אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הפצוע הסורי ה- 200 הובא אמש לטיפול במרכז הרפואי זיו


מאמר פרסומי
משרד יח"צ: 
ילדים סורים פצועים במרכז הרפואי זיו
ילדים סורים פצועים במרכז הרפואי זיו. צילום חנה ביקל.

מחלוקת בין משרדי הבריאות הביטחון והאוצר מעכבת העברת מימון הטיפול בפצועים הסורים  בעלות של 14 מיליון שקלים

הפצוע ה-200 מהקרבות בסוריה, צעיר בן 21 במצב קשה, הסובל מפציעות ירי במותן ובבטן הובא אמש על ידי צה"ל לטיפול במרכז הרפואי זיו. במהלך הלילה עבר ניתוח חירום ואושפז במחלקת טיפול נמרץ.

במהלך השבוע האחרון הועברו על ידי צה"ל לטיפול במרכז הרפואי זיו 8 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה, ביניהם ארבעה ילדים: בן 10 עם קטיעה של שתי רגליו ובן דודו בן ה-6 עם קטיעה של אחת מרגליו ושבר פתוח מרוסק ברגלו השניה, פעוט בן 4 עם שבר פתוח מורכב ברגלו השמאלית ותינוק בן שנה וחצי עם חבלה קשה בידו. כולם גם סובלים מפציעות רסיסים בכל חלקי גופם.

כעת מאושפזים במרכז הרפואי זיו 10 פצועים סורים, מתוכם חמישה ילדים ואשה.

יותר מ-10 חודשים חלפו מאז החל צה"ל להעביר פצועים סורים לטיפול במרכז הרפואי זיו, מה- 16.2.2013 בו הועברו שבעה פצועים סורים ראשונים וחשבון האשפוז והטיפול בפצועים טרם שולם. עלות הטיפול בפצועים הסורים במרכז הרפואי זיו הגיעה כבר לכ-14 מיליון שקלים (ועדיין במגמת עלייה) ועניין התשלום נמצא בדיונים בין משרדי הבריאות, הביטחון והאוצר, החלוקים לגבי האחריות על נושא הטיפול בפצועים הסורים ומדיניות חלוקת התשלום עבור טיפול זה.

ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו אומר, כי המרכז הרפואי זיו ימשיך להעניק סיוע רפואי לפצועים הסורים כל עוד ידרש לכך, כפי שמוענק לכל חולה או פצוע הנכנס בשעריו "המרכז הרפואי זיו מטפל במסירות בכל פצוע וחולה בכוונה להציל חיים ולהקל על מכאובים וכחלק מאמנת הרופאים עליה חתום הצוות. הטיפול בפצועים סורים המועברים אלינו על ידי צה"ל, אינו שונה מטיפול בכל אדם אחר ונעשה במקצועיות ורגישות על פי הצרכים האינדיבידואליים של כל פצוע וכולל גם מערך תומך של אנשי צוות פרא-רפואי כגון: עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ופיזיותרפיסטים במהלך שהותם בבית החולים. מדובר במקרים קשים מאוד ופציעות מלחמה מחרידות, גם של נשים, ילדים ותינוקות, אשר קשה להישאר אדיש אליהן, ללא קשר לזהות המטופלים. תוצאות הטיפול המקצועי מוצלחות והפצועים הסורים גם יודעים להביע תודתם לצוות הרפואי" אומר ד"ר אמבון.

המרכז הרפואי זיו פתח חשבון בנק לאיסוף תרומות ומזמין גופים פרטיים וציבוריים ואת הקהל הרחב לתרום לרכישת ציוד רפואי עבור הפצועים הסורים (קביים, כסאות גלגלים, פרוטזות וכד') - בנק דיסקונט, סניף צפת, מספר חשבון: 11-098-44591, כמו כן ניתן גם להעביר תרומות ב-Paypal דרך אתר האינטרנט של המרכז הרפואי זיו בכתובת: www.ziv.org.il

Add new comment

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת יעל שביט תקשורות

.