אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כיצד לכתוב קורות חיים


אביגיל אגלרוב's picture
כיצד לכתוב קורות חיים
כיצד לכתוב קורות חיים

מסמך קורות החיים שלך הוא הכלי החשוב ביותר העומד לרשותך כשאתה פונה לקבלת עבודה. אין זה משנה כמה מוכשר אתה, או כמה ניסיון יש לך, אם קורות החיים שלך מוצגים בצורה גרועה, אתה עשוי להתקשות בהשגת העבודה בה אתה מעוניין, או אפילו בהשגת ראיון. השקעת הזמן הדרוש בכתיבת קורות החיים היא קריטית, ומאמר זה מציע מספר טיפים להצגתם באופן הטוב ביותר.

מבנה קורות החיים

בדרך כלל מומלץ להציג את המידע לפי הסדר הבא:

פרטי יצירת קשר

משפט פתיחה

רשימת מיומנויות מפתח

רשימת כישורים טכניים

תכונות אישיות וסקירת קריירה

פרטי השכלה

היסטוריה תעסוקתית, התנדבות, מקומות עבודה

רשימת ממליצים.

לא כל פריט ברשימה זו חייב להופיע בקורות החיים בכל פעם, וניתן לשנותם בהתאם למצב האישי. הדבר החשוב ביותר הוא להציג תחילה את המידע השימושי ביותר. לדוגמא, אם היסטוריית הלימודים אינה קשורה בהכרח לעבודה, יש להציב אותה לקראת סוף קורות החיים, מאחורי המידע הקשור לעבודה.

פריטים בקורות החיים

יש מספר היבטים שכל קורות חיים צריכים לכלול.

פרטי התקשרות. הקפד לכלול את שמך, כתובת הדואר האלקטרוני ומספר הטלפון ליצירת קשר.  פרטי הקשר אינם מוצגים בכותרת קורות החיים, שכן לעיתים תכנת גיוס מתקשה בקריאת מידע בכותרת העליונה או התחתונה, כך שמומלץ להימנע לחלוטין מכותרות. ניתן להציב את פרטי ההתקשרות בתחתית קורות החיים, אך לוודא שהם נמצאים בגוף העיקרי של המסמך.

משפט פתיחה. זהו סיכום של מי שאתה, מה למדת והיכן עבדת, ומה אתה מביא איתך לעבודה. משפט זה צריך להיות כתוב בגוף ראשון ללא התייחסות אישית, ולתאר את הכישורים והתכונות שלך.

מיומנויות ויתרונות מרכזיים. קורות החיים צריכים לכלול רשימה של בין עשרה ל-15 מיומנויות המתארות את יכולות העבודה שלך והקשורות לתפקיד אליו אתה מתראיין. רשימה זו צריכה להתאים ולהגיב לדרישות העבודה החיוניות והרצויות.

תכונות אישיות. אם אין לך הרבה ניסיון בעבודה, רשימת תכונות אישיות עשויה להיות שיטה אחרת להוכיח שאתה האדם הנכון לתפקיד. דברים אותם ניתן לכלול בסעיף זה צריכים להוכיח שאתה אמין, ישר או מהיר ללמידת נושאים חדשים. ניתן לכלול כארבע תכונות אישיות, אך יש לוודא שהן אינן מחליפות את כישורי המפתח.

היסטוריית לימודים. צריכה להראות את הרמה הגבוהה ביותר של השכלתך. ניתן אף לכלול את רישום ההישגים האקדמיים.

היסטוריה תעסוקתית. מתחילה עם העבודה האחרונה שלך והולכת אחורה. הצב את הנתונים בטבלה לפי תאריכי תעסוקה. כל מקום עבודה צריך לכלול את רשימת הדברים אותם השגת בעבודה, ותרומתך המשמעותית לארגו. ודאי כי הישגים ותרומות אלו תואמים את מיומנויות המפתח והעוצמות שצוינו קודם בקורות החיים.

ממליצים. יש להציג שני אנשים שיכולים להמליץ עליך באופן חיובי כעובד. באופן אידיאלי, יש לספק את השמות, התארים והתפקידים של הממליצים, ופרטי ההתקשרות עימם.

אורך המסמך. לא קיים אורך קבוע לקורות חיים, והם משתנים בהתאם לניסיון ולהשכלה. אם לא עבדת הרבה לפני, דף אחד או שניים צריכים להספיק, אך שלושה עמודים מתאימים אם יש לך ניסיון עשיר של לימודים ועבודה. מומלץ שלא לרפד את קורות החיים, ואם דף אחד בלבד מציג את התוצאות הטובות ביותר, מומלץ שלא למלא אותם במידע מיותר.

שינוי והתאמת קורות החיים. יש להתאים את המסמך לכל בקשת עבודה, כך שהוא יגיב לדרישות הפרטניות של מקום העבודה אליו אתה מתראיין. יתכן שלא יהיה צורך בשינויים מרובים, אך יש לוודא שמשפט הפתיחה, כישורי המפתח והתכונות האישיות עונות על צרכי התפקיד, המבוסס על מודעות העבודה והמחקר שנעשה לעבודה. בנוסף, יש להתאים את קורות החיים כך שישקפו את הניסיון בעבודה באופן ספציפי העונה על צרכי העבודה אליה אתה מתראיין.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

הוספת תמונה

היום נהוג גם להוסיף תמונה לדף קורות החיים

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.