אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

גברים מוגי-לשון


עמוס אריכא's picture
בקבוקי יין

אמש, במוצ"ש, במהדורת החדשות של ערוץ 2, מישהו מבין אותם יחצ"נים המגוננים בחמת-זעם על שרה ובנימין נתניהו, התייצב מול מראיינת מהדורת החדשות בנושא "בקבוקי האלכוהול" של ראש הממשלה ורעייתו. מדובר בפרשה בלתי-נסבלת החוזרת ומעידה על טיבם ואופיים המטורלל של ראש הממשלה ורעייתו, סרח-עודף שלו, המשכשכים במי מדמנה חזירית מתוך תאוות יצרים משולחים; אלה הם בעלי יצרים בהמיים המתכחשים לכללי תורת המידות הבסיסיים.

 במשחקים מעוותים אלה משתפים פעולה דמויות מפתח בחברה הישראלית, איש מסיבותיו איש מנימוקיו; כולם מצניעים בפחדנות מעוררת סלידה את האמת המכוערת החשופה לפניהם מאלף ואחת זוויות על אודות התנהלותם המדאיגה של ביבי נתניהו ורעייתו שרה. אותם היודעים הם אלה שבעברם מתקיימים אפילו פרקים מעוררי הערכה על אומץ-לב שגילו בזירות שונות, וכעת הם נחשפים במקרה הטוב כמשתייכים למנזר השתקנים, או במקרה הגרוע, כמשבשים את האמת באילמותם הפתאומית, דוגמת מבקר המדינה, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי. ראו להיכן הגענו!

הנימוקים השערורייתיים בפיהם של אלה שהחוק והצדק חייבים להאיר כל פינה אפלולית במאורותיהם, מעוררים דאגה עמוקה. לפתע כל אותן חקירות וסף-משפט שהתחילו זמן רב לפני שנחתה בשורת בחירות סרות הצדקה אלה שלפנינו, כמו משפט העובד המפוטר, כגון תקיעת או מסמוס חקירת "ביבי טורס", או חקירת "רהיטי הגן" שנלקחו ללא היתר או רשות  לחווילה בקיסריה של משפחת נתניהו, ועתה נוספו הבקבוקים...מאה אלף שקלים, כך מדווחים, הוצאו במרוצת שנתיים לרכש האולכהול. האומנם ראש ממשלתנו מכור לחולשה המסוכנת הזאת? ואולי הוא לא לבד בתאו המשפחתי הלוגם לשוכרה.

ניסיונותיהם הפתטיים, על גבול גיחוך מעציב, של נתניהו וחבר יחצ"ניו דלי הדעת להסיט את הציבור משערוריית הכספים הציבוריים העוברים מתחת לרדאר לקיום בתי בני הזוג, מתמצים בתגובה אחת הטוחנת באוזנינו השכם והערב כי חיינו ובטחוננו תלויים בחסדי "האב הגדול", ומה לנו לעסוק בהבלים. אכן, זו מערכת כזב והטעיה שכל קיומה נועד להציג  אדם משולל כישורים וביטחון, כאילו מדובר ביצור נעלה שחובה לאתרגו. אבל החרדה מפני המשך כהונתו של נתניהו אינה מרפה. חוששני כי במידה ולא יתחולל שינוי בנוסח ה"מהפך" המפורסם של חיים יבין בשנת 1977, אנחנו מפקירים את גורלנו בידי אדם המתנהל בחוסר יציבות.  

אני חוזר לנושא זה פעם ועוד ולא ארפה ממנו בימים הבאים מפני שאנשים רבים יכולים היו לפצות-פה ולחשוף את שהם יודעים על מנהיגותו הכושלת ומשילותו המסוכנת של נתניהו, אך עדיין הם מעדיפים להתקפל כאחוזי מורא, מצטמקים ללא כלום בתוך שבלוליהם. להוציא בודדים גלויי לב ולשון, כראש המוסד עד לא מכבר, אלוף מאיר דגן, או ראש שרות הביטחון, יובל דיסקין. לצערי לא די בשניים חסונים אלה כשהמדינה נחשפת כמעט כרכוש בלעדי של מאה משפחות.

רק במצב מעורער כזה כשראש ממשלה נתפש כדון הדונים מתפתחות תופעות הרות-אסון, החל בממלכת יהודה המשמשת בסיס של "תורת ישראל" לנפתלי בנט ולאורי אריאל המתכוונים על-פי משיחיותם המקודשת, להזניק משטר הלכה להשליטו ברחבי מדינת ישראל. פרשת ההתנחלויות ושערוריית מאות המיליארדים שזרמו וזורמים אליהן בסיועו של נתניהו  שמעבה את ריקבון יסודות הממשל הקורסים, רק תרמה לקלקלה רבתי. בחסות הנהגתו התפתחה ממלכה נוספת במקביל לממלכת יהודה, זאת ממלכת המאפיה השלטונית, הקוזה-נוסטרה הפוליטית-מקומית שצמחה לממדי מפלצת-פשע בשני העשורים האחרונים.  

היום הפשע המאורגן בתוכנו נושם, חי ומתרחב כתמנון קטלני ללא מעצורים בכל רמות השלטון, ונשלט בידי בכירי ממשלה. דומה ובקרבנו התאגדו וחברו כאן דונים ודונה למעשי שוד וגזל מרושעים וציניים שלא היה בדומה להם. קיום ממלכת פשיעה מאורגנת כזאת שנחשפה, מעביר בשדרתנו חלחלה; לא סתם שבבחירות אלה רצה-אצה בעליצות רשימה שהצטיינה במיוחד בשורת ח"כים ושרים שבזה אחר זה נשלחו לבלות שנים מאחורי סורגים. בראשה של חבורת-מופת זו עומד מי שגנב ובזז את הקופה הציבורית במשך שנים, אריה דרעי. כזאת עוד לא היתה במקומנו עד לימים אלה.

ראו להיכן הגענו במשמרות של שרה ובנימין נתניהו.

הגורל המעיק אינו מתמקד כלל במאבק בין אידיאולוגיה זו עם זו, אלא בזהותו של מי שיעמוד בראש ממשלת ישראל. החמצה בעקירתו של נתניהו מלשכתו בירושלים עלולה הפעם להתגלות הרת-גורל גם מבחינה בטחונית וקיומית. רק גברים עזי-לשון עשויים לשנות את המאזן לטובה אם יפתחו סגור-לב; אם יסירו ממותניהם את חגורותיהם וישנסו באלה את לשונם לשולפה ככלי מלחמה - ואולי אז ירווח ועוד יהיה מועד אחר לתקן קלקולים ולהתרחק מחלום הבלהות של מדינה דו-לאומית.

תגיות נושא: 

Comments

אביגיל אגלרוב's picture

אז מוטב לך שתרפה מהשנאה

ולו רק לטובת בריאותך הנפשית.

יש טקסט אחר

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.