אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תערוכת POSITIVE-NEGATIVE


סדן הפקת אמנות's picture
מחבר: 
מיכל סדן

תערוכת POSITIVE-NEGATIVE
גור קרן. שולח תמונה: מיכל סדן

בתערוכה זו הוזמנו אמנים היוצרים בציור, פיסול, צילום ומדיה מעורבת להציג עבודות על ציר של קוטביות /ניגודיות איש איש לפי בחירתו. הציר יכול היה להיות תמטי כמו : שמחה/עצב, קודש/חול, ילדות/בגרות, נשיות/גבריות או לקוח מהעולם הויזואלי גרידא כדוגמת: שחור/לבן, מונוכרומטי לעומת רב-גוני, סגור/פתוח, קווי/מעגלי וכד'.

האמנים המציגים: אילן ארד/ עמי בק / ויקטוריה זלטקין/ אורה זק /תמר זק"ש / תמר טולדנו-פאר / קרן נוטלס / יפית נומברג / אבי פרל / דובי קדמון / גור קרן / חסיה שימקו / OPHEAR

אילן ארד מציג פיסול של זוגות בין אינטימיות לריחוק, עמי בק בציור וקרן נוטלס בצילום עוסקים בנשיות בשחור/לבן לעומת נשיות בצבע ויקטוריה זלטקין אף היא עוסקת בקונטרסט בין שחור ללבן, בעבודה: "דיאלוג": רישום ריאליסטי בעפרון לבן על ניר שחור מתקיים גם ניגוד חריף בין שם העבודה לתוכן שלה. יפית נומברג ברישומיה בעט שחור על נייר לבן מציגה את הסדרה: "ששת ימי בראשית" ובהם הציורים: "אדם וחוה" ו"בין שמים וארץ", וגור קרן אף הוא מציג רישומים בעט שחור על ניר לבן. אורה זק בציורי הטבע הדומם וחסיה שימקו בציורי הנוף עוסקות שתיהן בקונטרסט בין אור וצל. תמר טולדנו-פאר בקולאז'ים שלה: "חדשה בעיר 1,2", מציגה את הניגוד בין דמות אורבנית לדמות כפרית , בין ה"חשופה" ל"מוגנת" ובעבודה אחרת היא עוסקת בקונטרסט בין אופטימיות לזהירות. אבי פרל בצילומיו עוסק בעבודה אחת בניגוד בין קודש וחול ובשניה בניגוד בין זוהר השמים לערפיליות ואילו OPHEAR , מציג הפעם את הקוטביות בין ביחד ולחוד, בין התבוננות פנימית לחיצונית ובין סגור ופתוח. ללא החול לא נדע להעריך את הקודש, ללא החושך לא נדע להבחין באור.

דובי קדמון מציג בעבודותיו ציר של ניצול ושיעבוד אל מול שחרור והצלה, תמר זק"ש בדמויותיה הנשיות מציגה פורטרט נשי אירופאי אל מול פורטרט של אשה אפריקאית.

פתוח מידי יום בין10.00 – 17.00 יום שישי:12:30-10:00 ובשעות המופעים, התערוכה מוצגת בתיאטרון גבעתיים, רח' דוד רמז 40

נעילה:31.1.2015

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.