אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איש משתגע - נתניהו ופרס ישראל לספרות


עמוס אריכא's picture

הִנֵּה תִרְאוּ אִישׁ מִשְׁתַּגֵּעַ 

שמואל א פרק כא פסוק טו

 צריך אדם להיות סומא וחרש בכדי לא להבין נוכח מעשה הטירוף האחרון של מר נתניהו בבחישתו הרעה בפרס ישראל לספרות, איזה איש-תעתועים מושל בנו ורוחו הרעה אינה מרפה ורודפת להדפנו למצולות ההיסטוריה, לשון אומר מה שהיה הוא שיהיה.

 צריך להיות עם אומלל וחולה-נפש, עם שמטבעו הוא אוסף של עבדים כנועים הנותנים גבם למגלבו של אותו רודן שעוד מעט יכתיר עצמו למלך, לקיסר היהודים, ויעניק לכולנו ארץ חרבה כמדבר שומם מתחילתו.

 מעטים, קומץ, רואים את האיש והקצף – ורובם שותקים! למה?

 מה עוד צריך לקרות בכדי שנתעורר מאימתו של זה שנראה כיצור מבעית וטרוף-דעה שנשלח על-ידי הגורל לחבוט בנו חבטה מוחצת – ויהיה זה סוף פסוק של פרקי תחיית-עם שזקף גוו רק לרגע היסטורי אחד – וקרס.

 לא נותר בנו מכוח התנערות. אפילו אלה שקיווינו שיקומו לעשות ענבים, בני המחנה הציוני, עושים מול עיננו באושים וחוששני כי בעוד שבועות מספר ירוצו אף-הם כמוכי טירוף לחסות תחת אברותיו של הקיסר הזה נתניהו המוריד אותנו מדחי אל דחי.

 איש שבוי גחמות זה, היסטרי בהתנהלותו כפחזן ריקא ההופך את התנועה הציונית הכבירה לאסקופה נרמסת עד זוהמה קטלנית, נחשף במעשה האחרון והוא חסר אוני-עשייה אמיתית של פורץ דרך – ופגיעתו כעת רעה גם ביוצרינו, אלה שעמדו תמיד בשורה הראשונה של פרקי התקומה הנראים ברגע מר זה כחלום מכזיב.

 זה הננס חסר התבונה המושל בציון בחסד מריעיו מימין שמרביתם מוכי משיחיות אווילית והוא מעצים את השפעתו עליהם במסכת הפחדותיו, בוקר וערב. לא נותרה באיש המקולקל הזה טיפת אחריות, ואינו מבין כי אוזלים רגעי-חסד מאשפת חצי-גורל. רוח חיים הוא לא יותיר בנו ואנחנו כולנו ניגרף אתו – ושיגיונותיו כמו נירון בשעתו יטביעו ארץ.

 קיסר שעושה לעצמו בלבד מאבד עולם ומלואו.

תגיות נושא: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.