אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מגדלי השן באקדמיה ובמדע הישראליים | מאת: עו"ד דויד סנדובסקי


ישראל זקוקה לחזון ולמשנה סדורה עדכניים מנוסחים על ידי בעלי יכולות שכלתניות. זאת ללא כיזוב וזיוף. החזון יציג יכולות חשיבה חיוביות, מקוריות,יזמיות וחדשניות ,שהן חיונית לפריצות דרך דרמטיות . זה יחזיר למדינת ישראל את יכולות הטורבו שהיו לה בראשית ריבונותה ויוציא אותה באופן תהליכי מהמבוי הסתום שבו היא שרויה. מהות הריבונות הישראלית תיכנס לאנרגיית איתחול תודעת "מפץ-גדול" חיובית ותצא ממצב של הידרדרות לתהום תחתיות הנגרמת מתודעות כוזבות ושקריות שהונחלו לה על ידי "נביאי –שקר" אגוצנטריים ופופוליסטיים, שמדרדרים אותה במודע ל"מעיכה-גדולה" ולשקיעה.

 

ישראל זקוקה לחזון  ולמשנה סדורה עדכניים  מנוסחים  על ידי בעלי יכולות שכלתניות. זאת ללא כיזוב  וזיוף. החזון יציג יכולות חשיבה חיוביות, מקוריות,יזמיות  וחדשניות ,שהן חיונית לפריצות דרך דרמטיות . זה יחזיר למדינת ישראל את יכולות הטורבו שהיו לה  בראשית ריבונותה  ויוציא אותה באופן תהליכי  מהמבוי הסתום שבו היא שרויה.  מהות הריבונות הישראלית  תיכנס לאנרגיית איתחול תודעת "מפץ-גדול" חיובית ותצא ממצב של הידרדרות לתהום תחתיות  הנגרמת מתודעות כוזבות ושקריות שהונחלו לה על ידי  "נביאי –שקר" אגוצנטריים ופופוליסטיים,  שמדרדרים  אותה  במודע ל"מעיכה-גדולה" ולשקיעה.  

 

בהיסטוריית ישראל ויהודה הופיעו  בתקופות התנ"ך הנביאים כבעלי יכולות אינטלקטואליות-משולבות בחושים שישיים   המחוברים לזרם התודעה היקומית .גם להם היו תלמידים וממשיכי דרך.בדרך כלל  ולרוע המזל לא שעו לניתוחיהם ולאזהרותיהם.ועל כך נאמר:"אין נביא בעירו".

 

כדי שהעם היהודי ייצא מגלויותיו הדוויות לאורך כאלפיים שנות היסטוריה ,היה צורך בהופעת אינטלקטואלים יהודיים שיהפכו לעבריים וישראליים ,"ציוניים " ו"חובבי ציון". אלו הופיעו מסוף המאה  התשע עשרה ,על רקע תנועת ההשכלה מקדמת הקידמה-שפעלה נגד  הקפיאה על השמרים שאיפיינה את העם היהודי המפוזר והגולה מארצו. תנועת ההשכלה האינטלקטואלית היהודית היוותה קריאת תיגר על היהדות האמונית  הפאסיבית המצפה ל"משיח".היא  החלה להתפתח לפני יותר ממאתיים שנים. בין האינטלקטואלים  הציבוריים, והעצמאיים שלא היו "אינטלקטואלים מטעם",שהביאו לפריצות הדרך  שאיפשרו הקמתה של  מדינה ריבונית רב שכבתית ורב מימדית יהודית-ישראלית –עברית וציונית בארץ ישראל ניתן לציין את:

 בנימין זאב הרצל העיתונאי והפובליציסט,הוא כתב גם את תוכנית "הכלכלה המולטליסטית " עבור הישות הישראלית .תורה זו  מושכחת עד היום בכוונת מכוון.

חיים וייצמן המדען ,האינטלקטואל .המנוע  מאחורי הכרת אומות העולם בזכות העם הישראלי(יהודי) למדינה.

חיים ארלוזורוב,אינטלקטואל על  רב תחומי שנרצח בגיל 33.כמו זאב ז'בוטינסקי הבין ארלוזורוב מוקדם שגורל היהודים נחרץ לשבט אם לא תהיה להם ריבונות ועצמאות בטריטורית ארץ ישראל.

משה שרת ,אינטלקטואל רב תחומים. ומוסיקאי  שהשאיר כתבים רבים,שבמלאכת הוצאתם לאור עוסק בנו קובי שרת עד היום.תרם רבות לתקומת ישראל בכל התחומים.הקים את שירות החוץ הישראלי.היה ראש הממשלה השני.

יגאל אלון , הצבר יליד ישראל שגדל עם ערביי הגליל,בעל יכולות אינטלקטואליות פורצות דרך כמו:"תוכנית-אלון" 1967. השאיר כתבים על "מוסר ופוליטיקה" מלווים בדוגמא אישית,וכתבים בנושאי כלכלה חברתית.

אורי אבנרי-עורך "העולם הזה",חבר כנסת מטעם סיעת עיתונו-אינטלקטואל  אוטודידקט לחלוטין מגיל צעיר.כתב מאמרים ראשיים בשם המערכת בעיתון "הארץ" וגם הפיק את "המינשר-העברי" תוכנית לשילוב ישראל בפדרציה מזרח תיכונית .כתב את  הספרים האייקונים "בשדות פלשת" ,ו"הצד השני של המטבע".

אורי אבנרי השפיע רבות כקורא תיגר רציני על פרדיגמת דויד בן גוריון (כולל משה דיין ושמעון פרס),שעיצבה  את ישראל שנים רבות לפני הקמתה ואחריה בצורה פגומה ולקויה .אמנון לורד אינטלקטואל-כותב מאמרי מהות ,  הכותב ב"מקור ראשון , ובאתר  האינטלקטואלי  הימני "מידה",שאינו מאוהביו של אורי אבנרי  הגדיר את אורי אבנרי בספרו :"רצח בין ידידים" כאינטלקטואל  הפובליציסטי,בעל הידע העצמי  , הציבורי, החופשי ,הבלתי תלוי והעצמאי מחיבור עם ממסד כלשהוא,שהתבלט מעל רבים  במדינת ישראל מהקמתה.הגותו  המעמיקה השתרעה על מגוון נושאים אדיר. 

.

רבים מאלו שחושבים  עצמם לאינטלקטואלים  בישראל  העכשווית הם  בקושי  דגי רקק אינטלקטואליים .

כיום אין  "נביאים -בעירם "ואין עדנה לאינטלקטואלים בישראל.שכירי המגזרים האקדמי, המדעי, הציבורי, הממשלתי,העסקי והשלישי נוטים לשמש כ"מוחות להשכיר", ו/או "קישוטים-אירגוניים",תוך ציפיה  מהם להשמעת "קול אדוניהם".

ישראל 2020  המשופעת במנהיגויות שמקורן בכוחות הביטחון, בטייקונים, ומקרב ההמון - זקוקה לאינטלקטואלים ציבוריים אמיתיים בני זמנינו שיסייעו לאתחל אותה מחדש,כרפובליקה הישראלית השניה.

בפועל  האיתחול מחדש כולל בין  היתר: כינון חוקה באיחור של מעל שבעים שנה (בחוקה זו תשמש "הכרזת העצמאות" כ "מבוא-לחוקה" ובסיס לפרשנותה לפי הצעת כבוד נשיא  ביהמ"ש העליון המנוח מאיר שמגר). מהחוקה תיגזר הקמת בית משפט חוקתי. כל זאת על סמך הלקחים שיש להפיק,בכל הנוגע לצורך לאתחל מחדש את מהות התבנית  המנוונת את ישראל ושמובילה אותה למבוי סתום. לאחר 72 שנות עצמאות יש לאתחל ממשל  שיתפתח על רקע הינדוס מחדש של המהות הישראלית . מהות זו אסור לה שתתבסס רק על חוות דעת היועץ המשפטי לממשלה ועל פסיקות בג"ץ.

 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת

.