אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המכנה המשותף בין דרעי לנתניהו


עמוס אריכא's picture
המכנה המשותף בין דרעי לנתניהו

המכנה המשותף בין דרעי לנתניהו

שניים אלה, דרעי ונתניהו, כמעט תאומי-סיאם בתכונותיהם המגונות. ביניהם נמתח מכנה משותף המורכב ממסכת שקרים בנוסח המאפשר לזהות את אלה שמתנהלים בעקמומיות כאילו היו נוכלים מלידה. הדמיון המגונה בין שניים אלה הגיע לשיא פריחתו המדאיבה במערכת הבחירות האחרונה; דמיון המעמיד מעל שניהם סימן שאלה מטריד בדבר כשירותם של זה לכהן כשר וזה לכהן בפעם הרביעית כראש ממשלה נבחר.

משנברור לעצמנו את "אבני החן והחוכמה" המזויפות הנמצאות בשפע בערימת ההסתות שנפלטו מפיותיהם של שניים אלה בתחום העדתיות והגזענות,  בשלושת החודשים האחרונים בעיקר, יסתבר כי על-פי כל קנה מידה של הגינות בסיסית ומוסר הם חברו לחרפה הפוסלת אותם מכל וכל לתפקידיהם הציבוריים; היותם מייצגים ציבורים גדולים איננה מעניקה להם הכשר לרחוץ עצמם במי-פלא המטהרים שרצים.

 אומר במלים ברורות: תהיה הממשלה הבאה אשר תהיה, זו ממשלה שדומה ונולדה לכאורה והיא נגועה בצבעי הסתה של חטא קדמון, עת קם אח על אחיו להורגו. לא המרכז, לא הצד השמאלי, היו שותפים להשתלחויות גסות ומצמררות הן של דרעי והן של נתניהו נגד הערבים ונגד ישראלים ממוצא אשכנזי. היה זה פלג אחר בעם שהד.נ.א. שלו חשוף וגלוי לשניים אלה, בעלי תככים מבוזים שפלטו והקיאו קיתוני שנאה לאחרים. דרעי, לאורך כל דרכו בחיים הציבוריים פעל כגזען ומפלג עדתי מהרמה השפלה ביותר, ואילו ההתייחסות של נתניהו למי שאינו מזוהה כימני נעשתה בבוטות וברמיסה גסה של "מחנה הציונים", והגיעה לשיאה המגונה כשהבעיר אש בשדות ישראל כנגד ערביי ישראל.

 דרעי שפיתח את הרדיפה העדתית הזו כמומחה להסתה, הוא בן דמותו לשיסוי של נתניהו בערבים, כמעט כמו דבק בשרם לאחד. דרעי זה היה ונשאר אותו אריה דרעי, בעל דיפלומה של אסיר פלילי במדינת ישראל שבכל ארץ מתוקנת לא יכול היה להעלות בדעתו לפתוח בפרק ב' בזירת החיים הציבוריים.

 דרעי הוא שהוצלף קשות בגזר דינו, וכך נאמר: "קשה היא תמונת השוחד, שנתגלתה בראיות ותוארה בהכרעת הדין. אין מדובר בכישלון בודד של צעיר שעתה זה נחשף למנעמי השלטון, אלא במי שהתמיד באורח חיים המיוסד על אדני שוחד. לקיחת השוחד השתרעה על פני כל חמש השנים שבהן מילא נאשם 1 תפקידים ממלכתיים. היא פסקה אך בפתיחת חקירת המשטרה. נאשם 1 החל לקבל שוחד בעת היותו עוזר שר הפנים, המשיך בכך בהיותו מנהל כללי של משרד הפנים או מועמד לתפקיד זה, וגם אחרי כן - בתקופת היותו שר הפנים...חמש שנות השוחד עומדות בסימן חפץ נאשם 1 להתעשרות אישית מהירה בדרך של עשיית הון מהכהונות הממלכתיות." (מתוך ויקיפדיה).

 ולאיש הלזה יסלול נתניהו דרך לממשלתו הימנית החדשה? צריך אדם לזלזל בתושבי הארץ הזאת אם אין בו שמץ הבנה ורגישות כיצד עליו לנהוג במקרה הזה!

 ומה ביחס להפיכת "מזרחיות" שתתאים להיות סדן-קצבים לגרזנו המבתר בשרם של יוצאי בני אשכנז? איזה ראש חולה גרס קריאה  מקוממת בימים האחרונים למסע הבחירות, כי "מזרחיים צריכים להצביע רק עבור מזרחיים"?...

Comments

זאת הבחירה של העם

ואין מה לעשות צריך לקבל אותה

אתה עיתונאי אמיתי! הייתי קורא

אתה עיתונאי אמיתי! הייתי קורא לך אמן בקנה מידה עולמי! לכתוב כתבה שלימה מושחזת וחרפה מגיבובי שקרים ושטיות. לזה צריך להיות אמן בקנה מידה. ואכן זה מה שאתה שאפו

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.