אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הנדון: קיצוץ שעות בבתי הספר התיכוניים


שושנה ויג's picture
תאריך פרסום קודם: 
26/05/2008
מחבר: 
שושנה ויג

לכבוד ראש עיריית נתניה

הגב' מרים פיירברג איכר

גב' נכבדה,

הנדון: קיצוץ שעות בבתי הספר התיכוניים.

שמי שושנה ויג, מורה לספרות ולשון בבית ספר התיכון אלדד בנתניה. מעבר לעיסוק במקצועי כמורה לספרות ולשון אני סופרת ומשוררת ומשמשת גם כדוברת אגודת הסופרים בהתנדבות. כמו כן, בשיתוף עם אגודת הסופרים, אני מארגנת אירועים ספרותיים בבית הסופר בתל אביב ועורכת "סלון ספרותי" בביתי בנתניה, ובכך אני מעשירה את צוות המורות לספרות ומעניקה ליוצרים המקומיים במה. אני גם מפרסמת מאמרים בכתבי עת ספרותיים, מוכרת ומוערכת על ידי החוג אליו אני שייכת. בימים אלה אני משתתפת בפרויקט "סיפור נולד" מטעם המשורר ארז ביטון ומעבירה סדנת כתיבה באגף שח"ר בתיכון טשרניחובסקי.

כתושבת ויוצרת בעיר אני מוכנה לעשות בשיתוף העירייה סדנאות כתיבה יוצרת וסלונים ספרותיים לתושבי העיר.

מרים היקרה, התרשמתי עמוקות מנוכחותך ומדברייך בטקסים ביום הזיכרון, ביום העצמאות ובטקס הסיום של כיתות יב' של בית ספר אלדד. ועל כן אני מאמינה שאת הכתובת המתאימה להשפיע ולשנות את הגישה המערכתית. לאור המצב הנוכחי של ירידה בערכם של המקצועות ההומניסטיים בבית הספר התיכון, ולאור העובדה שתלמידי בית הספר מסיימים את המערכת כשבידיהם כישורים ירודים ברכישת ההבעה בכתב ובעל פה. בחברה ואוירה "תרבותית" שבה ילדנו מקבלים את כל "העושר התרבותי" שלהם מתוכניות ריאלטי ולא מקריאת ספרים, והמבין יבין. "התרבות" כפי שמוצאת את ביטוייה בטלוויזיה ובאינטרנט מעלה את מפלס האלימות בקרב הנוער, ופחות שעות לימוד אומר שהילדים ובני הנוער יצפו יותר שעות בתוכניות "הכלום" ויחקו אותם בהתנהגות שלהם כבוגרים.התרשמתי גם מדברייך כי החינוך וחינוך בני הנוער בפרט יקרים לליבך. לכן מצפה אני לגילויי אהדה מצדך לקראתי כי יש להעניק העדפה מתקנת לחינוך ההומניסטי ולעלות את שעות הלימוד במקצועות אלה.

ביום חמישי נתבשרתי בעל פה, להפתעתי ותדהמתי ע"י מנהל בית הספר התיכון בו אני מלמדת, "תיכון אלדד" נתניה, על מגמה של קיצוץ שעות במערכת השעות של בית הספר. אני מלמדת מזה מספר שנים מס' שעות מועט פחות מחצי משרה, 10 ש"ש. ובעשר השעות המעטות שיש לי יש כוונה לפגוע. אני מבקשת ראשית להשתדל לא לפגוע במערכת השעות שלי, ולא של מורים אחרים בבית הספר. נמסר לי שיש מגמה של קיצוץ כמעט לכל מורי בית הספר. כמו כן, אני מבקשת ממך להשתדל בעבורי להגדיל משרת הוראה. כמורה לספרות ולשון בוודאי יש ביקוש למורים במקצועות אלה. מה גם שאני המורה הראשונה שהגיעה לבית הספר כשהיה עדיין בשלבי ההקמה.

אני מקווה שתעשי בעבורי ובעבור חבריי המורים מעבר להבטחות בעל פה. כאם לשני ילדים קטנים שעדיין לא צמחו לכדי החטיבות העליונות בתיכון וכתושבת העיר, אני דואגת לעתיד חינוכם במערכת החינוך העירונית שבה את כה גאה.
מרים, אנא עשי למען החינוך המקומי ולמען עתיד הילדים ובני הנוער והגדילי את מכסת השעות למען שינוי פני העיר לעלות את התרבות ולהורדת מפלס האלימות. אנא בטלי את הקיצוץ במכסת השעות להוראת הלשון והספרות.

בברכה,
שושנה ויג
שדרות צרפת 12
נתניה 42221

 25.5.08
דוא"ל: [email protected]

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שושנה ויג

.