אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אגודת הסופרים העברים חוגגת על שולחן ביאליק


מאמר פרסומי
משרד יח"צ: 

ישיבה היסטורית: יום שלישי, י"ד באלול תשע"ד, 9.9.2014, שעה 18.00

לרגל מלאות 80 שנה לפטירתו של המשורר הלאומי, יקיים הוועד המנהל של אגודת הסופרים העברים ישיבה חגיגית בביתו של ביאליק, על השולחן שבו נהג להסב עם עמיתיו הסופרים, לדון עִמם, ולהכריע לדורו ולדורות בנושאים העומדים ברומו של עולם הספרות והתרבות.

אגודת הסופרים העברים צועדת בעקבות ביאליק, אשר היה ממתווי דרכהּ ומקובעי דמותה, עמד בזמנים שונים בראשהּ וגם יסד את כתב-העת שלה "מֹאזניִם", אשר ממשיך לראות אור עד היום הזה.

יותר מכל מזדהה אגודת הסופרים העברים עם מפעל הכינוס והגניזה של ביאליק, ולנושא זה תיוחד הישיבה החגיגית, אשר במסגרתה יישאו דברים האישים הבאים: יו"ר אגודת הסופרים העברים – הרצל חקק, יו"ר מועצת "גנזים" – ד"ר אביב עקרוני, מנהל "גנזים" – ד"ר משה מוסק, ומנהל מרכז לוין קיפניס במכללת לוינסקי – ד"ר שי רודין. תקדים בדברי ברכה מנהלת מתחם ביאליק והאוצרת הראשית – איילת ביתן שלונסקי.

יקראו שירים: אביחי קמחי ושרה אהרונוביץ קרפנוס.

עם תום הישיבה יחל סיור בן כשעה וחצי בתצוגת הקבע החדשה של מוזיאון הבית, בהדרכתו של שמואל אבנרי – המופקד על הארכיון והמחקר בבית ביאליק, ומי שכתב וערך את התצוגה. במהלך סיור זה ייחשף לנו חיים נחמן ביאליק ב-360 מעלות – על צדדיו האישיים, התרבותיים והציבוריים, אשר אינם מוכרים לרבים.

תגיות נושא: 

Add new comment

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שרה אהרונוביץ קרפנוס

.