אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

משחקים מופרעים בקיסריה


עמוס אריכא's picture
משחקי מופרעים בקיסריה

נלסון מנדלה - 1937

אתם מבינים? אולי. אני לא. קטונתי מלהבין בחדרי-לב ומוח. למרות שמכבר אני חושד שחיינו מוטלים בכף של שני אנשים שמשהו מוזר ובלתי-ברור מתרחש ביניהם ובקומתם העליונה, קרעתי עיני מול ההסבר לביזיון הלאומי של העשור האחרון; זה הכרוך באי ייצוגה של מדינת עם העבדים בעברו, לנסיעת הזדהות עם העם המשוחרר בדרום אפריקה.

דווקא שם בדרום-אפריקה, יותר מבכל מדינה אחרת אליה טסו בני הזוג בנימין ושרה נתניהו שלובי אצבעות כמחדשים פעם אחר פעם את שבועת שמש הדבש שלהם, היה צריך להימצא או נשיא המדינה או ראש הממשלה. לא דמות אלמונית למחצה, אפורה בשלמותה המשמימה כיו"ר הכנסת, מר אדלשטיין.

מי שביקש הוכחה מוחצת שאנחנו באמת בבעיה לאומית ממדרגה ראשונה כשבראש ממשלתנו עומדת שרה נתניהו ולידה בעלה - קיבל אותה הפעם בחטיבה מזעזעת, מקפיצה ואף מקוממת כנגדם; הם ורק הם האשמים בביזיון הזה שנעדר מבין הסופדים לגדול המאה, נלסון מנדלה מאדיבה.

גם הרקע האמיתי לתגובה השערורייתית של בני הזוג המלכותי לא הוסתר מעינינו, והפעם הוא משפיל את כולנו ויותר מכולם את הזוג המוזר נתניהו.

הפרשנות המופצת בזריזות נואשת בלשונות שליחי "הלשכה המסתורית", צורבת כשהיא נחרתת במצח כולנו על שזה וכזה הוא ראש ממשלתנו ואתו רעייתו.

אי נסיעתו של ראש הממשלה שאינו יכול להיפרד מאשתו משנודע שנשיאנו הישיש בן התשעים חלה, נובעת מהביקורות הקשות שנחתו על בני הזוג נתניהו בכל כלי תקשורת המכבד עצמו, על התנהלותם החזירית בחוילה שלהם בקיסריה - שאיננה רכוש המדינה וכל שקל שזרם אליה מהקופה הציבורית, הוא בגדר גזל זועק לשמיים.

"החלטנו לצמצם בהוצאותינו," כך טוענים שליחים אלמונים.

אומנם שלוחיהם הזערוריים של בני הזוג כבר דאגו להפיץ שמועה שהסיבה לאי-נסיעתם של זוג האוהבים נובעת מהחלטתם המבריקה לחסוך בהוצאות כספים, נוכח קיתון של ביקורות נוקבות. "המקורבים" הם אשר שחררו לשונות מטומטמות להפיץ במהירות את התגובה המבישה הזאת, שאינה ראויה בכל גיל.

אין עדות מוחצת יותר במושחזותה לרעידת הראשים של בני הזוג, מאשר הנימוק המעליב והמטופש הזה - פוגע בהם ואותנו הוא מכה בתדהמה. מכבר כמה וכמה אנשים מודעים להתרחשות השכלית העגומה המעידה שמשהו לא פועל כהלכה בצומת החשיבה בו צריכות להתקבל החלטות הרות-גורל הנוגעות בחיינו במישרין בגורלנו. מעתה המידע הזה אולי יחדור גם לראשי חסידים.

דווקא בדרום אפריקה, מקום בו ראוי וחשוב היה להימצא נציגו של העם שיצא ממצריים מעבדות לחרות, ייחשף אות קלון שחור אותו כבר לא ניתן יהיה להעלימו; עולם משתאה יעקוב אחר כסילותם של מנהיגי ישראל שהיו צריכים להימצא בין ההולכים בראש המלווים מרחבי עולם - ואינם!!!

ההתנהגות שהוכיחו ראש הממשלה ורעיתו בתגובה לביקורות הצודקות והנוקבות על בזבזנותם, מעידה כי המגיבים עוד נהגו במידת איפוק וריסון. שמעון שיפר פרסם אמש  ביקורת חדה על פרשת הבתים הפרטיים של האדון והגברת, ובין היתר ציין במלים מפורשות שזהו רק קצהו של קרחון. הוא הוסיף והדגיש באלו המלים: "אילו היו (המאבטחים - ע.א.) פותחים את הפה על מה שמתחולל באמת בקיסריה, והיו עושים זאת רק במסגרת של חקירה ממלכתית, האדמה היתה רועדת. איש לא יכול היה עוד להטיח בתקשורת האשמות כי היא רודפת את הזוג נתניהו, ואף אחד מאלה שהתנדבו לצאת להגנתם לא היה פוצה פה לעולם".

האזינו מצפון ועד דרום ממזרח למערב ולימדו את האמת המרה על שרה ובנימין נתניהו. בגללם, ורק בגללם לא נסע איש ראוי לייצגנו במסעו האחרון של האדם הדגול, נלסון מנדלה מאדיבה. אל תניחו לעננים המצטברים לחשרה מאיימת מעל ראשינו להיהפך לתופת בימים בהם בולט חסרונו של מנהיג חכם ושקול.

תגיות נושא: 

Comments

1632

1632 גולשים קראו מאמר זה מבלי לטרוח להגיב - חיובית או שלילית. אריכא צודק - אנו עדיין מדינת עבדים.

לידידי האתני

בס"ד
כיף חלאק יא זאלאמי?
אני שמח לדעת עד כמה אני פופולרי, שיש כבר מי שמחקה את כינויי המונומנטלי.
ובנוגע לדבריך: שיגיד מר אריכא תודה על כך שלא מתייחסים אליו בתגובות כמו שמתייחסים אלי. אני הרי זכיתי להיות "הכותב המושמץ ביותר באימגו".
[אני אישית מודה שלא קראתי את הכתבה, כי כתבה שבכותרתה מופיעים הביטויים: "מופרעים" ו"התנהגות חזירית", לא כל כך גורמים לי למשיכה לקרוא אותם, בחינת: לא צריך לאכול ביצה כדי לדעת שהיא מקולקלת. מספיק להריח אותה].

כי נואשנו

רוב העם בור ונבער מצביע ברובו עבור גוש פוליטי שעניינו חיים טובים לעשירים ולמתנחלים. השלמנו עם המצב. מי שיכול- מהגר. מי שלא יכול הגר
עוצם עיניו וחי את הרגע.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא

.