אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הרץ במבוך / ג'יימס דשנר


הרץ במבוך / ג'יימס דשנר

הרץ במבוך / ג'יימס דשנר. הוצאת הקיבוץ המאוחד

אני מניחה שרוב הקוראים מכירים כבר את הספר , אך לאלה שלא : מדובר באחד מספריו המצליחים ביותר של ג'יימס דשנר , המספר על נער בגיל העשרה (16 – 17 לערך) המתעורר במעלית אין לו זיכרונות מלבד שמו – תומאס.

כשדלתות המעלית נפתחות הוא מגלה קבוצה נערים (גדולה למדי) המקבלים את פניו במקום הנקרא "הקרחת" (מאנגלית: the glade) שזוהי קרחת יער המוקפת חומות אבן. גם הנערים הנמצאים עם תומאס אינם יודעים את עברם או דבר אחר מלבד שמם, הדבר היחיד הידוע להם הוא שחומות האבן נפתחות כל בוקר ומובילות אל מבוך , אשר לא תרצו להישאר בו לבדכם בלילה , כשהחומות נסגרות...אחת לחודש נשלח נער חדש , ומצטרף ל "קורחים" הגרים בקרחת ובונים לעצמם כפר קטן עם חוקים , מגורים , מנהיגים , ועבודה. אך לאחר חודש הכל משתנה : מגיעה נערה ל"קרחת" המוסרת הודעה המטרידה מאוד את ה"קורחים".הם מקווים לצאת מהמבוך ולחזור הביתה... אם הוא בכלל קיים...

ספר זה הוגדר כהצלחה מסחררת וכרב מכר מצוין , בסדרה ישנם 4 ספרים אך רק 2 בינתיים תורגמו לעברית (הרץ במבוך ומבחני הכוויה).. אישית התחברתי מאוד לספר ואני ממליצה לכל המזדמן לו לקרוא ולהנות מספר מז'אנר הפנטזיה , המתח , וההרפתקאות.

בעקבות הספר יצא גם סרט שהצלחתו עלתה על שני סרטי משחקי הרעב ולפי כמה עיתונים , הסרט הופק ב42 יום לערך , ולפני שיצא למסכים הגדולים , השחקנים החלו לעבוד על הסרט השני , שצפוי לצאת בסוף השנה. הסרט הראשון מזכיר מאוד את עלילת הספר , והשחקנים אפילו מצטטים שורות מתוך הסיפור , המיקום , היצורים (הנקראים מאמללים) מאוד מדויקים ואף דומים לתיאורי הספר.

אני , משפחתי וחברותיי נהננו מאוד לצפות בסרט (בכיכובו של דילן אובראיין – זאב צעיר , לדפוק התמחות ועוד..) ואני אפילו חזרתי וצפיתי בו עוד 3 פעמים.

בעתיד הקרוב, אכתוב בקורת גם על הספר השני , מבחני הכוויה, שאותו אני קוראת עכשיו.

אישית ,מצפה בקוצר רוח לתרגום של שאר הספרים ולהפקתם של שאר הסרטים.

Comments

מוכשרת!!

נהניתי לקרוא את הביקורת,
כתיבה נפלאה
ואישית - סיקרנת אותי לקרוא את הספר
:-)
בהצלחה בכתיבת הביקורת הבאה,
מחכים בציפייה לקרוא ביקורות נוספות !

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הדר בונין

.