אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ישראל אחרת


תאריך פרסום קודם: 
29/01/2010
מחבר: 
ד"ר אבי זלבה

ישראל מזווית אחרת

בשבועיים האחרונים שהה בארץ מר פול סאסמן מלונדון.פול הוא סופר מצליח למדי שספריו מתורגמים לשלושים ושלוש שפות ונמכרים במיליוני עותקים בכל העולם.את פול הכרתי לפני שמונה שנים בעת שכתב ספר עליתי משולב באמיתות היסטוריות שעלילתו התמקדה בישראל.גם השנה הוא כותב ספר נוסף על ישראל ובקש את הסיוע שלי במידע ובתחקיר.

ארחנו והלנו את פול בביתנו הן לסעודת ערב שישי והן לפני טיסתו בחזרה.בסעודת ערב שישי שבה השתתפו חברים נוספים,בניהם דיפלומטית בכירה משגרירות קנדה היה מעניין לשמוע את דעתו על המדינה. כך הוא אמר :

"יש לכם מדינה נהדרת.האנשים חברותיים במידות שאיני נתקל בהם באנגליה." לדעה זו הצטרפה אותה דיפלומטית שספרה על חוויות נעימות בישראל.והוסיף פול: " מזג האוויר אצלכם המדינה הוא פשוט יוצא דופן לעומת אנגליה ואירופה.שמש מאירת פנים,חופי ים יפים ומים צלולים.מדינה קטנה גדולה ויפה.נעים להסתובב כאן.האנשים מסבירי פנים ושמחים לסייע ולעזור לי כתייר שאינו תמיד יודע היכן הוא נמצא.הרעיון של שרות צבאי אינו גרוע כלל ומוסיף רבות לחינוך ולעצמאותם של הנערים והנערות ההופכים לבוגרים יותר במהלך שרותם בצבא."

פול סייר גם בתחנת משטרה ושוחח גם עם מספר שוטרים בנוכחותי.הוא סבור שיש לנו משטרה יעילה עם שוטרים טובים יותר מאשר באנגליה.לדעתו,אנו ברי מזל וצריכים להיות גאים במערכות הקיימות במדינה.

שוחחנו רבות.פול ואני.על דמוקרטיה ,על מדינה,על שלטון ועל חופש של אזרחים. שוחחנו גם על נושאים אחרים של :חוק ומשטרה,צדק ומשפט.דרך עיניו,דרך התייחסותו הבנתי שאנו חיים במדינה טובה.מדינה שבעיניים זרות נתפסת כטובה עד טובה מאוד.

לא שהייתי צריך לשמוע את דעתו כדי לדעת שיש לנו ישראל שנעים וטוב לחיות בה.אכל, מודה שהיה זה יותר מנעים להקשיב לו ולדעת שהוא כבר עתה מתכנן את ביקורו הבא בישראל והפעם כתייר ולא לצורך כתיבת ספר.

ד"ר אבי זלבה

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבי זלבה

.