן יהיה לכולנו להגיע לשותפות משמעותית ועוצמתית  בהרחקת המהדי ובשמירת אופייה היהודי-חילוני הדמוקרטי של מדינת ישראל.

 

 

 

Comments

מאמר פמפלטיוני

אתה לא נסמך על עובדות בכלל. רק בודה מהרהורי לבך. מי רואה בנתניהו חמור על משיח לבן או גואל לבני בניהם? כולם בימין יודעים שהוא לא מספק את הסחורה ונשאר עם ההגה שמאלה. חכה חכה עד שנביא מנהיג ימין אמיתי. אז יהיו פה באמת 2 מדינות - אחת יהודית ואחת בירדן. אז באמת יפונו כל המתנחלים - אלה שהגיעו בימי הבריטים לחפש עבודה אצל היהוד!

מאמר פמפלטיוני ? ? ?

מילא שאינך מתמודד עם טענות מא אריכא למה להוסיף בדיחות תפלות ?

ישראל מונהגת בתעתועי נתנייהו לאבדון.

ביבי-בנו של היסטוריון פועל כדי להוכיח שהוא יכול לשנות את מהלך ההיסטוריה ולהוביל לסיפוח יהודה ושומרון לישראל בניגוד לעמדת כל העולם ובניגוד לכל הכללים הבינלאומיים.=תוך זלזול מוחלט בכל הכללים =תוך הפגנת היבריס ואני ואפסי עוד.
לאחר ההיבריס מגיע הנמסיס.
הפייאסקו של ביבי בטיפולו בנושא האיראני-הוא כאין וכאפס לעומת מה שצפוי לו בא"ם בסתיו 2016.
ביבי זרע רוח בהשפלת אובמה בקונגרס האמריקאי ויקצור סופה וצונאמי כמתנת פרידה מאובמה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.