אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

למה אתם צריכים טוחן אשפה?


דודי שרון's picture
טוחן אשפה

המטבח הוא המקום אליו מתנקזת כל המשפחתיות. הארוחות מסביב לשולחן, השיחות הערות, הדיונים הסוערים, הדאחקות והעקיצות בין דיירי הבית. אוכל הוא גורם חזק שמחבר בין כולם. מה שקצת מעיב על האווירה הוא פינוי האוכל שנותר ושאריות זבל אחרות שמצטברות במטבח. וכמובן, גם רוח ההתנדבות הנמוכה לשטיפת הכלים. איננו יכולים להימנע מלייצר זבל, כל אחד מאתנו מייצר המון ממנו, אבל אף אחד לא רוצה להתמודד עם זה עד הסוף. המצאת מדיח הכלים גאלה הרבה מאוד משפחות מריבים מרים ובשנים האחרונות טוחן אשפה נכנס ליותר ויותר בתים, גם בישראל, ועושה פלאים במטבח.

אז מה היתרונות של טוחן אשפה?

1. לא חסרות סיבות לריב בבית כשגרים כולם ביחד, אחד בתוך הקישקע של השני. אין משפחה שאין בה מריבות, גם אם יש בסך הכול דינמיקה קבוצתית טובה והרבה הומור פנימי. אז אם אפשר לחסוך לפחות את המריבות על הורדת הזבל, למה לא? כל ריב אחד פחות מוסיף לנו עוד כמה רגעים של נחת בחיים. הודות למיכל שמותקן מתחת לכיור במטבח נטחנת האשפה הקטנה והבינונית שמופקת משאריות המזון ויורדת לה בצנרת. את שאר האשפה נצטרך להוריד בעצמנו לפח המרכזי, אבל עדיין תהיה הרבה פחות ממנה בבית, במיוחד כשמדובר באשפה המסריחה ביותר.

2. טוחני האשפה הקיימים כיום בשוק ניתנים להרכבה כמעט בכל סוגי הכיורים. לא צריך מטבח מיוחד בשביל זה או צנרת יוצאת דופן. אין צורך לשנות את כל המטבח בשביל להרכיב טוחן אשפה. פשוט צריך מתקין שיודע לעשות את העבודה ולהתאים את ההתקנה אל הכיור שיש לנו בבית.

3. טוחן אשפה מנקה באופן מלא ויסודי את האשפה והלכלוך שנהגנו לזרוק לפח. בפח עצמו האשפה נערמת במשך המון שעות ועד שאנחנו זורקים, או מחליטים מי בבית זורק, את תכולת הפח, מצטברים בפח המון חיידקים (לרוב הפח נמצא מתחת לכיור). כך מגיעים לזירת הפשע המוני חרקים ומקקים שאנחנו ממש לא רוצים בבית שלנו. לעומת זאת, טוחן אשפה כמו מגרסה גורס את הזבל ומסלק אותו כהרף עין מהמטבח שלנו ומשאיר אותו נקי.

4. הבית שלנו נקי יותר, היגייני יותר, ואנחנו מונעים מבני הבית לחטוף כל מיני מחלות זיהומיות באופן עקיף או ישיר כתוצאה מהימצאות של חיידקים בסביבת פח הזבל. לא פלא אם כך שיותר ויותר בתים בוחרים להתקין טוחני אשפה.

5. ידידותיות לסביבה – כאילו שלא חסרה אשפה בעולם, לפחות בקטע הזה נוכל לתרום את חלקנו הקטן לטיפול בשאריות הזבל הנערמות. המזבלות כבר לא עומדות בקצב האשפה שבני האדם מייצרים מדי שנה. אם אנחנו ממש רוצים להרגיש אחלה עם עצמנו, אפשר אף לקחת את הפסולת האורגנית לקומפוסט. זה גם חינוך נפלא לילדים בבית, כיצד ניתן לשמור ולו במעט על איכות הסביבה שלנו.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.