אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פרס נזם הזהב


עמוס אריכא's picture

לעתים זיכרוננו מתגלה ברפיונו כבוגדני ואירועים ועובדות נשחקים עד השתכחות. לפני שנה ומחצה כתבתי רשימה הנושאת כותרת זו, "פרס נזם הזהב" המתמקדת בעונת חזירויותיהם של בני הזוג בנימין ושרה נתניהו. לא הייתי חוזר אליה אלמלא גם אני מונה עצמי בין אלה שראו את סרטונו המתגרה של נתניהו באזרחים הקטנים, הנטפלים אליו בזוטות ומתעלמים משליחותו האלוהית להגן עלינו.

 אלה אינם רק הבלים של איש מגודל שהילד בתוכו מתפרץ בחסות מערכת בחירות שאיננה כלל מערכה אידיאולוגית; מערכה בה השחקן הראשי מפחד להתעמת כפי שהתרגלנו  במחוזותינו, עם יריבו הפוליטי הקורא תגר על מעמדו. בעצם, ברמת ניהול הבחירות נתניהו נחשף כליצן כושל. האם זו הטעייה תמימה, או מכוונת להצניע שוב ושוב את חוסר יכולתו לנהל מדינה ביומיום שלה, או להעלים בעיה קשה הקיימת מחוץ למחוזות הציבוריים.

 חוששני כי זו בעיה חריפה הקיימת בבתיו. יחסיו עם זוגתו המפוטמת השקועה בבעיותיה מושפעים כנראה ממנה ומעורבותה עד צוואר בענייני המדינה, כאילו היא בעלת "המלה האחרונה". מצבים לא סבירים אלה גם מסכנים את כושר שיפוטו כפי שבימים אלה בא לביטוי מרתיע ומאיים בפרשת הופעתו "המתזומנת" להופיע בארצות-הברית. ובעצם, כיצד עוד הוא יכול להקרין את זלזולו הציני בנו ולא עשה כן?

 באותו מאמר נכתבו שורות רבות המציגות את האיש הרדוד הזה כסכנה של ממש לעתידנו בביתנו בארץ-ישראל. אני רואה חובה לעצמי להביא לפני הקוראים כמה קטעים מאותה רשימה:

 "מעודי לא נתקלתי בנבחר ציבור שסוחט בהנאה מוטרפת כל טיפה אפשרית מעורקי העסיס המתייבש של האומה העברית, כמו בנימין נתניהו. הוא שולח ידו לכיסינו ורוכש בכספינו מגלידה ועד חדר שינה במטוס מפואר, כאילו מדובר במדינה שהיא נכס פרטי לכל דבר, שכן האדון ראש הממשלה מתנהג ונוהג כצאצא של משפחה בעלת-מעמד מזן ישראלי מקורי "פרטן" (פריץ+סולטן); משפחה הקובעת לעצמה מחוז  רם ונבדל משל כולנו הפלבאים שהבנתם קצרה. יש במשפחת נתניהו המורחבת אנשים הראויים להוקרה, אבל לא בנימין נתניהו שאינו מבחין כלל בשרטות העמוקות שהוא קורע בתדמית השבט לבית נתניהו.

 "לא זכור לי ראש ממשלה שנוסע בענייני המדינה לארץ רחוקה (כמו סין, למשל) אך במקום לקחת אתו שרים שחשיבותם אינה מוטלת בספק לגבי הימצאם בלהק הסובב את הנכבד שלנו, הוא לוקח את רעייתו, שני בניו הבוגרים ונהגו (!) המומחה הנודע להזזת מזוודות. את השרים שצריך היה לקחת לטובת כולנו הוא משאיר כאן, בארץ המיוסרת, והופך את מסעו לטיול משפחתי מענג על "חשבון הברון", ועוד מעניק הבטחות מבישות למארחיו כמו, "לרדת מנושא הבנק הסיני המשמש עורק כספי לארגוני טרור.  

 "כיצד קורית התופעה המרנינה הזאת, שתיאבונם של בני הזוג "המלכותי" שלנו אינו יודע שובעה? להם בלבד הפתרונים. אולי מדובר בפגמים מחורבנים שבאופי, ואולי במשהו יותר מורכב ומסוכן כשאצל הבעל המתוזז הזה בידי רעייתו כחומר ביד היוצר, נמצאת שליטה בלעדית בכפתור האדום. מה שברור הוא ששנים אלה מאז ומעולם חיים בעושר ובאושר והם מנותקים לחלוטין מחלקים גדולים של העם היושב בציון. הם חיים בבועה משל עצמם, מתעטפים בחברתם של טייקונים, אוליגרכים וארחי-פרחי שונים ומשונים ומרחיבים את לועם וכרסיהם התופחים. רק תתבוננו בתצלומיהם. מה הקשר בין אלה למורשת המכובדת של משפחת נתניהו האמיתית שהעם אימץ אותה בחום אל לבו?

 "דומה וכל ההערות שהופנו עד היום לבני הזוג נתניהו לא שינו ממנהגיהם ותאבונם רק התגבר. הישראלים זקוקים למנהיג צנוע, אחד שדומה להם. אחד המוכיח רגישות למצוקות הרבים ומחפש להם פתרונות ראויים. עלינו להסתייג בנחרצות מראש ממשלה "המנהל" בעלטה שלושה בתים. זוהי שערוריית בזבוז ראוותני של בני זוג יהירים וטפשים שחיים על כוכב משלהם.

 "אילו היו מחלקים בישראל תואר "נזם זהב" ככתוב בספר משלי (יא כב), כי אז הייתי מעניק אותו בפעם הראשונה לבני הזוג נתניהו, בראש חוצות, בכיכר העיר ומתנער מהם כמו מקרציות מציקות. ואולי - אולי יטוהר אז במשהו מחננו ההמום".

תגיות נושא: 

Comments

אביגיל אגלרוב's picture

זה באמת כבר יותר מידי

הגיע הזמן שיעזבו בשקט את הזוג המסכן הזה ויתנו לו לחיות!
אני לא ימנית, ואפילו רחוקה עד הקצה הקיצוני של משוואת הנטייה הפוליטית, אבל ההתברברות הבלתי פוסקת על מה שהם אכלו, שתו, אמרו ועשו בחייהם הפרטיים, היא גובלת בחוצפה במקרה הרע ומציצנות זולה במקרה הגרוע יותר.

יש טקסט אחר

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.