אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מסעדה גרוזינית טבעונית - מפגש פסגה עם מסקנות מעניינות


דודי שרון's picture
4 סוגי טבעונים נכנסים למסעדה גרוזינית טבעונית...
4 סוגי טבעונים נכנסים למסעדה גרוזינית טבעונית...

4 סוגי טבעונים נכנסים למסעדה גרוזינית טבעונית...

לפני כמה שבועות קראתי שיש אתר חדש שמשדך בין טבעונים, סיפרתי לחבריי בעת שישבנו לאכול במסעדה גרוזינית טבעונית בתל אביב. חלק מחבריי עדיין רווקים, כמוני, וחשבתי ששיתוף בתגלית שלי יעזור גם לי וגם להם למצוא אהבה עם פרטנר/ית כמוהם/ן - טבעוני.

אני טבעוני כבר הרבה מאוד שנים ומחשיב עצמי לטבעוני מתון ובטח שלא נודניק. בגדול, אין לי בעיה לצאת עם הבת של הקצב ובלבד שהיא תכבד את אורח החיים שלי. בתמורה אני אכבד את שלה. יש לי ניסיון די מר בדייטים עם טבעוניות. יצאתי עם שתיים ובמהלך כל הדייט הן התרכזו אך ורק ברווחתם של חיות ופחות ברווחה שלי. רציתי שנדבר על דברים אחרים, על החיים, שאיפות, חלומות, על העבר, על העתיד אבל איכשהו הדייטים הללו תמיד נגמרו במסעדה גרוזינית טבעונית בתל אביב האהובה עליי ונושאי השיחה היו מאוד לא מגוונים, בלשון המעטה. האם זה הופך אותי לטבעוני שונא טבעונים הלוקה בשנאה עצמית? לא נראה לי, אני מקפיד על אורח חיים טבעוני אך יש לי עוד נושאי התעניינות בחיים...

אחרי שסיפרתי לחבריי על אתר הדייטינג הטבעוני החדש התפתח דיון ער על העולם הזה ומצאנו את עצמנו מסווגים את הטבעונים לכמה סוגים עיקריים:

טבעונים לצרכי דיאטה. סוג זה ידוע גם בשם: אנשים שחווים אפיזודה טבעונית. על קבוצה זו נמנים אנשים שמורידים מהתפריט שלהם מוצרים מן החי אבל רק לכמה שבעות או חודשים. הם מצהירים קבל עם ועדה שהם הפכו לטבעונים לכל החיים אבל זה רק עניין של זמן עד שתמצאו אותם ברחוב עם סכין גדולה, מתבוססים בשומן כבש כשהם חותכים שווארמה. רוני שלנו היא כזו כבר חודשיים, וכנראה שזו הפעם האחרונה שנפגוש אותה במסעדה טבעונית.

טבעונים מטעמי בריאות. האנשים שנמנים על קבוצה זו ידברו כל הזמן על הסגולות הרפואיות והבריאותיות של התפריט הטבעוני, על העושר התזונתי שטמון באבוקדו ועל מזונות עשירים בפרוטאינים. לרוב הם עובדים במסעדות טבעוניות או מרכזי טבע ומשום מה הם תמיד הם נראים אנמיים. ליאור שלנו הוא כזה, והאנמיות שלו לא קשורה לטבעונות. כבר מכיתה א' הוא בילה אצל האחות יותר מבכיתה, וברח מהשמש כאילו הוא עומד להיצלות ולעלות באש, בכל רגע..

מתכונים גרוזיניים אותנטיים
למרות שעד לא מזמן המטבח הגרוזיני היה מתחת לראדר, בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר מסעדות גרוזיניות וכן מסעדות שלא מחויבות למטבח אותנטי שמשלבות מתכונים גרוזיניים בתפריט שלהן


הטבעונים המוסריים. זו הקבוצה שנתפסת כצדקנית ולוחמנית. הם טבעונים מטעמי אתיקה והם בטוחים שהם יותר טובים מכולם. אפשר לזהות אותם בקלות, הם תמיד מותחים ביקורת על קרניבורים בקולי קולות. דרור שלנו הוא כזה, צדקן, פייטר. תכל'ס אנחנו לא תמיד מזמינים אותו לבילויים שלנו, מאחר ואנחנו מפחדים שהבילוי יגמר בויכוח צעקני, מכות או סתם בבכי.

טבעונים נוסח אמריקה. זה זן מיוחד של טבעונים, הם לא אוכלים מוצרים מן החי, אבל משום מה מרשים לעצמם בייקון, מדי פעם. בכלל יש משהו מאוד מיוחד באמריקה, כשאתם מספרים לאמריקנים שאתם טבעונים, הם שואלים לא פעם: "אבל אתה אוכל עוף, נכון?". אין לנו כזה חבר בחבורה, אנחנו ישראלים גאים!!!.

אנחנו יודעים שעולם הדייטים הוא עולם מסובך ומסוכן, בטח אם אתה טבעוני שמחפש אהבה. אתר ההיכרויות לטבעונים שחשפתי בפני החברים שלי אמנם לא עושה אבחנה בין סוגי הטבעונים שסווגנו אבל לפחות אפשר לקבל שם קופונים והנחות למסעדות טבעוניות, לרבות המסעדה הגרוזינית הטבעונית האהובה עלינו כל כך.

לא משנה מאיזה סוג אתם, וגם אם אף אחד מהם, כדאי גם לכם לבקר במסעדה גרוזינית טבעונית

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.