אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נקודת הגי: האם יתכן שהיא שקר אחד גדול?


אביגיל אגלרוב's picture
נקודת הגי:  האם יתכן שהיא שקר אחד גדול?
נקודת הג'י: האם יתכן שהיא שקר אחד גדול?

קיימים מספר תחומים בחיים, בהם אנשים היו רוצים מאוד להאמין, גם אם אינם מסוגלים לראותם. אנשים אוהבים להאמין שיש להם נשמה תאומה במקום כלשהו בעולם, שניתן לשכור דירה ולהחליט לבד על המחיר, וכמובן, נקודת הג'י.

למרבה הצער, מחקר חדש שפורסם בכתב העת לאורולוגיה, מצא שכפתור הקסם הזה, אולי אינו קיים. לא ברור עדיין אם אלו חדשות טובות או רעות. קיים מבנה גופני אחר עלי יש להציב את הדגש, ומדענים סבורים שזהו המפתח לאורגזמות בנרתיק.

סיפורים רבים נשמעו על נקודת הג'י החמקמקה במשך עשרות שנים, מאז שהגניקולוג הגרמני ארנסט גרפנברג טבע את המונח בשנת 1950, לאחר שגילה נקודה רגישה ביותר על הקיר הקדמי של הנרתיק. מאז, גברים ונשים מחטטים שם, רוכשים אביזרי מין שתוכננו במיוחד על מנת לעורר אותה, ואפילו מנסים תנוחות שונות לפגיעה נכונה בנקודה. אך יתכן שכל זה היה לחינם.

אבל לא בדיוק. פרופסורים לאנדוקרינולוגיה וסקסולוגיה רפואית באוניברסיטת ורגאטה ברומא, מסבירים כי הבעיה עם המונח 'נקודת הג'י' היא שהוא גורם לאנשים לחשוב שיש אפשרות למצוא את הכפתור, ובכך להשיג אורגזמה, אך נקודה זו הוכחה פעמים רבות כלא קיימת כלל. אין ישות בתוך הבטן של האישה, שיכולה לגרום לאורגזמה נרתיקית, אבל עדיין אין פירוש הדבר שהיא לא קיימת.

אם אישה מאמינה שאכן קיימת נקודת ג'י, ויש לה את האורגזמה המוכיחה טענה זו, היא לא הוזה. המחקר מציע שנשים יכולות להגיע לאורגזמה במספר דרכים שונות, החל מגירוי הדגדגן ועד לחדירה נרתיקית. חלק מהנשים מדווחות אפילו על השגת אורגזמה באמצעות גירוי הפטמות.

אך לפי המחקר שבוצע באוניברסיטת ורגאטה, אורגזמות נרתיק הן למעשה תוצאה של מבנה מורכב בגוף, שכאשר הוא מגורה, הוא יכול לייצר הנאה מדהימה. במקום נקודה אחת, הגירוי קשור בעצם למספר נקודות העובדות יחד. המדענים מאמינים שקיים מונח חדש המהווה את המפתח לאורגזמות בנרתיק.

מה באמת מסתתר שם?

זהו מבנה מורכב, המתאר את הקשר בין הדגדגן, השופכה, וקיר הנרתיק הקדמי, הנחשב בדרך כלל כמיקום המדויק של נקודת הג'י. באמצעות טכנולוגיית הדמיה הנקראת בדיקת אולטרה סאונד, מדענים מצאו כי הדגדגן הוא יותר מכפתור קטן, ולמעשה מורכב ממבנה מוארך בתוך כל צד של הנרתיק. התיאוריה החדשה מציעה כי כל חדירה שבעצם יש לה את הפוטנציאל לגעת בקיר הנרתיק הקדמי, מגרה את פנים הדגדגן, כמו גם את רקמות השופכה שמסביב, והתוצאה היא אורגזמה טובה באמת.

נשים רבות מסבירות שאורגזמת נקודת הג'י עמוקה ואינטנסיבית יותר בהשוואה לגירוי הדגדגן, ומחקר זה מסביר את הסיבה. לא זו בלבד שיותר איברים מעורבים, ויותר זרימת דם מגיעה לאזור, אלא שמחקרים קודמים מראים תגובה מוחית גדולה יותר כשכל מבנה הנרתיק מגורה, לעומת גירוי הדגדגן בלבד.

אבל קביעה מדויקת המבחינה בין המונח 'נקודת הג'י' או חדירה עמוקה יותר להשגת אורגזמה, נותרת בגדר תעלומה. עדיין יש להבין מדוע חלק מהנשיים חוות את האורגזמה בעוד שאחרות אינן מצליחות להשיגה. בעוד שאנטומיית איבר המין הגברי היא כמעט תמיד זהה, אנטומיית אברי המין הנשיים שונה לחלוטין לא רק בין כל הנשים, אלא גם במערכת הגופנית הפנימית.

מחקרים מוכיחים כי לנשים יש מרחק קצר בין הדגדגן ופתח הנרתיק, שזהו כמובן יתרון, והאנטומיה יכולה להשתנות באופן משמעותי בתגובה להורמונים וגודל איבר המין של בן הזוג. לדוגמא, הדגדגן עשוי להתנפח בזמנים מסוימים של החודש, וקירות הנרתיק עשויים להתרחב כדי להכיל היטב את איבר המין, כך שהגיוני שחלק מהנשים עשויות לחוות אורגזמה, בעוד שאחרות לא, ועובדה זו מסבירה אף מדוע נשים מסוימות חוות אותה בזמנים מסוימים בעוד שאחרות לא.

הקשר של כל זה לחיי המין

ניתן להשתמש במידע זה להשגת אורגזמה בנרתיק, ולנסות תנוחות טובות יותר לגירוי קיר הנרתיק הקדמי. אם הלחץ מורגש, אך אינו מספיק, מומלץ להוסיף גירוי דגדגן, אשר עשוי להאריך את התענוג ולעבור למבנה הפנימי של הנרתיק.

אבל יש לזכור כי האנטומיה של כל אישה שונה, כך שאם זה לא עובד, אין צורך לדאוג. אין פסק דין אידיאולוגי הקשור למיניות, ואישה צריכה להבין את עצמה ולהודות שהיא שונה מחברתה, כמו גם להבין שבזמנים מסוימים בחודש היא עשויה להיות מגורה יותר.

ואם לאחר מעט ניסויים עדיין לא הושגה האורגזמה הנכספת, בין אם באמצעות גירוי נקודת הג'י או גירוי מבנה הנרתיק כולו, מומלץ להפסיק את החיפוש. הדיון הזה לא נגמר ואנשים יכולים ליהנות ממין מבלי לחפש משהו שלא קיים, אלא לבצע מגעים מיניים לשם ההנאה בלבד. אמן.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

מן הראוי היה

שבאתר כה מכובד ותרבותי, לא ידברו על נושאים אינטימיים שבינו לבינה, ושמקומם שמור לחדר המיטות בלבד.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.