אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רב בריח: עליה של 40 אחוז בפריצות לבתים במהלך החג


מבדיקה של רב בריח  ועל פי נתונים של משטרת ישראל:

 במהלך עונת הנסיעות, ובייחוד בחגים ובחודשי הקיץ, נרשמת עלייה של 40% במקרי הפריצה לבתים

 כ-50% מהמקרים נגרמים בגלל רשלנותם של בני הבית, או חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים.

בשנים האחרונות, נתוני עבירות הרכוש במדינת ישראל היוו כ- 48%- מכלל העבירות בישראל, מתוכן כ- 42% הן עבירות פע"ר- (התפרצויות לדירה, התפרצויות לעסק ולמוסדות , גנבות רכב וגנבות מתוך רכב.) מתוך כלל עבירות הרכוש כ- 14% מתוכן הן עבירות של התפרצות לדירה – הנתון הגבוה ביותר בקרב עבירות הרכוש במדינת ישראל. כך עולה מנתוני משטרת ישראל. עוד עולה כי במהלך עונת הנסיעות נרשמת עלייה של 40% במקרי הפריצה לבתים. כאשר מחצית מתוך המקרים נגרמים בגלל רשלנותם של בני הבית, או חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים.

פריצה לבתים היא אחד התרחישים המאיימים ביותר על כל אחד ואחת בישראל. פריצות לבתים עלולות להוביל לנזק כבד לבית, לתכולת המבנה וכמובן לפגיעה משמעותית בתחושת הביטחון העצמי. מעבר לכך, פריצות לבתים עלולות להוביל להלם נפשי ותחושת חדירה לפרטיות בקרב בני המשפחה.

החרדה הטבעית מפני מפגש עם בית פרוץ, מבולגן ומפני חדירה ל"מבצר" הפרטי שלנו, מובילה את הציבור להיעזר במגוון שירותי מיגון ואבטחה, וכל זאת על מנת להימנע ממצבי פריצה. על פי נתוני משטרת ישראל המופיעים לעיל, עולה כי הקלישאה הידועה "הפירצה קוראת לגנב" היא עדיין תקפה ונכונה גם בימינו.

יואל מזרחי סמנכ"ל מוצרי  נעילה ברב בריח: "במהלך עונת הנסיעות, בייחוד בחגים ובחודשי הקיץ, נרשמת עלייה של 40% במקרי הפריצה לבתים. כ-50% מהמקרים נגרמים בגלל רשלנותם של בני הבית, או חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים. קורה לא פעם שאנשים רוכשים דלתות ביטחון אזעקות מעולות ומתוחכמות - אבל שוכחים להפעיל או לנעול אותן. אנו ברב בריח מציעים מגוון פתרונות על מנת להקנות את תחושת הבטחון בתקופה זו כגון מערכות נעילה חדשניות, עין ביומטרית ועוד".

על מנת לשפר את רמת הביטחון חברת רב בריח ריכזה מספר טיפים מעשיים שיעזרו לעבור את תקופת החגים והקיץ בשלום, ובעיקר בתחושת ביטחון מרבית.

  1. הגבירו מודעות – כמו בכל תחום אחר בחיים, ככל שנגביר את המודעות של כלל בני הבית לנושא הפריצות והאיומים הנלווים אליהן, נוכל לשפר באופן טבעי את אמצעי המיגון. על פי נתוני משטרת ישראל כ-50% מהפריצות מתרחשות כתוצאה מחוסר תשומת לב לפרטים הקטנים. זה הזמן להגביר את המודעות והערנות ולמנוע את הפריצה הבאה!
  2. סגירת חלונות ודלתות – סגירה הרמטית של דלתות הבית, חלונות, תריסים ודלתות הזזה חייבת להתבצע בכל יציאה שלכם מהבית (גם במידה ומדובר בהיעדרות קצרה ביותר). סגירה הרמטית תשהה את זמן הפריצה הנדרש לביתכם, וברוב המקרים תגרום לגנב לנטוש את המקום עוד לפני ביצוע העבירה.
  3. מערכת אזעקה מובנית במנגנון הנעילה של הדלת - הפורצים היום מתוחכמים יותר וזהירים יותר, ולכן חשוב להיעזר בתשתיות מיגון מתקדמות וחדשניות לצורך מניעת פריצה לבתים. מערכת אזעקה מובנית במנגנון הדלת הינה פתרון מעולה לפורצים שהתרגלו להיכנס דרך הדלת ללא הפרעה. את המערכת ניתן להוסיף לדלת ותיקה ובהזמנת פלדלת חדשה מכל סוג.
  4. נסיעה לחופשה : במידה ואתם יוצאים לחופשה ממושכת, הקפידו לסגור היטב חלונות, תריסים ולנעול היטב את דלתות הבית. מעבר לכך רצוי מאוד להשאיר מפתחות אצל מישהו קרוב לכל מקרה שלא יהיה. כמו כן, רצוי להימנע מתיבת דואר מלאה שעולה על גדותיה ויכולה לסמן לפורץ פוטנציאלי שאין אף אחד בבית (בקשו משכן או קרוב משפחה שיאסוף את הדואר עבורכם מדי מספר ימים).
  5. רשתות חברתיות- בשום אופן לא מומלץ לרשום סטטוס המבשר על נסיעתכם, העלאת תמונות מהנסיעה וכדומה. הרשתות החברתיות מהוות היום במה למידע רב. לא מעט מהפריצות מתבצעות לאחר שהתקבל מידע מהרשת החברתית כי בעל החשבון אינו נמצא בביתו.
  6. טיימר חשמלי- לא מעט חברות מציעות מוצרים שונים אשר יאפשרו להדליק את האור בבית לפי טיימר מכוון מראש. מומלץ להתקין את הטיימר בבית כאשר בעת החופשה יידלק האור למספר דקות במהלך הלילה.

חברת רב בריח מציעה אמצעי מיגון מתקדמים שיקנו את תחושת הביטחון:

מערכת נעילה מדגם : LOCXIS

צילנדר ה- LOCXIS הוא ממוצרי הפרימיום היוקרתיים של רב בריח ומבטיח הגנה מקסימאלית ואיכות ללא פשרות. כמו כל מוצרי הפרימיום של חברת רב בריח, גם צילנדר ה- LOCXIS מיוצר תוך הקפדה על הסטנדרטים המחמירים ביותר והוא עומד במבחני התקינה האירופאים המחמירים ביותר.

עינית TV - עינית דיגיטלית

רב בריח משדרגת את העינית הקלאסית במוצר חדשני, מתוחכם ונוח - עינית TV

עינית TV מעניקה פיתרון חדשני בעל נוחות מקסימאלית למשתמש תוך שמירה על רמת ביטחון גבוהה ועיצוב חדשני ומתוחכם.רב בריח מביאה את העינית הדיגיטלית, המסך והמצלמה המצוין באינטרקום אל דלת הכניסה ומאפשרת זיהוי האדם שנמצא מעבר לדלת בצורה מדויקת יותר, נוחה יותר ופשוטה יותר.

מנעול כספת ג'ואל עליון

מנגנון ייחודי המתאים לכל סוגי דלתות הכניסה. המנגנון בנוי ממערכות דיסקיות ושלושה בריחים המתווספים למערכת רב בריח המורכבת משבעה בריחים הנשלחים על עבר משקופי הדלת. מנעול הכספת מיועד  גם לדלתות הכניסה לממ"ד וחדרי ביטחון.

משרד יחסי ציבור שולח: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אורן כוכבי

.