אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הפרוטוקולים של זקני ציון


הטלאי הצהוב. צילום: מערכת אימגו

אנטישמיות לאורך הדורות

בתקופה האחרונה אנחנו שומעים על יותר ויותר אירועים אנטישמיים ברחבי העולם. לאחר הרצח בטולוז במרץ 2012, נזכרתי בשני אירועים אישיים שהיו משמעותיים מאוד מבחינתי בהקשר זה. הראשון התרחש לפני מספר שנים. טיילתי בהודו עם בחורה ספרדייה, קתולית. ערב אחד היא שאלה אותי, לפי תומה: "למה לאורך כל ההיסטוריה כולם שונאים את היהודים" ? ניסיתי לענות לה, אבל הרגשתי שאין ברשותי תשובה מלאה. זה היה, כנראה, בגדר נטיעת הזרע. לפני חודשיים הדרכתי קבוצה לטינית ב"יד ושם", והכומר הקתולי שאל אותי, שוב, לתומו: "מה לגבי הפרוטוקולים"? כשהוא מתכוון כמובן לפרוטוקולים של זקני ציון ולקנונייה היהודית להשתלט על העולם. בנסיבות אלה החלטתי, שהגיע הזמן להתמודד בצורה מעמיקה יותר עם הנושא הכאוב, והתיישבתי לכתוב את החיבור הזה, בראש ובראשונה כדי להשיב לעצמי על שאלה מטרידה זו. להרגשתי אין מאמר קצר תמציתי וממצה על שורשי האנטישמיות, ובדיוק את זה אנסה לעשות בעמודים הבאים.

הפרוטוקולים מכים שנית: הלובי הישראלי

אין בכוונתי להיכנס כאן לתאור מלא ומפורט של הפרוטוקולים וכל מה שהתלווה אליהם. הטקסט המלא (באנגלית) עם הערות והסברים נמצא כאן או כאן. את ההשתלשלות ההיסטורית אפשר לראות כאן.אסתפק כאן בשני קוריוזים

ויל אייזנר: הפרוטוקולים של זקני ציון

פנטזיה של קנוניית על : סקירה אודות ספר הקומיקס - “the plot – the secret story of the protocols of the elders of zion”, מאת ויל אייזנר.

הנצפים ביותר

.