אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ציורים לרוממות הרוח: תמי אפשטיין – השמחה שבלב


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
אודי רוזנויין

ציורים לרוממות הרוח: תמי אפשטיין – השמחה שבלב
ציורים לרוממות הרוח: תמי אפשטיין – השמחה שבלב. שולח תמונה: מיכל סדן

תמי אפשטיין – השמחה שבלב

תערוכת יחיד

ציורים לרוממות הרוח

פתיחה חגיגית:3.1.2014 בשעה: 11:00

אוצר: אודי רוזנויין

יחסי ציבור:מיכל סדן

בגלריה העליונה, בית האופרה, המשכן לאומנויות הבמה

שד' שאול המלך 19, תל אביב

תמי אפשטיין היא מפתחת הטכניקה הייחודית ליצירת מציאות בעזרת ציור ממדיטציה - עקב אמונתה בכוחה של האופטימיות, ויוצרת פרויקט שלום ואמנות ברוח זו.

כל דבר שאפשטיין עושה בעולם האמנות נובע מהאינטואיציה והחיבור האנרגטי שלה.  היא מציירת "ציור אינטואיטיבי" שהוא האמת שלה לעומת ציור מושכל או ציור מחושב. היא לא מתכננת או חושבת על תוצאות היצירה ולמרות זאת הקווים בציורי האור שלה יוצאים מדויקים כאילו צוירו במחשב.

"אבל הדבר הוא מתוך התכוונות והתארגנות. אמנם, הציורים שלי מהירים ו"באים בקלות", אך אני חייבת להיות במצב רוח אנרגטי טהור ומתאים כדי לצייר אותם. כשאני מרגישה שאני במצב כזה, אני מציירת, וזאת רק כשאני מרגישה מרוכזת ומחוברת לאנרגיות, לשמחה ולאור. הציור מהיר וספונטני אך הוא נוצר רק במצב אנרגטי ייחודי בו אני שרויה ובריכוז מירבי". אפשטיין מציירת על הרצפה, בגיליונות גדולים, בחלל שעובר טיהור אנרגטי עם צמחי מרווה או בדרך של טיהור רוחני כשהיא מדמה שהחדר מואר ובו אנרגיות טובות ומלאכים. בגדיה נקיים ורפויים כשמיטב היצירות נוצרות בערום מלא. הציורים נעשים במשמורת הלילה או ביקיצה מחלום, לאחר ריקוד רוחני או בהשפעת מדיטציה. "העניין אצלי הוא ה"כוונה והאנרגיה שיש לי ביד ובעין", ציורי ה"אנרגיות" בתערוכה הם כמו זיקוקים ואילו דימויי הצדפות  משדרות את התובנות אליהן הגיעה אפשטיין תוך כדי המדיטציה בזמן ציורן. היא מעבירה סדנאות ציור וריפוי בעזרת ציור כשהדגש הוא על ציור רוחני, ציור ההילה, צבעי האנרגיה וזרימתה בגוף. ציוריה של אפשטיין באתר שלה "...נוצרו ללא התבוננות בדף והם תוצאה של אנרגיה בגלגולים קודמים וישויות אור"

אפשטיין סבורה שאם אנו יוצרים אמנות במצב מדיטטיבי, בתחושת יש,  המחשבה בוראת מציאות, וכשהמחשבה מלווה ביצירה במהלך מדיטציה, האפקט עצום. בהתאם יזמה פרויקט שלום בו יוצרים בהנחייתה במדיטציה יחד בעולם, בתחושה שהשלום כבר כאן. באותה שעה לפי שעון ירושליים בפרוייקט  Peace from Jerusalem to the World"

אפשטיין היא נשיאת ארגון world art games בישראל. (אולימפיאדת אמנות) ויצגה את ישראל באולימפיאדה.

הרחבה על תמי:

לימודים: המכללה לציור ולפיסול, ר"ג; מימד; מכון אבני לאמנות; ובמדרשה לציור. כמו כן היא בוגרת החוג לכלכלה באוניברסיטת תל אביב. בין מוריה ניתן למנות את הרולד רובין, אתי לב פרדי פביאן.אורי שטטנר, יאן ראוכוורגר, רחל שביט, חיים עוזרי, ואליהו גת. 

תערוכות: הציגה 13 תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות ועבודותיה נמצאות באוסף מוזיאון איזמיר, מוזיאון WAG  קרואטיה ובמוזיאון אומג בגבול איטליה .

לפרטים ולרכישה: 050-5902095 [email protected]   tami-epstein.com

הגלריה העליונה פתוחה כמחצית השעה לפני תחילת המופעים ועד לסיומם

נעילת התערוכה : 4.2.2014

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.