אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ספרות עולם


100 שנות שירה - איברו אמריקה, ספרד ופורטוגל בשיר / אריה קומיי

100 שנות שירה - איברו אמריקה, ספרד ופורטוגל בשיר / אריה קומיי

אנתולוגיה עמוקה מני ים. דברים על האנתולוגיה בעריכת אריה קומיי, מאה שנות שירה, איברו אמריקה, ספרד ופורטוגל, הוצאת המעתיק, 2012, תשע"ג, 346 עמודים. השירה האיברו- אמריקאית הוסיפה משב רוח מרענן לשירה הלירית ברחבי העולם, והרוח החדשה הזו השפיעה גם על השירה באירופה, גם על השירה באמריקה בכלל. קובץ התרגומים של אריה קומיי מרשים ומאלף – ואנו מקבלים הזדמנות נדירה להציץ ללב השירה הקסומה הזו, ספרדית-פורטוגלית, שהוסיפה גוון מיוחד לשירה העולמית.

אהבה ומכשולים / אלכסנדר המון

אהבה ומכשולים / אלכסנדר המון

את שלושת ספריו הקודמים של המון אהבתי מאוד מאוד. "איש משום מקום" ו "פרויקט לזרוס", היו נפלאים בעיני לכן שמחתי שיצא לאור ספר חדש שלו. הפעם ספר סיפורים קצרים. אני אוהב סיפורים אבל בדרך כלל לא כותב עליהם כי לרוב אינני מוצא מכנה משותף ברור ולכתוב על סיפור אחד מכמה לא נראה לי הוגן. אלא שכאן ישנם תשעה סיפורים המסופרים כולם באותו קול, על ידי אותו גיבור, ולפחות לפי השניים הראשונים אפשר לראות בהם סיפורים ביוגראפיים ואם לא החוט המקשר הופך אותם לביוגרפיה של גיבור אחד.

דרך שלושת הימים / גוזף בוידן

דרך

דרך שלושת הימים / ג'וזף בוידן. הוצאת ינשוף.

עפר ואפר / עתיק רחימי

הספר עפר ואפר נכתב בשפה "דרי", פרסית- אפגנית. הוא הראשון שמתורגם לעברית משפה זו.

מוכר הספרים מקאבול – קרבן של עיתונאית נורבגית

אין תרבות נחותה – יש תרבות שונה. על ספרה של אוסנה סיירסטאד, 'מוכר הספרים מקאבול', 

זונה / נלי ארקן. הוצאת ידיעות אחרונות.

זונה / נלי ארקן

זונה, מלה קשה שמביאה אתה אסוציאציות קשות בדרך כלל. גם אלו המשתמשים בשרותי המין אין להם דעה טובה על העובדות נותנות השרות, גם אם בשעת מעשה מפתחים עליהן פנטזיות שונות של קרבה מסוגים שונים. לכל אחד מאתנו יש איזושהי דעה על זנות וזונות

אבק אדום - מסע ברחבי סין / מא ג'יאן. הוצאת עם עובד

אבק אדום - מסע ברחבי סין / מא גיאן

ג'יאן הוא צייר וצלם. לפרנסתו הוא עובד במשרד התעמולה הממשלתי. הוא אפילו זכה בפרס על אחד מצילומיו בעבר. חייו עברו מהפכים אחדים בשנים האחרונות. הוא חש שהרגע מתאים לצאת לדרך. אך לפני זה הוא מספר לנו מעט מהתהליך שעבר, תהליך שהביא אותו להחלטה לנדוד. אני לא מכיר כתיבה שבאה מסין הקומוניסטית, בוודאי שלא כתיבה אישית

הנשק אזמל: סיפורו של רופא צ'צ'ני תחת אש / חסן באייב. הוצאת כרמל

הנשק אזמל / חסן באייב

התגלגלה לידי אוטוביוגרפיה זו, של רופא צ'צ'ני. אחד כזה שהיה נאמן לשבועת הרופאים שלו וטיפל הן בפצועים צ'צ'נים והם בחיילים רוסים. ארץ הנתונה במלחמה מצמיחה גיבורים מסוגים שונים ולא כולם אוחזים בנשק.

רודף העפיפונים / חאלד חוסייני - עפיפון כציפור טרף

סיפורה של אפגניסטן למן התקופה המלוכנית ועד לחורבנה במהפכות ומלחמות האזרחים שבאו עליה עולים בספרו של חאלד חוסייני 'רודף העפיפונים' דרך סיפור אישי נוגע ללב, הפורט על הנימים הדקות ביותר. המבט האישי של המספר הוא גם המבט רווי הדמעות של עין הקורא. אפגניסטן שהייתה 'טרה אינקוגניטה', ארץ לא נודעת, עד לפלישה הסובייטית בשנת 1979, הייתה מאז לארץ המדוברת ביותר ובעיקר לאחר אסון מגדלי התאומים ב11 בספטמבר 2001 והמצוד הבלתי פוסק אחרי בן-לאדן וחבר מרעיו.

הנצפים ביותר

.