אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

עכו


מרפסת המלון האפנדי הצופה לים ולעיר העתיקה -עם פינת ישיבה

מלון האפנדי בעכו: מורן פלג מונתה למנכל

מלון האפנדי בעכו העתיקה , מבנה צלבני שהוסב למלון בוטיק לאחר שמונה שנות שיפוצים ושחזור ציורי הקיר על ידי מומחים מאיטליה. בשנת 2003, החל תהליך שימור ושיפוץ המבנה המרשים, ביזמתו של אורי ירמיאס (אורי בורי) .ייחודיות המלון נובעת מערכם התרבותי וההיסטורי של המבנים העתיקים ומרמת עבודות השימור והשחזור הנרחבות שהושקעו במקום. מורן פלג (38) נשואה + 2 תושבת חיפה מונתה למנכ"לית מלון בוטיק "האפנדי" בעכו העתיקה. פלג הינה דמות מוכרת ומוערכת בענף התיירות הישראלי.

פומפיי בירושלים

הכיבוש הרומי בישראל: מדיניות הקולוניזציה וההלניזציה חלק ג

העויינות בין הנוכרים ההלניסטים ליהודים לא הייתה רק על רקע הבדלים תרבותיים- דתיים. בין שתי הקבוצות התנהל מאבק על הבעלות הקרקע, על הארץ. ראשיתו של המאבק בתקופה ההלניסטית בעקבות מדיניות הקולוניזיה ההלניסטית של השליטים ההלניסטים, שהפכה את הנוכרים לכוח פוליטי- חברתי- כלכלי. בעקבות הכיבוש הרומי ב- 63 לפנה"ס, המתיחות בין היהודים ל"ישות ההלניסטית" שחזרה והתגבשה, גברה. בקרב הנוכרים גברה שאיפת הנקם.

עכו הייתה מיושבת יהודים מהמאה ה- 3 לפני הספירה

עכו הייתה מיושבת יהודים מהמאה ה- 3 לפנה"ס, לסירוגין, עד שהם אולצו לעזוב בימי המרד הערבי ב- 1936 חלק ראשון- יהודים חיו בעכו ברציפות מהמאה ה- 3 לפנה"ס עד אמצע המאה ה- 7, כאשר הביזאנטים טבחו בהם. מהמאה ה- 10 או ה11 חזרו יהודים לעכו וחיו בה עד כיבושה והריסתה של עכו ע"י הממלוכים בסוף המאה ה- 13 . מהמאה ה- 14 עד 1936 חיו יהודים בעכו ברציפות.המוסלמים הראשונים בעכו הגיעו סביב אמצע המאה ה- 7 לס' ומספרם היה מועט. אליהם צורפו נוצרים ממוצא אירופי שאולצו להתנצר בתקופה העבאסית, וסביר להניח שחזרו לנצרות עם הכיבוש הצלבני. התיישבות ערבים בעיר החלה רק סביב אמצע המאה ה- 18 .

מסתרי עכו – כתב החידה ופשרו

עכו העתיקה היא אחת הערים המרתקות בעולם – פנינה היסטורית וארכיאולוגית, שמעטות כמוה בעולם כולו. ואכן בשנת 2001 הכריזה אונסקו - ארגון החינוך, המדע והתרבות של האומות המאוחדות - על עכו העתיקה עיר מורשת עולמית.

הנצפים ביותר

.