אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איך אפשר למחזר פרספקס?


ספסל עשוי פרספקס
ספסל עשוי פרספקס

המגמה הירוקה הגלובלית של מחזור וקיימות מאלצת את כולנו להירתם, לשנס מותניים ולמצוא פתרונות יצירתיים לעצור את הרס הסביבה שלנו. לעתים חובבי מחזור ומשוגעים לדבר מעקמים את פניהם לנוכח חומרים שכביכול אינם ידידותיים לסביבה משום שאינם יכולים להתמחזר באופן תעשייתי ורחב היקף. אך כיום, הקידמה ותשומת הלב שניתנה לנושא בתעשייה ובמחקר- מצאה פתרונות רבים למחזור של חומרים שבעבר לא קיבלו מענה בנושא. לעתים חומרים שאינם מתפרקים או נמסים לחומר גלם שאפשר לייצר ממנו חומר אחר- אפשריים ומעולים לשימוש אחר בצורתם הקיימת. קיימות היא המילה התאימה לתאר את הטרנד המתעצם כיום בעולם, שבו ניקח את המוצר ונהפכו למוצר בעל שימוש אחר מבלי להמיס או לפרק אותו.

כיום גם פלסטיק וגם פרספקס הם חומרים שניתן למחזר- אפשר לשלחם למפעלים המתמחים בפלסטיק ופרספקס, ולעתים אף לקבל תשלום עבורם. אבל רובנו לא נעשה זאת, נכון, ולכן הצעתי הבאה מיועדת לקבלנים, בעלי מלאכה, מעצבים שבידיהם עודפי לוחות פרספקס מיותרים בכמויות גדולות, אבל בהחלט גם לפרטים בודדים כמו סטודנטים לעיצוב, פסלים או סתם. אם בידיך לוח אחד (או עשרה, זה לא משנה) במקום לזרוק לפח את החומר הנפלא הזה, הצעתי היא להשתמש בו כמצע להדפסה.

כיום טכנולוגיות הדפוס מאפשרות להדפיס על פרספקס, לחרוט עליו ואף לחתוך באמצעות טכנולוגיית cnc , ולייזר חיתוכים עדינים ומסובכים, ובאמצעות שרטוט ממוחשב ניתן ליצור צורות, קישוטים, אביזרי עיצוב או אפילו תכשיטים.

מה שאני אומר במילים אחרות- אל תזרקו לוח פרספקס- תדפיסו עליו.

שלט, תמונה של התינוקת החדשה, ציור שהילד הביא מהגן בהגדלה ענקית שאחר כך יתלה בסלון הבית, או תמונה משפחתית של סבא רבא. בתי מלאכה המתמחים בדפוס, יבצעו עבודות הדפסה לפי גודל ולפי כמות הצבע, וניתן לקבל הצעות מחיר ממוקדות באמצעות שליחת הפרטים והקובץ הרצוי להדפסה אפילו במייל. בדרך כלל המחירים הם סבירים ביותר, ומכיוון שהתחרות בענף היא מכובדת למדי, ניתן להשוות מחירים באמצעות טופס הצעת מחיר אינטרנטי הקיים בפורטלים רבים של בעלי מקצוע. לוח פרספקס מודפס יכול להיות פריט עיצובי לבית או לבית העסק, שלט מפואר, או מתנה מרשימה לחבר או בן משפחה. הדפסה על פרספקס יכולה לנצל את יתרונות החומר (זו בדיוק המשמעות של קיימות) את שקיפותו, או מגוון הצבעים שלו ואם מישהו רוצה להגביר לעשות, ניתן גם לשלב בנוסף להדפסה, גוף תאורה עליון או אחורי כדי להגיע לאפקט מרשים ואמנותי.

חיתוך לוח הפרספקס יכול להיות מבוצע באופן ביתי או מקצועי, תלוי בעובי הלוח ובמצבו, אך אם תדרשו לעזרת בעלי המקצוע, אני משוכנעת שבית מלאכה הוגן יעשה זאת בשמחה בתשלום סמלי. לגבי חיתוך מדויק יותר לצורות עדינות וקטנות, כבר יש להשתמש במכשיר cnc, שניתן למצוא בבתי המלאכה המתמחים.

באדיבות חברת גלמר - מייצרת מוצרי פרספקס, מתקני תצוגה ולוחות גיר

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבישי חאליסי

.