אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

זמן הדפס בדרום: סדנת הדגמה ושיח גלריה עם האמן צדוק בן דוד


אדמה בקועה
צילום - מנשה קדישמן, אדמה בקועה, 1983, תצריב צילומי, 106X 78.8, סדנת ההדפס ירושלים- אבי חי. שולח תמונה יעל שביט

המוזיאון הפתוח בעומר מזמין לסדנת הדגמה בהדפס ושיח גלריה בתערוכה "זמן הדפס" עם האמן צדוק בן דוד ואוצרת התערוכה רותי אופק בשבת, 27 בדצמבר בשעה 11:00.

מפגש ושיח אמנותי בו יסקור האמן צדוק בן דוד את עשייתו האמנותית לאורך השנים, תוך התמקדות בצמתים מרכזיים בדרכו, מקורות ההשראה לעבודותיו, תהליכי העבודה והיצירה שלו וכן יתייחס לעבודות מפתח ביצירתו.

צדוק בן-דוד, פסל ישראלי המתגורר בלונדון. נולד בשנת 1949 בתימן, ועלה לארץ עם משפחתו כשהיה בן חמישה חודשים. למד בבצלאל וסיים לימודי פיסול מתקדם בבית הספר הגבוה לאמנויות סנט מרטין בלונדון, שם גם לימד. בשנת 1988 ייצג את ישראל בביאנלה של וונציה. למרות שהסטודיו שלו בלונדון, מרבה בן-דוד לבקר בישראל ופסליו מפוזרים בארץמומחיותו של בן דוד היא בחיתוך מתכת. בן דוד זכה בפרסים רבים בארץ ובעולם ועבודותיו נכללות באוספים ציבוריים ופרטיים חשובים באירופה, מזרח אסיה, ארה"ב, אוסטרליה וישראל.

התערוכה הייחודית "זמן הדפס" שאצרו רותי אופק ואירנה גורדון, מוצגת במוזיאון הפתוח בעומר, ומציגה את תמצית העשייה של שתי סדנאות ההדפס הגדולות בישראל: סדנת ההדפס ירושלים (הפועלת 40 שנה) ומרכז גוטסמן לתחריט, קיבוץ כברי (הפועל  20 שנה), המחויבות למדיית ההדפס שנים ארוכות ומארחות בין כתליהן את מיטב האמנים מכלל גווני הקשת של העשייה האמנותית בישראל.

בתערוכה מציגים אמנים ותיקים וצעירים ביניהם: מנשה קדישמן, יגאל תומרקין, יחיאל שמי, משה גרשוני, עופר ללוש, שרון פוליאקין, פיליפ רנצר, אורית חופשי, אלכס קרמר, נלי אגסי, דוד עדיקא, ארז ישראלי ועודאמנים שההדפס הוא בבסיס יצירתם האמנותית ואמנים שההדפס עבורם הינה דרך נוספת, מעניינת, לצד טכניקות אחרות המשמשות אותם.הסדנאות בירושלים ובכברי הן מרכז של עשייה המקרין מאווירתו היצירתית על פעולתם של האמנים ותורם ליצירתן של עבודות הדפס מהטובות בישראל, בעלות ניסיון עצום ושאיפה לתת מענה לצרכיו של כל אמן ואמן עומדים בבסיס פעילותן של שתי הסדנאות. התערוכה חושפת את הקסם החבוי בטכניקות ההדפס.

לסיום- הדגמת סדנת הדפס בהנחיית צוות המוזיאון.

מחיר- 30 ₪ לאדם, ברכישה מראש- 25 ₪.

מספר המקומות מוגבל, יש להזמין כרטיסים מראש.

לפרטים והזמנות- המוזיאון הפתוח בעומר - 08-9908121/5, www.omuseums.org.il

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת יעל שביט

.