אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

זיהום אופורטוניסטי מסוכן


עמוס אריכא's picture

צילום: מירב גולן

הפעמונים מצלצלים וחוזרים להזעיק את תושבי ישראל בני כל העדות והדתות, בני כל המפלגות; ישראל נמצאת מול מתקפה מסוכנת מצדם של הרפתקנים חסרי שדרה ומוסר שהשתלטו על השלטון וגורמים נזק עצום לא רק לתדמית המדינה אלא לעצם הישרדותה כמדינה מתוקנת ודמוקרטית.

הבולטים ביניהם הם בעיקר חברי הכנסת זאב אלקין ויריב לוין והשרים ראש הממשלה בנימין נתניהו ובן צמדו הרענן-ישן , שר הביטחון החדש אביגדור איווט ליברמן. זו רביעייה של אופורטוניסטים מובהקים שחברו ביחד ומוליכים את כולנו שולל. הפעם הפעמונים זועקים לקום בכל דרך אפשרית ולמחות ברחובות כנגד  תופעת נבחרי ציבור מושחתי מידות כאלה המשטים בנו ורומסים את האינטרסים הלאומים החשובים והערכיים ביותר לקיומה של אומה; ואחרי מסע הטירוף הזה – יבוא המבול.

אין ספק כי מזה שנים לא מעטות התגברה ההזניה המכוערת של הזירה הפוליטית. להוציא מספר קטן של חברי כנסת ראויים, מדובר בכנסת שבויה ומכורה לאי-אידיאולוגיה בכל מצג בדים שהוא, שהסגירה את תושבי הארץ לחסדי ראש ממשלה שבניגוד לקשקושיו שהא איש עשייה, לא הוציא  מתחת ידיו מעשה חשוב אחד, חוץ מתיבת פנדורה שניגר לעצמו בהשפעת שיכרון תאוותיו הארציות.  בבוא יום כשתיפתח תיבת נכאים זו ונרד לשורש עלילותיו האפלות של זה המשחק בחיינו בל נבוא לידי פליאה כשיקומו היסטוריונים ויקבעו כי אנחנו אכן בני דור המבול. השאלה שיחפשו לה תשובה תנסה להסביר איך קרה שהנחנו בידי נתניהו וחבר מרעיו לרסק עד סיכון ממשי את שיבת ציון העברית והמשמעותית בתולדותינו.

כאן ראוי להדגיש כי בפוליטיקה מכונים "אופורטוניסטים" אותם פוליטיקאים שמחליפים כזיקיות את נאמנותם בהתאם לסיפוק יצריהם הכוחניים בלבד. מי העלה אי-פעם בדעתו כי צמד מתעתעים מבישים כאלה כנתניהו וליברמן ישבו על כסאותיו של דוד בן-גוריון? מי שחשב כך בעבר כי התרחשות אבסורדית כזאת תהפוך למציאות  –  שיקום, שכן הוכה כנראה ברוח נבואה. והוא יחיד בדורו.

 אירועי השבוע האחרון שפרצו מבין סדקי תיבת פנדורה התופחת של נתניהו, והגילויים שלא ייאמנו  בהתנהלותו השערורייתית  בתיק "ביבי, שרה והבנים-טורס", הם עדיין רחוקים מסיומם. בשלב זה הם השתלבו היטב בהושבת ליברמן מגדפו ומחרפו של נתניהו כנקלה שלא היה בתולדות ישראל, על הכיסא השני בחשיבותו בממשלה. הופעתם המשותפת של להכריז על ברית-אוהבים מתחדשת, הפכה לקרקס מרתיע כשבני הצמד הזה "התנצלו" זה באוזני זה על "מחמאותיהם" וחזרו כדרכם להצהיר נאמנות-עולם אחד לשני, בעוד כל העולם ואשתו יודעים שאין דרך למצוא בהם אפילו שמץ של מושג  מהי הגינות, כבוד ערך יושרה,  ובוודאי לא מהי מידת נאמנות.

לא הייתי טורח ברשימה זו אלמלא אנחנו עוסקים בגורלנו ומפקירים את כל היקר לנו בידי הרפתקנים מסוכנים אלה.

מה שהתחיל עם חזרתו "הנסלחת" של האסיר לשעבר אריה דרעי למשרד הפנים, באישורו של בית המשפט העליון (!!!), נמשך בטבעיות  בהושבתו של ליברמן  בדביר ביטחוננו. בממשלה הזויה כזאת הכול יתכן.

אף על פי כן דומה וזועזענו. לפיכך צריך להפסיק לרגע את ההצגות בדבר הסכנות האורבות לנו ממבקשי-נפש מעבר לגבול, ולהתמקד בסכנה האמיתית המגיחה לעברנו, מלב המאפלה של הממשלה הנוכחית. התנהלותה שלא היתה דומה לה לא בקלות-דעתה, לא באישיה המפוקפקים שרבים מהם מעוררים תמיהה ודאגה עמוקה, מוטלת על כתפינו כהר של מועקה מרסקת;  

חובה לזכור כי המושג "זיהום אופורטוניסטי" הוא זיהום שמנצל הזדמנות לתקוף את הגוף בעת כשל חיסוני. זהו הרגע ללחום בכל הכלים הליגיטימיים להשמדת התופעה המסוכנת הזאת.

אי-אפשר לסיים מבלי לציין כיצד הפכו בנט וכחלון לזוחלים על גחונם. הראשון התנהג כאריה המצייץ כעכבר, וחברו כחלון נחשף כחידלון בעת שיכול היה לבלום את ההצגה ההזויה והמשפילה. הוא נחשף חדל אישים, נרצע שוב בידי נתניהו בדיוק כמו בעבר. דבר הוא לא למד ואיבד ברגע אחד את עולמו.

ואני תוהה כיצד הרבים שהציפו בהמוניהם את שדר' רוטשילד בתל-אביב, לא מכבר במחאה הנודעת כ"מחאת הקוטג'", נעלמו כמו היתה המחאה המרשימה הזאת רק הצגה בזויה וחסרת-תוחלת.

אז תרד הדממה,

ואל תשאלו עוד למי צלצלו הפעמונים.

 

 

 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.