אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מישל פוקו


פוקו: כוחו של הכוח

דף לא נמצא

תולדות המיניות כרך 2 השימוש בתענוגות / מישל פוקו

הכרך הראשון של מחקרו הגדול של מישל פוקו בנושא המיניות - תולדות המיניות פורסם כבר ב1996. כעת התפרסם סוף סוף תרגומו לעברית של הכרך השני. לאורך כל מחקרו המקיף הוא מנסה להבין את הדרך בה הפכה המיניות לעניין הקשור במוסר, וכן את מעמדו של היחיד הלומד להכיר את עצמו כסובייקט מיני

מישל פוקו: שאלת מעמדה של הפילוסופיה כפראקסיס ביקורתי

שאלת מהותה ותכליתה של הפילוסופיה כיום:

מטעם 13 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

בימים אלו יצא לאור כרך חדש של כתב העת הרדיקלי 'מטעם'. בכל פעם לפני שאני מתחיל לקרוא בו עולה לי בי השאלה למי הוא מיועד, כי הרי אלו שדעתם מכוונת ממילא לדעת הכותבים אינם זקוקים לו ממש. הוא משמש להם לכל היותר כמשהו הנותן להם איזה ניסוח מילולי קצת יותר מדויק על מה שחשבו מילא או עוד ארגומנט להצדיק את דעתם.

מישל פוקו על ידע ועוצמה

מישל פוקו

תרחישים קיצוניים של חירות חלק א: רוסו ו-פוקו

מבואשאלת חירות האדם העסיקה הוגים רבים במהלך ההיסטוריה. התחושה החזקה כי לאדם יש את היכולת לחרוג מפעולה עיוורת ולהפעיל חופש רצון, מלווה אותו במשך חייו ועוררה את הצורך של פילוסופים רבים, לחקור ולגלות את מקורותיו של חופש רצון זה. תהליך החקירה אודות טיבה של החירות, צבר תאוצה לקראת סוף ימי הביניים ותחילתו של הרנסאנס. בתקופה זו, החלה לנשב רוח חדשה באירופה שראתה באדם את הסמכות למעשיו. האדם, כך סברו, יכול לגלות את סודות הטבע ובהם את סודות קיומו שלו.

מישל פוקו על הגניאולוגיה של הסובייקט ועל הווידוי הנוצרי

בסתיו 1980, מישל פוקו ביקר במספר ערים ואוניברסיטאות ברחבי ארצות הברית. הוא נשא הרצאות ב dartmouth college, באוניברסיטת קליפורניה, בפרינסטון ובאוניברסיטת ניו יורק. מאמר זה מסכם שתי הרצאות שנתן מישל פוקו ב dartmouth college בשבע עשרה ובעשרים וארבע לנובמבר, 1980. הרצאות אלו מכונות subjectivity and the truth ו christianity and confession.

מישל פוקו / שרה מילס

אין ספק שמחשבתו של פוקו הייתה בין המשפיעות ביותר בחלק השני של המאה הקודמת.יש לו מעריצים רבים כמו גם מתנגדים. לא פשוט להסכים ולקבל את משנתו הבודקתדברים שנויים במחלוקת, כמו מה הקשר בין שיגעון ותרבות. מה הגדרות ומימחליט. מה הוא המחבר ביחס לטקסט שלו ומה צריך כן או לא לדעת עליו ואיךלקרוא כתבים. השיח האינטלקטואלי, אקדמאי תרבותי. נושאים לא פשוטים. כשכתבעל "מרחבים" הפך להיות נושא חשוב בעולם הארכיטקטוני. מה היא מיניות ואיךהיא התפתחה להיות מרוכזת בשיח.

מעבר למיניות, מבחר מאמרים בלימודים הומו - לסביים ותיאוריה קווירית

מעבר

מעבר למיניות, מבחר מאמרים בלימודים הומו - לסביים ותיאוריה קווירית. עורכים: יאיר קדר, עמליה זיו, אורן קנר. הוצאת הקיבוץ המאוחד.

הנצפים ביותר

.