אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מחבואים בחדר השינה: ציורי קיר אולטרה סגוליים


מחבואים בחדר השינה: ציורי קיר אולטרה סגוליים

מחבואים בחדר השינה: ציורי קיר אולטרה סגוליים/ אבי בליטשטיין – ציורי קיר/ שולח תמונה: אורגיל בוכריס

מאז שהתחלנו לשפץ את הבית החלו לרוץ בינינו כל כך הרבה חילוקי דעות, שמוכרים בחנויות השונות תוקעים בנו, בלי בושה אפילו, את המבטים הכי מוזרים שלהם. הם בטח מתלחשים ביניהם, "יואו, נכון שהם כל כך נראים כמו אחד מהזוגות האיומים האלה בפרסומות של דיזיין סנטר?". אני אומרת ריצוף, הוא אומר פרקט. אני אומרת קלאסי, הוא אומר מודרני. אני אומרת נצבע בסגול, והוא אומר, אבל אחרי חודש יימאס לך. אני לא מתביישת לומר לו (אבל כל כך מצטערת אחר כך...) כמו אתך מותק, מתרגלים.

אני רוצה ציור קיר בחדר שינה, הוא רוצה שיהיה לבן וחף מכל צבע, ובאמת שכבר ויתרתי לו על כל כך הרבה דברים בתהליך הארוך והמתיש הזה, אבל מאז שאני זוכרת את עצמי, תמיד רציתי נוף פסטורלי ומיוחד שיקיף את המיטה שלנו, ועל זה, אני לא מתפשרת. זה המעט שאני יכולה לבקש בדירה שממוקמת בלב העיר, במקום הכי דל בצמחיה ובתחושת מרחב שיכול להיות.

יום אחד גיליתי ברשת, ממש כמו בפרסומת ההיא שבה אסי עזר מפתיע לבסוף עם פתרון פלאים, כי יש דרך שהקיר יישאר לבן וצחור לחלוטין אבל שעדיין ישתרע עליו ציור קיר משגע! אמנית ששמה בוגי פביאן מייצרת ציורי קיר בלתי נראים שמתגלים רק כאשר מדליקים בחדר תאורה אולטרה סגולית!

אתם זוכרים איך התלהבנו פעם כשההורים הדביקו לנו כוכבים זוהרים על התקרה? אז תחשבו כמה זה מלהיב לכבות את האור בחדר ופתאום להיות במקום אחר – אי שם בגלקסיה, בין המון כוכבי לכת ואבק כוכבים, שרויים בתחושה מרחפת שמעיפה אתכם בשנייה לתוך חלומות שלא מהעולם הזה. האמנית הזאת, פביאן, שעובדת בימים אלה בוינה, מציירת בגלריה שם וגם לבתים לפי הזמנה, בעיקר מערכות חלל ושמש, ציורי נוף ומפלים שוצפים ושלל מיצגים תלת ממדיים מרהיבים.

כל היופי הוא שבמבט ראשון, החדר נראה רגיל לחלוטין, עד שמכבים את האור ומדליקים מנורת UV. פתאום החדר מקבל תחושה של שטח פתוח זרוע בכוכבים ועננים קוסמיים. ביצירות אחרות נדמה שהמפלים עוד רגע מתפרצים מהקירות ושוטפים אתכם הרחק, או שסתם מרגיש כאילו יצאתם לטיול בלילה מואר ירח.

במהלך הכנת הציור משתמשת האמנית בצבעים מיוחדים ועובדת במשך שעות ארוכות בחושך מוחלט, כדי שאכן תוכל ליצור את הציור באופן המיטבי ביותר. היא מכינה לעיתים לבקשת לקוחות ציורים בצבע זרחני שמתגלה כאשר יש חושך מוחלט בחדר, גם ללא תאורה אולטרה סגולית.

היתרון הגדול, לדעתי, בציור קיר אולטרה סגולי שניתן להחליט מתי רוצים ליהנות מהאווירה המיוחדת שהוא מייצר ומתי סוגרים את השאלטר והולכים לישון בחושך מוחלט. אני חושבת שזה גם רעיון ממש מגניב לעצב את הסלון עם ציורי קיר שכאלה, שיקיפו את הקירות, ולהזמין את החברים להקרנה פרטית באווירה קוסמית ששום בית קולנוע גדול לא יוכל לספק להם!

אם אין בארץ מישהו שכבר עושה את זה, אז בבקשה, להרים את הכפפה בהקדם, לפני שאני לא עומדת בזה יותר ומרימה טלפון לפביאן כדי לארגן לה סופ"ש בתל אביב על חשבוני...

נכתב בשיתוף עם אבי בליטשטיין – ציורי קיר

Comments

אביגיל אגלרוב's picture

לא מתאים לכל אחד

אולי יותר למקומות ייחודיים. למרות האמנות המרהיבה, הייתי מתה מפחד שציור קיר כזה ישב על קיר חדר השינה שלי.

יש טקסט אחר

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הדס אסט

.